Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy a...

Mit kell tennem, hogy a rendőrség megnézze a térfigyelő kamerák felvételeit?

Figyelt kérdés
Nemrég kiesett a zsebemből 10.000 Ft a 7. kerületben, de mire észrevettem és visszamentem, persze nyoma sem volt. Pontosan tudom, mikor történt és melyik szakaszon. Az a rész nagyon jól el van látva térfigyelő kamerákkal, tehát ha visszanéznék, szerintem meg lehetne állapítani, hol esett ki és ki vette fel. Ha feljelentést teszek, hivatalból megnézik a felvételeket?
2009. okt. 18. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
hát a pofám leszakad,hogy te avgy oylan figyelmetlen hogy kiejted a pénzt a zsebedből (feltalálták a pénztárcát is) és még feljelentést akarsz tenni? és mégis mit gondolsz,ha estleg nem röhögnek pofán a rendőrségen (mert pofán fognak) akkor éjszaka rátöröd az illetőre az ajtót aki felszedte a pénzed?..
2009. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

szerintem le se fogják szarni...azt mondják majd legközelebb jobban ügyelj a pénzedre...egyébként ha jól tudom feljelentéssel csak akkor foglalkoznak ha 30 000 Ft érték felett történt károsodás.

Másrészt hiába nézed meg ki vette fel sokat nem érsz vele...biztos nem fogja visszaadni:D!

2009. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

ne viccelj, garantáltan vag yeleve röhögnek vagy szóba s eállnak, hát 10 ezer még ha bármi történne akkor is csak szabsértés és nem bűncslekemény, na de itt a te estetdben meg nem is történt semmi, csak elvesztetted ...

édes istenem, hát vigyázz rá jobban !!!

2009. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj semmit, igyál a pénzedre hideg vizet. Ilyennel nem foglalkoznak ott benn mivel nem nagy összeg. Aki megtalálta jól járt, te meg rosszul, legközelebb jobban figyelj. 20ezer forint alatt van amúgy is, szóval csak szabálysértés lenne, ha lenne egyáltalán belőle valami is, ami őszintén szólva nem ér semmit.
2009. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elveszted a pénzed, az már nem a tied. Semmit sem fognak csinálni, mivel aki felszed az utcáról 10.000 Forintot, az ártatlan, mivel találta, és már az övé a pénz, tehát nem köteles neked visszaadni, akkor se, ha megmutatják neki a kamera felvételeit.

Legközelebb jobban vigyázz, csak ennyit tudok ajánlani.

2009. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Tévedés, hogy ártatlan aki felveszi. A Btk. definiál ilyen esetet. Méghozzá úgy hívják, hogy "jogtalan elsajátítás".

Törvény szerint:

"Jogtalan elsajátítás


325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el."


Hozzá kell tenni, hogy szabálysértési határ alatti összegről van szó, tehát nem fog elindulni a büntetőeljárás.

2009. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jobban vigyázz legközelebb

ahogy előttem írták nem tudsz sokat tenni

2009. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lehetőségeket kérdeztem. Nem hittem, hogy túl sokat tudnék tenni, de meg akartam próbálni minden lehetőséget. Az elsőnek: jó nagy paraszt vagy ezzel a stílussal, kívánom hogy kerülj ebbe a helyzetbe te is. A jogtalan kisajátítás fogalmát pedig ismertem, ezért nem nyugodtam bele egyből. A hasznos válaszokat köszönöm.
2009. okt. 19. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!