Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy könyvet kiadni?

Hogy lehet egy könyvet kiadni?

Figyelt kérdés

Nem értsetek félre, nem írtam könyvet.

Csak érdekel,hogyha valaki ír akkor hogy tudja kiadni?

Kiküldi kiadóknak és,ha reményt látnak a könyv sikerében akkor kiadják? Ennek minden költségét a kiadó állja?

Ki dönti el,hogy az xy könyv 2500 Ft-ba kerüljön?


2009. okt. 17. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, kiadó által és önköltségen is adhatsz ki. A kiadó kényelmesebb, ám kisebb a haszon. Szerzödésben rögzítik, mennyi a részesedésed, az összes költséget a kiadó állja. Sajnos gyakran elöfordul, hogy át is akarnak alakítani benne sokmindent, így elég kínos-megalázó kapcsolatok alakulhatnak ki szerzö és kiadó közt.


A másik járható út az önerö, minden nyereség a Tied, ám kockázatos, mert ha nem kel el a minimum példányszám, súlyos anyagi bukás az eredménye. Itt még lehet támogatókhoz fordulni, bár legtöbbször ez is kissé megalázó tud lenni, a cégvezetök nem értik a könyvedet, nem is érdekli öket, nevetséges összeget ajánlanak egy teljes hátsó borítónyi reklámért, plusz minden lehetséges helyzetben ki az olvasó arcába kell nyomnod a reklámokat: külsö, belsö oldalakon, bemutatókon. Nem tudom, ez picit sok az én gyomromnak. Akkor már inkább a kiadó, ott legalább csak egy ember aláz porig, és nem tíz-húsz.


Esetleg még pályázati úton is lehet, bár még sosem hallottam ilyent, nem tartom kizártnak, hogy léteznek müvészetet e módon támogató alapítványok.


Nem könnyü egyáltalán. Sok szerzö sosem jut tovább az elsö kiadványnál, és még szerencsés is, hogy addig sikerült neki.


A legrizikósabb a müvészembereknek pedig, amikor már sorban az 5. kiadó közli, hogy egy szar, amit írt, és nem vállalják.

2009. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az ár az alapján alakul ki, hogy összeadják a tördelést, nyomást, terjesztést, kiadó és szerzö jutalékát, meg a még esetlegesen felmerülö költségeket.
2009. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akinek van pénze, könnyen talál kiadót, pl a neten, vagy bármely könyv belső borítóján ott a kiadó címe, stb. Csak egy telefon, vagy email, és pénz, és már meg is van.
2009. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

18:54

Akinek van pénze, az kiadja a saját költségén. A kiadók lényege éppen abban áll, hogy ők állják a költségeket, a várható nyereség bizonyos százaléka ellenében.

2009. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!