Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell ismeretlen emberekr...

Miért kell ismeretlen emberekről is egyből a legrosszabat feltételezni vagy esetleg lenézni, elítélni?

Figyelt kérdés

Nem értem az embereket komolyan mondom!És persze megint azok nem fognak erre a kérdésre választ írni akik miatt feltettem vagy épp nem ismerik be hogy igen ők is ilyenek..

Én is szoktam feltenni kérdéseket,amikor nincs az ismeretségi körömbe akitől megkérdezhetném vagy épp hiába a google..nem ér semmit...

Az emberek elítélik egymást,egyből a legrosszabat feltételezik a kérdés feltevőjéről,lehülyézik,le"oltják",lenézik...pedig itt ugye senki semmit nem tud a kérdezőről csak azt amit szeretne tudni és esetleg annak a hátterét...Kérdem én?!Ilyen hozzállású,rosszindulatú,komolytalan emberek minek jönnek ilyen fórumra???!!!Vagy akármi is a véleményük mért nem a kérdésre válaszolnak és az egyéb véleményüket mért nem tartják meg maguknak???!!!

Mondok egy (még gyenge)példát ami velem történt!(mások példáját nem szeretném felhozni,lehet ők se szeretnék)

Feltettem egy kérdést.Arról szólt hogy én még nem voltam szüreti bálon mert budapesti vagyok és hogy most meghívtak miber menjek hogy képzeljem el ezt az egészet.Két válaszolóm,akik falun élnek írtak nekem választ(amit nagyon köszönök)hasznosat!!DE!! eléggé letört hogy ezt is olyan "hangnemben" ...lekezelően stb..Az egyikben pl a válaszoló leírta a hasznos infókat majd hozzá tette hogy "ne az legyen az arcomon hogy én pesti vagyok ők meg körülöttem vidéki suttyók"!!:S Na ezt kikérem magamnak!!Erről a kérdésből szó sem volt és ahogy ott is megválaszoltam nem is nézem le őket sőt van néhány falusi!!ismerösö akiket a pestieknél és jobban szeretek!!Az illető semmit sem tudott rólam!Válaszolt de ugyanakkor nem hagyta ki a lehetöséget hogy megpróbáljon megsérteni,és olyan megvádolni amit nem írtam le,amiről szó sem volt..így ismeretlenül!...

Sőt volt már olyanra is példa hogy hosszú értelmes választ adtam egy egészség kérdésre és lepontoztak pedig azt írtam le amit én is átéltem,tapasztaltam -ami a kérdés volt!..Mire jó ez a pontozgatás??!!

Én nagyon felháborodtam és elkeseredtem rajta hogy végre van egy ilyen oldal és akkor igy is ismeretlenül is igy csak így ilyen hangnemben kommunikálnak egymással az emberek...:S:( Ezen érdemes elgondolkodni!!


2009. okt. 15. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívemből szóltál! Ha egy jót akarsz veszekedni, tegyél fel itt egy kicsit komolyabb kérdést, ami persze nem a lelki gyötrelmeidről szól...
2009. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van!

Sokan élvezik, hogy lepontozhatnak egy választ. Ezt több okból teszik. Van, aki élvezi, van aki nem azt olvassa amit szeretett volna a kérdésére kapni, van, aki meg van győződve a saját igazáról mégha hülyeség is, van aki nem segíteni akar, hanem másokat piszkálni és még lehetne sorolni...

A pontozás miatt ne idegesítsd magad, semmi értelme. Nem leszel rosszabb ha nem 100%-os, hanem 65%-os az "értékelésed", ez nem jelent semmit! Én ezen már rég túltettem magam, bár néha idegesít, de már nem annyira, mint régebben.

2009. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy aki kevésbé érintett egy problémában, az egyből felháborodik, ha nem lehet neki igaza. Én pl. kérdeztem arról, hogyan segítsek a rovarcsípéses problémámon, nem múlik a viszketés, fájdalom, meg a duzzanat, írtam, hogy az egyik legismertebb szer nekem nem használ, erre az egyik válaszoló, aki azt a szert javasolta, ami nekem nem használ, felháborodott, hogy ugyan miért rossz az ő válasza. Leírtam még egyszer, hogy nekem az miért nem jó, remélem, elfogadta. Sajnos itthon ezeket az orvosok nem igazán veszik komolyan, nem is ismerik igazán jól, aki meg ebben benne van, azt csak dobálják ide-oda, ezt tapasztaltam. Szóval nem tudom, a tudatlanság és a dolgok nem ismerete, a tájékozottság hiánya, tapasztalat hiánya eléggé szélsőséges viselkedést képesek kihozni azokból, akiknek eleve nagy az egójuk.
2009. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a politikai kérdéseknél jellemző ez. Akármi legyen is a kérdés, az ellentábor biztosan le fogja szavazni.

Például volt egy olyan kérdés, hogy pontosan mi is a liberalizmus. Valaki írt egy hosszú, tényszerű, objektív leírást róla, tényleg mentesen minden napi politikától, és nem ment a válasz 60 % fölé. De ugyan ez jellemző a másik oldalra is, mondjuk egy jobbikos kérdésnél. Ez rettentő szánalmas.

2009. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pld. már sokszor nem is válaszolok olyan kérdésekre, amire tudnék, mert olyan a közeg a válaszolók közt. Minap válaszoltam én is egy kérdésre (szoptatás kontra tápszeres anyukák - mindig összekapás a vége), és mind a 39 válasz le lett pontozva mélyen... Kérdem én.. miért? Miért nem érvel inkább a lepontozó?


Ráadásul nem szeretek haszontalan vagy bunkó választ adni, és mégis sikerült "letornázni" magam 85%-ra. Na nem mintha izgatna ,de ez is jellemzi az itteni válaszadók jó részét...

2009. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!