Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a meleg...

Mit lehet tenni a meleg ellen, ha már rontja a napjaim minőségét?

Figyelt kérdés
Még szerencse, hogy diák vagyok, és szünet van. A hőségtől tönkremennek a napjaim. Szédülök, ömlik rólam a víz, akármilyen ruhát veszek fel összeizzadom, ha lefekszek pihenni, (amit egyébként nem szoktam délutánonként), nem tudok, mert ömlik a homlokomról és a hátamról a víz. Fel van fűtve a testem, ez szörnyű állapot.

2013. jún. 18. 15:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt sem értem miért itt van egész európában a legmelegebb. Melegebb van mint a mediterrán országokban, mert befűti ez a medence az egészet, nem mozog a szél. Annyira utálom ezt.
2013. jún. 18. 15:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal én is hasonlóan szenvedek,de nekem muszáj tartani magam,mert dolgozom:(

Esetleg időnként langyos vízzel mosd le a kezeid,lábaid,tarkód,mellkasod.

2013. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs otthon légkondid, anélkül nem nagyon lehet lehűteni a levegőt bent, ventilátor sokat nem ér.

Délután menj el strandra, ott nem izzadnál.

Vagy menj le a pincébe, amíg meleg van, ott hátra hűvösebb van.

Egyébként fiú vagy lány vagy?

2013. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*hátha
2013. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fiú, ja nincs légkondi, de jelenleg venti sem.
2013. jún. 18. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rosszul vagy a melegtől és az izzadtságtól valamikor, zuhanyozzál le, átmenetileg felfrissít.
2013. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hát... nem hiszem, hogy ez vigasztal téged, de én egész nap dolgozom, és hozzá olyan náthás vagyok (ebben a melegben!), hogy alig kapok levegőt. :)


Egyél fagyit időnként.

2013. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Húzd be a függönyt, húzd le a rolót, ha megteheted, a legmelegebb órákban aludj!
2013. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem bírom ezt a meleget, gyenge vagyok, nem bírok semmit csinálni, és minden nap többször megnézem az időjárással foglalkozó weboldalakat, hogy mikor lesz már ennek vége...

Nálam ami úgy ahogy beválik, az, hogy csak este 9 után nyitok ablakokat, reggel 7-ig nyitva vannak, aztán besötétítek, így délutánig úgy ahogy elviselhető a levegő bent. Közben naponta többször elmegyek zuhanyozni, meleggel kezdem, fokozatosan hűtöm le a végén a hideg víz alól mászok ki, ez is segít egy ideig. Délután ha lefekszem (én sem szoktam egyébként, csak hőségben), akkor magamra terítem a nedves törölközőt, ez is jól lehűt, de azért csak óvatosan vele, nehogy megfázás legyen belőle. Tavaly, amikor már több mint két hete tartott a hőség, már csak úgy bírtam elviselni, hogy bevizezett törölközőt terítettem magamra, és úgy mászkáltam bent.

2013. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én megoldottam valamennyire. Diák vagyok így itt a szünet, itthon azt veszek föl és le amit akarok, így elég sok a lehetőség. A legtöbb hőt a fejbőr tudja leadni, szóval a folyamatosan bevizezett haj vagy vizes téli sapka evidens.

Aztán utcán meg félig kigombolt ing és nyakba tekert hosszú, vizes sál, bár szerintem szörnyen nézek ki, de hát pereljen be, akit zavar:DD

A legproblémásabb az az, hogy a számítógép fűti a szobámat, és ez ellen viszont tényleg semmit nem tudok tenni. A fentebb írt éjszakai ablaknyitásos módszert én is alkalmazom, az se rossz.

17/f

2013. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!