Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne ölelgessen, simogasson?

Figyelt kérdés
Van egy ffi barátom, évek óta jóban vagyunk. Van egy számomra nagyon kellemetlen szokása, hogy imád ölelgetni, puszilgatni, ő nyilván úgy gondolja, hogy ez természetes velejárója egy baráti kapcsolatnak. Ám engem rettenesen zavar, nem vagyok egy ölelkezős típus, nem szeretem, ha a páromon kívül más ölelget, simogat. Ráadásul ezeknek az ölelgetéseknek szerintem szexuális célzata is van. Egyébként nem csak velem, hanem más nőismerőseivel is ezt csinálja, valamelyiket hozzám hasonlóan taszítja, valamelyiket meg egyáltalán nem zavarja. Mit tegyek? Nagyon kínos ez az egész, mondom már régóta barátok vagyunk... Hogyan mondjam meg neki, hogy nem szeretném, ha ölelgetne?
2009. okt. 11. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mond meg, neki, hogy nagyon kedveled mint barát és szeretnéd ezt továbbra is fenntartani, de számodra kínos és nem szeretnéd, ha simogatna. azt is mondhatod, hogy majd jelzed, ha simogatásra vágysz.
2009. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Júj ilyen férfi barátom nekem is volt, engem is piszokul zavart a dolog. Pláne amikor a pasim előtt is csinálta, akit csak pár hete ismertem, na el lehet képzelni, a pasim nem akart jelenetet csinálni úgy, hogy nem ismeri a barátaimat, de láthatóan zavarta a dolog, és láthatóan engem is, csak ennek a barátomnak nem tűnt fel. Kértem többször is, hogy ezt ne csinálja, mert zavar, mindig megígérte, hogy nem csinálja többször, de aztán el is felejtette és folytatta továbbra is. Ő is minden nőismerősével ugyan ezt csinálta. Én már nem tudtam vele mit csinálni, végül egyszer bunkón ráripakodtam (nyilvános helyen), hogy ne taperoljon már, nem vagyok a macája. Azóta nem is vagyunk valami jóban. Sajnálom, ez van, én kértem szépen, nem tette úgy, akkor kértem csúnyán, erre meg ráment a barátság. Hát ez van, szerintem nem normális dolog, ha egy férfi fogdos egy nőt, akivel nincs együtt.
2009. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj tudjátok, hogy ha néha kedvesen megpaskolná a vállam az beleférne, mert ezt én is szoktam a barátaimmal, de az ölelgetés, combom simogatása, a nyakamba puszilás már több a soknál:S:S ilyenkor el szoktam húzódni, de nem tűnik fel neki vagy nem tom...
2009. okt. 11. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Ezt a kérdést a párodnak kellene elrendezni, két hatalmas pofon kíséretében.

Én férfi vagyok, de szégyellem magam az ilyen öntapadós csírák miatt.

2009. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs barátom... de amikor volt, előtte se zavartatta magát és csinálta ugyanúgy mint a második válaszoló esetében. Ő ezt az egészet úgy adja elő, hogy ő egy ilyen kedves ember és szeretetből csinálja, holott arról van szó tudom, hogy így éli ki magát, mert nincs nőkkel testi kapcsolata... attól félek, ha szólnék enki, még ő lenne megsértődve és nem akarom, hogy rosszba legyünk.
2009. okt. 11. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

14:36-os válaszoló hülyeségeket beszél.

A kérdésben említett férfi nem hiszem, hogy tovább a barátod szeretne lenni, ha egy szóval se mondanád neki, hogy nem szereted ha ölelget, hanem úgy tudná meg, hogy a párod leverne neki egyet-kettőt.


Szóval: Akárhogy is mondod meg, rosszul fog neki esni. Így fejezi ki a szeretetét, az fog neki belőle lejönni, hogy te nem szereted őt. Szerintem csak akkor mondd meg neki, ha már elviselhetetlenül zavar, és kerülöd a vele való találkozást emiatt. Ahogy egy korábbi válaszoló is írta: Nagyon könnyen megromolhat így egy barátság. Én is szoktam ölelgetni, puszilgatni a barátnőimet, köszönéskor. Ezt azért teszem, mert férfiakkal kezet fogok, nővel viszont ezt nem illik. Ha valaki azt mondaná nekem, hogy én ne öleljem meg őt többet, azt gondolnám, hogy büdös vagyok, csúnya vagyok, büdös a szám, stb... Ha szóbahozod, jól kimagyarázni magadat nem fogod tudni.

Példa: Van az osztályunkban egy csaj. Utálljuk mint a szemetet, de ez most más téma. Haverokkal ülünk a folyosón, megjön suliba. Mindenkihez odajön 3 pusziért. Nem akartunk jelenetet csinálni, ezért az egyik ilyen alkalommal a haverom szépen megmondta neki, hogy hozzánk ne nagyon jöjjön már 3 pusziért. Azóta hozzánk se szól, kerül minket, csak a legszükségesebb esetekben jön ide. És ővele nem is voltunk jóban, 1 éve ismertük.


Tehát ha teheted bírd ki. Emiatt nagyon könnyen vége lehet a barátságotoknak, szerintem nem éri meg.

2009. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg neked nincs igazad. Természetesen kifejteném neki, miért nincs ínyemre az ölelgetés, nem intézném el annyival mint ti az osztálytársnőtökkel, hogy bocs, de mától ne gyere pusziért. Világosan elmagyaráznám neki, hogy nagyon kedvelem mint embert, nagyon értékes a számomra, de az ölelgetés, nyakpuszi(!!!) combsimogatás számomra megsérti azt az intim szférát, amibe beengedek valakit, feltéve ha nem a páromról van szó. Ha mondjuk a Te barátnőddel csinálná ezt az egyik ffi haverja, nem hiszem, hogy elintéznéd annyival, hogy ez csak egy kedves baráti gesztus, és nehogy szóvá tegye neki, sőt tűrje el, nehogy megbántsa, már ne is haragudj. Itt nem simán üdvözlő pusziról van szó, de ezek szerint neked ez nem volt világos. ez a fajta testi kontaktus számomra már szexuális töltetű és túlmegy egy határon, ami szerintem érthető. Arra nem gondoltál még, hogy a te barátnőidnek is herótjuk van az ölelésedtől meg a puszidtól? könnyen lehetséges... csak ugyanúgy nem tudják, hogyan szóljanak.
2009. okt. 11. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
A 15.17-es egy kis megalkuvó besz@ri manus, ne is foglalkozz vele.
2009. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nőként nagyon ölelgetős típus vagyok, férfi barátaimmal is gyakoriak az ölelkezések, puszik (nyakpuszi azért nem! az tényleg túlzás!) - és általában a nők között szokott lenni 1-2, aki nem szereti az ilyesmit. Én mondjuk ezt észre szoktam venni, és igyekszem kerülni, hogy az illetőhöz érjek, de volt már, hogy valaki megmondta, hogy ő nem ilyen típus, és ezt zavarja. Furcsállottam, de végülis megértettem.
2009. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!