Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett közröhej tárgya ez...

Miért lett közröhej tárgya ez a film?

Figyelt kérdés

A 300-ra gondolok. Sok helyen láttam a neten különböző paródiáit, és gyakran látom/hallom, hogy kigúnyolják.

(Én, személy szerint, megkönnyeztem: annyira szép, hősies és szomorú.)

Sokan nem tudják, hogy ezzel a gúnyolódással meggyalázzák az emléküket???

(És az is biztos, hogy, sajnos, több filmet is már "kinevettek" hasonló módon.)


Mit gondoltok erről?


2013. máj. 23. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Halhatatlanokat meg inkább hagyjuk, az se történelmi, se akármilyen filmnek nem állja meg a helyét... nem is láttam még rosszabbat.

Amúgy meg nem tudom, mi baj van a paródiákkal. Én azt is kifigurázom, amit szeretek, mert jópofa kiforgatni a filmeket; pl. mennyi Star Wars paródia meg vicc készült, és egy kultikus filmről van szó. Szerintem kicsit eltúlzod a dolgot.

2013. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kritika a 300-ról, 0:26:25-től


[link]


Csak saját felelősségre...:)

2013. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

A 300 nem a történelmi események alapján készült, hanem Frank Miller képregénye alapján, óriási különbség. Ez egy kitalált történet, csak van valós történelmi alapja, el lehet helyezni a történelemben.

Paródiát meg sok mindenből csinálnak, ezen nem kell felháborodni. Ha nem lenne jó az eredeti, a paródia se érdekelne senkit sem.

2013. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
az elöttem szólóval egyetértek,még annyit füznék hozzá,hogy azért vállt a film paródia áldozatává mert nevettségesen tökéletes. Értem én h kitalált de ha például nem lenne minden katona tiszta kockahas jobb lenne.ha kicsit valósághübb lenne. Legjobb példa a Lator cimű film,tiszta vicc az egész mégis tök élethü.a 300 tökéletes ellentéte. értitek hova akarok kijukadni?
2013. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt gúnyolják ki, hogy a látványvilágból leszűrt film által bemutatott dolgok minden logikát mellőznek. Pl egy spártai csapat 100%, hogy nem meztelen felsőtesttel indult csatába, vannak korabeli vagy későbbi ábrázolások ahol tényleg meztelen felsőtestük van, de ez nem volt jellemző.. ez olyan, mintha kabátban mennél fürdeni. A másik dolog ami nevetségesen kitűnik a filmből, hogy nagyon azt sugallja, hogy a spártaiak, a film "jói" az amerikaiak, míg a perzsák a gonosz arabok. FILMNEK, egyébként nem rossz.
2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy-két poén a világ vége lenne. Nyilván nem az emlékek meggyalázása a céljuk. Csak kiragadtak egy érdekes részletet a filmből, amit fel lehetett használni pár poénhoz. Egyébként a poénok nagy része sértő. Most akkor jöhetnének a szőke nők, a rendőrök, a skótok, a Pistikék, hogy az ilyen-olyan viccek őket alázzák meg...
2013. máj. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, én is leírnám újra, bár látom senkit nem érdekel. Ezek a videók nem a filmet szándékoznak nevetségessé tenni, az csak alapanyagul szolgál egyfajta poénkodáshoz. Például a Hitlerről szóló filmből vett jelenetből is hány hasonló született, az sem a filmet igyekezett nevetségessé tenni. Mátrix, Star Wars, A kör, stb, minden híres filmet utolér ez. Bár paródia címen futnak, de ezek nem paródiák legtöbbször. Pusztán zagyvaságokat adnak a szereplők szájába az eredeti szöveg helyett, ez nem paródia.

Na mindegy, aki akarja érti, aki nem akarja, annak meg irkálhatok bármennyit.

2013. máj. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ismerem az eredeti "történetet".

Olavassátok el a A tűz kapui (Steven Pressfield) című könyvet.

2013. máj. 25. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!