Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek a volt...

Hogyan viselkedjek a volt tanárommal? Már máshoz járok, de erről ő még nem tud.

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult az ügy. Egy táborban megismertem egy nálam 10 évvel idősebb lányt (én is az vagyok, szóval nem kell semmi "olyan" kapcsolatra gondolni), akivel nagyon jóban lettem. Később kiderült, hogy ő hegedűtanár, és mivel már rég óta szerettem volna megtanulni hegedülni, így beiratkoztam hozzá a zeneiskolába. Így olcsóbb volt, de ugyanúgy tanított. Másfél évig jártam hozzá, ez alatt az időszak alatt fél évig közös albérletben is laktunk, szóval tényleg jóban voltunk.

A gondok akkor kezdődtek, mikor kitalálta, hogy otthagyja a munkahelyét, mert nem keres eleget, ezért már én se iratkozzak be, hanem baráti áron, ugyan annyiért elvállal, mint a zeneiskolai tandíj (ez egy akkora összeg volt, ami nála kb. 8-9 magánóra árának felel meg), és nem kerülök más tanárhoz, ha ő lelép. Ekkortájt vettem új hegedűt, a régit pedig letétbe helyeztem nála, hogy adja el valamelyik tanítványának, akinek szüksége van rá, hiszen ő mégis többet találkozik ilyen emberekkel. Kifizettem a tandíjat, talán egy órát tartott, és utána rendre, minden héten, mikor írtam neki egy SMS-t, hogy akkor ma ekkor és ekkor mennék, lemondta az órát, hogy háát, sajnos ma bankba megy/fáj a feje/nem ér rá/beteg/házon kívül lesz (előtte is minden héten ugyan az nap mentem, nagyjából ugyan abban az időben). Ez így ment egy fél évig, meguntam, nem kerestem többet. Azóta kétszer találkoztam vele, egyszer az utcán egyedül, kétszer köszöntem rá, átnézett rajtam. A második alkalommal munkám közben futottunk össze (rendezvényeken dolgozom), kedvesen rámköszönt, közös ismerősökkel volt, de onnantól ő széles ívben kerülte a pultom. Tandíjról, a hegedűmről semmi hír.


Most megelégeltem, kerestem az interneten egy új tanárt, hiszen az előző a több éves közeli barátság ellenére is megbízhatatlan. Tegnap volt nála az első órám, aznap tudtam meg a címet, és mit ad isten, a régi hegedűtanárom szomszédja... Valószínű, hogy valamikor össze fogok vele futni, de igazából kellemetlenül érezném magam, hogy így szó nélkül átmentem máshoz. Tudom, hogy amit ő csinált, az pont elég ok erre, de nem értem, miért tette, és én még mindig valahol a barátomnak tartom. Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Mit csináljak?


2009. szept. 23. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt most komolyan mondod? Ő tartozik neked egy csomó óradíjjal meg egy hegedű árával és te érzed magad kellemetlenül?
2009. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem kéne, és tényleg nem tudom, miért csinálta, mert nem sértettem meg semmivel emlékeim szerint. De nem szeretek megbántani másokat, és nem tudom hogy viszonyuljak hozzá. Máig nem értem, miért csinálta, amit csinált, de én valahogy még mindig a barátomként tekintek rá, és ezért sem tudok eléállni, hogy igenis, én most követelek vissza mindent. A hegedűért azért valószínűleg beugrok, de olyan gáz, hogy neki eszébe sem jutott ezügyben keresni engem...
2009. szept. 23. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne tekints rá barátként, mert nem az. Egy barát nem lóg meg a barátja pénzével, és nem néz keresztül rajta. Addig - bocsánat a kifejezésért - "tartott téged", amíg szüksége volt rád. (kellemes albérlőtárs, magánórák)Keress olyan barátokat, akik valóban azok, biztos, hogy találsz. A hegedűt meg (bár szerintem már nincs meg), szenvtelen vagy inkább barátságtalan hangon kérd vissza, ne lágyulj el nosztalgiából. Lehet, hogy ez volt életed első csalódása.
2009. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, ez a kapcsolat, csak a te részedről volt őszinte.Én elmennék hozzá és elmondanám neki, hogy tanárt váltottam, mert nem felelt meg a hozzáállása.Visszakérném a hegedűmet és a pénzemet.És úgy gondolom, ezzel le is zárnám a kapcsolatot. Ezt a tudtára is adnám, az esetleges félreértések elkerülése végett. Nem lehetsz ennyire jó szándékú és megalkuvó.Én is azt mondóm, ő nem a barátod, ami azt illeti, ilyent egy idegennel sem csinálunk.
2009. szept. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy hasonló eset ugyanígy magántanárral. Semmit nem adott meg. Nem tartozik rá, hogy átmész máshoz, hisz már fél éve nem is tanít és úgy tűnik, hogy nem is szándékozik folytatni a tanításodat. Akkor szerinted miért zavarná, ha máshoz mennél? Azért kerül, mert tudja, hogy tartozik és nem akarja, hogy szóba kerüljön, inkább azt akarja, hogy idővel elsikkadjon az ügy.
2009. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kankalin ***** válasza:
A hegedűdet nem látod viszont, sem az árát, erre azért készülj fel.
2009. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!