Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek első nap...

Hogyan viselkedjek első nap az új iskolában?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindenkiel jóba lenni(legalábbis nem ellenségeskedni senkivel),de nem akarok rámenősnek tűnni.

Van valami bevállt módszered?Neked milyen viselkedés szimpatikus?

Nevessek sokat(mert szeretek:) )és beszélgessek mindenkivel,vagy inkább legyek tartózkodó és inkább megfigyelő módban maradjak egy ideig?

Remélem nem rakják át a kérdésem,mert itt nagyon hasznos válaszokat adnak és valahol az osztálytársak is egyfajta családdá vállnak,olyan sok időt töltenek együtt:)

Köszönöm előre a válaszokat!


2011. aug. 30. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem tolakodva érdeklődni és figyelmesen hallgatni. A jó hallgatóságot mindenhol díjazzák! Utána már te isjobban látod, hogy kivel érdemes barátkozni.
2011. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Add önmagad.
2011. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mindenkivel kedves, akkor is, ha nem bírod a fejüket. Az első benyomás a legfontosabb, szóval utána akár le is sz@rhatod a fejüket. Én így csináltam (először nagyon kedves voltam, most meg hozzájuk se szólok), és bejött. Nem utálnak (mondjuk nem tudom, de nem szekálnak az biztos), úgy tesznek mintha ott se lennék.
2011. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Készítettem neked egy kis táblázatot. :)



JELLEM/VISELKEDÉS


Ne legyél...


...tolakodó

...bunkó

...szájhős

...nagyképű

...túl "humor herold" (az első napon nem ajánlatos végig poénkodni)

...túl csendes

...túl visszahúzódó.



Legyél...

...kedves

...barátkozó

...vidám

...mosolygós

...humoros (de azért nem kell túlzásba vinni)

...visszafogott (ezalatt ne azt értsd, hogy húzódj a sarokba és ne beszélj senkivel! Az első napon ne legyen nagy a szád :D)

...érdeklődő (ha valaki mesélni kezd, hallgasd meg, és bátran, de udvariasan szólj hozzá a témához)



ELSŐ BENYOMÁS


Sokan mondják, hogy nem a külső a lényeg, és ez igaz is, de az első benyomás a legtöbb embernél nagyon fontos. Az első napon légy jól öltözött, vegyél fel visszafogott, de szép ruhát. Mosolyogj! Hisz ki akarna barátkozni egy bús emberrel? :)



BESZÉLGESS!


Bátran szólítsd meg az osztálytársaidat! Mutatkozz be, az elején kérdezd általános dolgokról, például: hogy hívnak? Szeretsz ide járni?

Ha valaki megszólít, válaszolj kedvesen! Tény, hogy nem az első napon kell elmondanod az élettörténetedet, de azért ne légy néma!



TANÁROK


A tanárokra is tegyél jó benyomást. Órákon jelentkezz sokat, de ne tűnj strébernek, adj okos válaszokat, és kérdezz, ha valamit nem értesz!



Nagyjából ennyi. Remélem segítettem :)

2011. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
20:53 -nak teljesen igaza van, pontosan ezt kell tenni első nap új helyen hidd el edves kérdező ez tuti be vállt módszer és ne feledd 1-2 napon belül nem fogsz barátokat találni ez majd szépen jön magától ahogy telik az idő. Ne félj ezt mindenki át éli egyszer az életében.
2011. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
a suli ojan mint a sit meny neki a legnagyobnak és tisztelni fognak
2011. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell táblázat, meg előírás, ne mások véleményére adj ebben az esetben. Add önmagad. Legyél közvetlen, legyél olyan amilyen vagy, ne akarj mindenkivel jóban lenni, nem fog menni.
2011. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok mindenkivel jóba lenni,az tény,hogy senkit sem szeret mindenki,de azért nem árt,ha a többséggel igen:)

Természetesen önmagam adom majd,de mások véleménye mindíg érdekelt:)

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 31. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!