Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a plusz 1...

Mi a véleményed a plusz 1 mozgalomról?

Figyelt kérdés
Aki nem tudná mi az: bizonyos megjelölt presszókban a saját kávédon kívül adsz pénzt mégegyre amit aztán egy oda betérő rászoruló/fedél nélküli stb.kap meg.
2013. ápr. 5. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy aztán 2 sarokkal oda szarjon és széthúgyálja az utcát.

Takarodjanak a városból annyi a véleményem. Vidéken van munka a földeken, élelemért meg szállásért, hajrá. Nem kellett volna inni/drogozni.

2013. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vidéken van munka? Nagy tévedésben vagy. Akinek földje van az is magának műveli, mert nincs pénz napszámost fogadni. Szívből remélem te sosem kerülsz olyan helyzetbe, hogy egy csésze kávé legyen a legnagyobb örömöd..

A kérdésre válaszolva: Jó ötletnek tartom, de sajnos még kevés hely csatlakozott hozzá, inkább pékségekre meg turkálókra lenne szükség, de persze ez is haladás.

2013. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok első, szállj le a földre.
2013. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
Nem hajléktalan, hanem olyan aki lecsúszott és nem engedheti meg magának a kávézót. Mondjuk ha nem tudnék kifizetni egy kávét(mint ahogyan így is van :), akkor biztosan nem mennék be a kávézóba kuncsorogni a pincértől, hogy fizetett-e valaki helyettem, hanem vennék a közértben töredék áron.
2013. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát... kicsit ez a "prédikálom, hogy segítsünk másoknak, és ezzel én vagyok a jószívűség mintaképe, sztároljatok!" ízt érzem benne. És ismerve a magyar leleményt, bőven lesz, aki rászorulónak tetteti magát. Ha pedig ellenőrzéseket vezetnek be, akkor több költséggel jár, mint haszonnal. Inkább adok kétszáz forintot egy (magam által rászorulónak vélt) embernek, vegyen belőle valamit. És nem kell az "erényövembe" vésni, hogy ezt cselekedtem.
2013. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kezdeményezés jó lenne, csak nem ebben az országban. Itt ebből is a hasznot fogják nézni az emberek. Akár a betérő vendégek, ahogy már írta is valaki, akár az üzlet tulajdonosa/dolgozója. Mert ugye hol lesz az bizonyítva, hogy fizetve van plusz egy valami, "amit még nem használt fel" senki. Nagyon könnyű lesz inkább elrakni az árát, mint valóban oda adni egy betérő rászorulónak.
2013. ápr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról ,hogy ki enged be szívesen naponta több büdös ,koszos ,esetleg ittas fedélnélkülit a kávézójába??! Ha mellém ülne egy ilyen alak biztos nem mennék többé oda.
2013. ápr. 6. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Szállón van zuhany, mosás, kaja. Tök normális külsővel él, aki tudja tartani magát a szabályokhoz, tehát meg se mondanád, hogy hajléktalan. Rengetegen vannak, és még többen lesznek. Az a néhány lecsúszott szerencsétlen meg már elég bajt vett a nyakába eddig is. Kár beléjük rúgni, megteszik egymással.
2013. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akikről irsz az a kisebbség.Senkibe sem szabad belerúgni ha lecsúszott,de most nem erről van szó.Egyszer odajött egy ilyen jól öltözött valaki és azt mondta adjak neki pénzt kajára.Mondtam neki akkor jó haver gyere velem ,bevittem egy közértbe és vettem neki zsömlét meg párizsit.Ennyi ...kommentár nélkül.
2013. ápr. 7. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!