Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen fontos a...

Csak nekem ilyen fontos a barátság?

Figyelt kérdés

Világ életemben kapálóztam, hogy igaz barátságokra tegyek szert mégsem sikerült. Voltak barátnőim, de valamiért mindig megszakadt a kapcsolat, a legjobb gyerekkori barátnőmmel való barátságomnak vége lett banális indok miatt és nem miattam, azóta folyamatosan próbálok barátságokra szert tenni, de nem sikerül.


30 éves nő vagyok. Nekem mindig is fontosabb volt a barátság, mint pl. a párkapcsolat. De valahogy úgy érzem, hogy egy idő után lepattintanak, pedig nem vagyok se panaszkodós, se idegesítő. Az igaz, hogy nehezen barátkozom és zárkózott vagyok, de tudom magamról, hogy ha valaki lehetőséget adna egy igaz barátra lelne a személyemben. (persze nem akarok én sem akárkivel barátkozni). 30 éve nő vagyok. Szerintetek szánalmas? Mások számára miért nem ennyire fontos egy barátság? Mindenkinek fontosabb a munka, a párja stb. Tudom, hogy ebben a korban már a család fontosabb, de a barátság is nagyon értékes tud lenni. Vannak mások is, akik így gondolják?


2013. ápr. 1. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, kb 2 emberről mondhatom el hogy mellettem állnak mindig. Nekem is voltak barátnőim akikről azt hittem hogy mindig mellettem fognak állni de nem így lett. Azt nem mondom hogy fontosabb a páromnál a barátság de én is nagyon fontosnak tartom, hogy rájuk is időt szakítsak és ott legyek ha kellek. Új barátokat sose tudtam szerezni, ezek régi vagy gyerekkori barátnőim. Tényleg nehéz manapság jó barátra lelni, szóval ezzel nem vagy egyedül. 26L
2013. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így vagyok evvel,voltak barátnőim,de majdnem mindegyik kétszínű,

volt egy jó barátnőm,azt hittem mindig barátnők leszünk,de nem így lett,most még köszönni sem köszönök neki.

Nagyon nehéz barátokat szerezni...

2013. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Teljesen olyan a kérdésed/feltevésed, hogy akár én is írhattam volna, és itt direkt ilyen kérdéseket kerestem, hogy hátha már valaki feltette és adtak rá értelmes választ. Nagyon ebben a cipőben vagyok én is és néha bizony szánalmasnak érzem magam. Pedig nem (csak) én szúrtam el a kapcsolataimat, igaz sosem volt sok barátnőm, nagy baráti köröm, dehogy egy sem legyen, azon nem tudom túltenni magam. Tényleg a család sokat elvesz az ember idejéből, nekem van férjem és 1 kisgyerek, de azért néha nagyon jó lenne már valahogy más társaságba kiszakadni otthonról, annyi időt azért tudnék mindig szakítani. Persze, a család fontosabb, már csak a kötelezettségek miatt is, de nekem is úgy kéne már egy igazi jó barátnő csak és kizárólag MAGAM miatt. Ötletem nekem sincs, hogy honnan lehet ilyen embereket találni. Vannak jó kolléganőim, de egyik sem lakik a közelemben, hiába tudunk jól elbeszélgetni. Nálunk kikapcsolódási lehetőség (vidék) nem igazán van. Sokat agyalok ezen én is, gyakran arra jutok, hogy nyilván mindenkinek megvan már az a bizonyos jó barátnője, akikkel próbálkozom. Szerintem bizalmatlanok is egymással már az emberek, pláne a teljesen ismeretlenek, senki nem akarja előszörre kiadnia magát a másiknak, mert mi van, hogy ha mégsem passzolnak és akkor kiad magából egy bizalmas darabot, utána meg megbánja. Szóval én nagyon is úgy gondolom, ahogy kérdezted, pedig én már 35 vagyok.
2013. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok! Na hát olvasgatom itt, hogy nem vagyok egyedül, azt javaslom legyünk mind a 4-en barátnők:) Na jó gondolom kevés esélye van hogy közel lakunk egymáshoz, de úgy gondolom annyi emberrel jól kijönnék, de nem tudom, hogy hol keressem őket. Barátkereső oldalakat miért nem csinálnak? Miért csak a társkeresőkkel van tele minden?
2013. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 2-ik vagyok,én Romániában élek,szóval gondolom nagyon messze vagyok :))
2013. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én pedig a 3. és Pest megye nyugati oldalán lakom, Velencei tó felé félúton Budapesttől.

Én is beírtam már a keresőbe magányosok oldalától kezdve mindenféle hasonlót, de nem jutottam semmire.

Itt a faluban/községben semmi kikapcsolódás nincs, bármit akarok be kéne menni Pestre vonattal. De most egyedül álljak neki moziba menni, vagy múzeumba, vagy bárhova?

Persze, ha otthon ül az ember, akkor tényleg történik semmi, de szerintem annak az esélye is igen csekély, hogy bárki "megfelelővel" összeakadok útközben.

2013. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én Budapesten dolgozom, de nem ott lakok, viszont így ha pesti vagy akkor megismerkedhetünk. Ja, ezt az első hozzászólónak szánom. :-)
2013. ápr. 7. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Én meg Miskolcon lakom:( Mindenki messze van:/ Pedig benne lettem volna:)
2013. ápr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!