Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adnál egy szem nyugtatót egy...

Adnál egy szem nyugtatót egy ismerősödnek ha megkérne rá?

Figyelt kérdés
szóval nem tudom van-e köztetek aki valamilyen nyugtatót vagy antidepresszánst szed, ha nem, akkor csak képzeld el a helyzetet, adnál-e egy szemet egy ismerősödnek ha megkérne rá, mondván ki akarja próbálni. én ilyen helyzetben vagyok, csak nincs olyan ismerősöm akitől tudnék kérni. tisztában vagyok én a veszélyeivel, olyan dolog ez hogy próbáltam ki "tiltott dolgokat" is és mindnél betartottam az egyszeri alkalmat és nem is vágyom, tapasztalatszerzésre jó volt. viszont ezen a dolgon agyalok hogy annak a szemében akihez fordulnék ilyennel milyen ötletnek tűnne.
2009. szept. 15. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én fordított helyzetben voltam.

Én kértem ismerőstől. egy szemet, de adott többet. éppen ki vagyok bukva...:S. ...kedves volt...de nálunk alap h kérgetünk ezt -a zt

2009. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
akár egy dobozzal is, csak fizesse ki. :)
2009. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedek és nem hordok magamnál nyugtatót, de ha lenne, kipróbálni nem adnék, egyébként meg ez nem játék, nem placebo, akárki nem szedhet akármit, inkább leültetném 10 percre egy pohár víz mellé és adnék neki egy szivacslabdát, hogy azt gyömöszölje, amíg lenyugszik.
2009. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék én sem,de semmilyen más gyógyszert sem.Nem tudhatom,hogy ki mire allergiás,hogy csak úgy mondja,hogy már szedett ilyet vagy tényleg nem lesz baja tőle.Senki kezébe nem adom a kulcsot a másvilágra.Ha tényleg szüksége van rá,akkor menjen és irassa fel,az orvos majd eldönti,hogy valóban erre van-e szüksége.

A másik,hogy az orvos sem viccből kérdezgeti meg a pácienst gyógyszer felírás elött,hogy még miket szed,milyen hatóanyagra voltak már panaszai stb. Ez nem filteres tea,hogy itt van,próbáld ki,ha izlik vegyél magadnak egy dobozzal.Ez gyógyszer,ami egyben méreg is lehet.Nem játék!

2009. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1 db antidepresszáns hatására semmit sem fogsz érezni, ugyanis ezek csak többhetes kúra során kezdik kifejteni a hatásukat, ha egyáltalán kifejtik. A nyugtató más téma: vannak recept nélkül vásárolható nyugtatók is. Nem túl izgalmasak: lenyugtatnak és kész.
2009. szept. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepresszánzs meg a nyugtató nem ugyanaz, de egyébként nem véletlenül van, hogy ezeket fel kell íratni, mert nagyon súlyos mellékhatásaik lehetnek.
2009. szept. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Antidepresszánst nem adnék (de nem is élek vele) nyugtatót viszont igen, adtam, amikor láttam, hogy nagyon ki van borulva. (semmi durvát, csak 0.25-ös frontint)
2009. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm volt,h kért egy ismerősünktől, aztán rájöttünk,h arra kell,h alkoholhoz bevegye..stb. Veszélyes dolog, meg könnyen hozzászokik a szervezeted.
2009. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát de egy szem nyugtatótól mit várnál? Kipróbálni? Mit kell azon kipróbálni? Az egy gyógyszer, az antibiotikumot sem próbálgatod... Ez nem pálinka, cigi meg mi a fene, hogy kipróbálom.. Vannak emberek, akiknek szükségük van rá és az orvos felírja nekik. Nem egy mókás, tiltott gyümölcs, amit ki kell próbálni...


Egyébként, ha mondjuk jönne egy negyvenéves ismerősöm, hogy adjak, már egy frontint vagy valamit, annak lehet adnék, de egy fiatal suhancnak, akinek úgy sincs rá szüksége, csak ki akarná próbálni annak nem. És hangulatomtól függően eldönteném, hogy vajon lebaccam-e vagy jól röhögjem ki.

2009. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hmmm...
2009. szept. 16. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!