Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy ilyen...

Mit csináljak egy ilyen helyzetben? Már a felmondáson is gondolkodom.

Figyelt kérdés

Egy kollégám olyat mondott, hogy bizonyos másik két kollégám nem szeret velem dolgozni, és, hogy úgy kérik a beosztást, hogy akkor jöjjenek inkább, mikor én nem dolgozom.

Én ezt megkérdeztem az egyiküktől, és tagadta (elég hitelesen), hogy ilyet mondta vagy kértek volna, és, hogy semmi bajuk velem. Kérdezte, ki mondta ezt, de én nem árultam el. Utána a másik is jött, hogy beszéljük ezt meg, mert ők ilyet nem mondtak, az életére esküdött, még a főnököket is megkérdeztem, ők is azt mondták, hogy szerintük ez egy rosszindulatú kavarás. A két kolléga kérdezte, hogy ki mondta ezt, de nem akartam elárulni, és valaki teljesen másik személyre gyanakodtak, erre elmondtam, hogy ki mondta valójában, mert nem akartam, hogy olyannak álljanak neki, aki azt se tudja, miről van szó.

És most ugye beszélni akarnak ezzel, aki mondta, de gondolom, utána majd oda fog jönni, hogy én miért adtam ki őt.

De szerintem igazam van, hisz szeretném, ha kiderülne az igazság, hogy ki hazudott. Szerintetek?

(Megjegyzem: a két kollégából kinézném, hogy ilyet mondjanak, de azt már nem, hogy így kérjék a beosztást is, viszont a másikból is kinézem a hazudozást. Új, és szerintem ilyen nagyot mondásokkal akar bevágódni...)


2013. márc. 13. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég mindennapi torzsalkodás. Ha belementél a dolog rendbetételére, vidd végig. Nem hiszem, hogy ez olyan nehéz volna. És ezentúl a hazudozó kolléga kijelentéseit kezeld kellő fenntartással, és kevesebb lesz a gondod. Elhiszem, hogy neked ez nagy dolog, de hidd el, nem az. Zárjátok le mielőbb. Minél tovább rágjátok a témát, annál több olyan jön ki belőle, ami eredetileg benne se volt.
2013. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kellemetlen helyzet, de nem árt, ha a sz.rkavaró kolléga is helyre lesz téve. Ha hazudott, akkor csak ő jön ki ebből kellemetlenül, mert amellett hogy te nem dőltél be neki, a másik kettő is ellene fordul. Ha pedig mégis igaz, akkor is a másik kettő szemétnek tartja, mert kifecsegte és ezért megbízhatatlan. Úgyhogy aki ebből eleve vesztesen kerül ki, az a fecsegő kolléga.
2013. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Holnap elvileg minden kiderül, de máris gyomorgörcsöm van.

Amúgy már ezt az új kollégát más is mondta, hogy jó lenne, ha áttennék máshová, mert nem szimpatikus.

2013. márc. 13. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!