Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerződéssel vagy anélkül...

Szerződéssel vagy anélkül bérled a lakásod, szobád?

Figyelt kérdés

Mindenki azt tanácsolja, hogy szerződés nélkül ne, aztán meg azt olvasom a neten, hogy az esetek 98 %-ánál szerződés nélkül adják ki, mert nem akarnak adózni, vagy ha szerződéses, akkor sokkal drágább a szoba.


Ha pedig szerződés nélkül adják ki, azt olvastam, hogy ha nem a szerződéskötéskor adom oda a foglalót, hanem előtte, akkor az nem minősül hivatalosan foglalónak. Most akkor hogy biztosítsam be magam a foglalónál? Elég egy elismervény is?


2013. márc. 9. 11:46
 1/4 A kérdező kommentje:
A foglalót íratjuk tollal is vagy inkább nyomtassunk ki egy mintát és töltsük ki kézzel?
2013. márc. 9. 11:48
 2/4 anonim válasza:
Csak ki ne derüljön, hogy te adóhatóság vagy, more! Épen ezért nem fog neked válaszolni senki sem.
2013. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

irhatjátok kézzel is a szerdőzést. nem olyan nagy ügy ez.


én eddig kb. négy különböző személynél laktam albérletben, és közülük csak egy kötött szerződést.

2013. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
soha nem volt szerződés, 7 helyen laktam, egyiknél volt ötezer Ft foglaló és egy nevetséges házirend. Csak egy szobát béreltem. Nem is akartak a tulajok szerződést, mert akkor adózniuk kellett volna utána. Így viszont nagyon bizalomra épült a dolog, volt, hogy el is adták a lakást a fejem fölül.
2013. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!