A pénzen kívül van értelme az életnek? Azért élünk, hogy ne haljunk éhen?
Oké persze nem minden a pénz,de alapdolgokat nem tudod másképp megszerezni.
Aki éhezett,stb. az tudja miről beszélek,ja és mégvalami láttam szegényembert súlyos betegen,neki nehezebb volt méltósággal eltávozni,mint a gazdag betegnek.
Az életnek van értelme. A pénznek nincs, mert illúzió.
Persze a mai társadalomban sajnos annyira eluralkodott a pénz, hogy komoly hiánya akár éhhalálhoz is vezethet. De az alapkérdésre válaszolva, nem azért élünk, hogy ne haljunk éhen. Azért nem halunk éhen, hogy éljünk. :)
A pénz pedig - sajnos - jelenleg a legfontosabb eszköz a túléléshez.
Pénzre szükség van, hiszen enni, fűteni stb. kell, de nem szabad túlmisztifikálni. Sokan épp attól kerülnek "lelki válságba", hogy a pénzt teszik az első helyre az életükben. Veszik az újabb és újabb cuccokat, közben meg a házastársuk hűtlen lesz, a gyerekeik elhidegülnek tőlük, és az illető hirtelen ott találja magát egy szép nagy házban 2-3 autó és egy csomó drága műszaki cikk között, és rádöbben, hogy mennyire rohadtul nem boldog.
Közhely, de akkor is igaz, hogy a pénz nem boldogít. Valamennyi pénz szükséges az élet alapvető feltételeinek megteremtéséhez, de ha ezek megvannak, akkor valós célokért kell küzdeni, amelyek időtállóak.
Nem a pénz az élet értelme, az egyszerűen egy mindenki által elfogadott csereeszköz.
És szerintem azért élünk, hogy jól érezzük magunkat. Az már egyénileg változó, hogy ezt ki hogy érheti el.
Igazából minden a pénzért van, mindent a pénz befolyásol. A kisgyereket 3 éves korában belép az intézményrendszer körébe. Azért vesz részt a közoktatásban, majd a felső vagy szakoktatásban, hogy későbbiekben állást tudjon szerezni és napi 8 órában olyan pénzért dolgozzon amit majd sosem tud élvezni.
Az iskolából után teljesen agy mosott emberek kerülnek ki. Mindenkinek az a célja, hogy legyen munkája.
A pénz szabja meg, hogy egy embernek hány gyereke legyen stb..
Jól látod kérdező, de mint utaltam rá, ez csak az utóbbi időkben lett így. Ma már nagyon nehéz önfenntartóvá válni, pénz nélkül pedig nem létezhetsz, mert biztosan kijön valami hivatalnok, és átad egy listát arról, hogy mit nem fizetsz be az államnak, mégha nincs is rá szükséged.
A rendszer alapfenntartója és mozgatórúgója a pénz. Nem tudom, mi fogja kiváltani, de amíg ezt fogadjuk el, mint a földi létezés legszükségesebb eszközét, így is marad. Pedig nem más, csak rozsdamentes fémdarab vagy éppen papírcafat. Mi töltjük meg csak tartalommal, mi adunk neki értéket.
Amióta munkamegosztás van, azóta pénz is van. A pénz nem értelme, hanem - ma már - feltétele az életnek. A kenyér sem értelme, hanem eszköze az éhség megszüntetésének.
Élünk, mert megszületünk, és mivel tudatunk van, szeretjük hasznosnak érezni magunkat. Ennek érdekében számtalan dolgot teszünk, tehetünk, csakhogy mindhez valami más dolog is kell, ez a lényege a munkamegosztásnak. Sokféle módja van annak, hogy hozzájussunk olyasmihez, amit más előállított és nekünk szükségünk van rá. A sok lehetőség közül a legegyszerűbbnek a pénz tűnt, mert azon a megegyezésen alapult, hogy egy darab értéktelen papírt elfogadok tőled a holmimért, mert tudom, hogy a szomszéd is elfogadja ugyanezt tőlem az holmijáért. HA egy dolog sokféle szempontból hasznos, hajlamos önálló életet élni, olyan, mintha mindent a pénzért cselekednénk, de nem. A kenyeret, az almát, a ruhát, vagy autót akarjuk megszerezni valami oknál fogva, és mindért pénzt adunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!