Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen verset tudnátok ajánlan...

Milyen verset tudnátok ajánlani szavalóversenyre? .14 éves vagyok. Tudnátok vlmi jó verset ajánlani?

Figyelt kérdés
olyan kellene, ami terjedelemben is viszonylag hosszú, és nm humoros v ilyesmi. tavaly a fától fáig-ot mondtam...első lettem, meg azelőtt is első lettem cs már nm toom melyik verssel...s máshonnan is jó díjakat hoztam el..... filozofikus,mély érzésű versek kellenének...magyar költőtöl kellene, aki nm mostani költő, hannm mint petőfi,ady...stb...nm napjaink beli:P.......tudtok vlmit ajánlani?

2013. febr. 28. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kapásból kettőt ajánlanék. Az egyik Ady Endrétől az Elbocsátó, szép üzenet

Ez hosszú vers, és szerintem te is megérted, miről is akar szólni. Bár mindenképpen a hátterének olvass utána (de ez minden versre igaz, mert csak így értheted meg). Nem ez a kedvenc versem tőle, de a nagy kedvenceim Adytól, mind rövidek. Neked meg hosszú kell.

A másik, amit ajánlani tudok: József Attila: Eszmélet. Ez tőle a kedvencem, nem véletlenül. Talán vannak érzelmesebb, szenvedélyesebb versei is (pl. Nagyon fáj, Karóval jöttél stb), de ez hihetetlenül sokrétű. Ebből következik, hogy a filozófiáját nem egyszerű megérteni. Ha 14 vagy csak, nem is biztos, hogy meg fogod (bocs, ez nem leszólás volt, de tényleg nem egy könnyű vers). Viszont pont emiatt csodálatos. Én ez utóbbit ajánlanám neked.

2013. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hosszút és nem humorosat akarsz

tessék:

- Üzenet haza /Wass/

- Előhang /Wass/

2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!