Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem irritál? Hemzsegnek...

Csak engem irritál? Hemzsegnek az oldalon az életképtelen gyerekek, akik itt kérnek tippeket, hogy lehet lógni?

Figyelt kérdés

Hogyan legyen holnapra beteg? Ez a kedvencem, örökzöld, hetente előkerül.

Hogy lehet a tankötelezettséget megszüntetni 15 évesen? Miért is? Mert egyedül érzi magát a suliban!

Hogy lehet iskolát váltani, mert már 3 hónapja jár egy helyre, és még mindig nem lett a népszerűségi verseny királya/királynője...


Engem a hideg kiráz ezektől. Egy dolog jut eszembe, és nem érdekel, kit mennyire sért: genetikai hulladék.

Aki az általános iskolában vagy középiskolában nem tud helytállni, arra gyakorlatilag semmi szüksége a társadalomnak. Életképtelen élősködőként fogja leélni az egész életét.


A suli kötelező: tehát lehet undok, utálatos, ostoba, lusta, neveletlen, stb... Akkor is kötelessége az intézménynek naponta elszórakoztatni.

Rengeteg hasonló korú, hasonló érdeklődésű ember veszi őket körbe, mégsem képesek beilleszkedni.


A felnőtt életben mit kezdenek?

Fősulira nem kötelező járni, ha nem megy, el lehet ballagni! Senkinek nem fognak hiányozni.

A munkahelyről nem is beszélve. A lusta, ostoba, tutyimutyi, megszólalni nem képes antiszociális véglények mondjuk ne sok jóra számítsanak álláskereséskor, főleg 8 általánossal. DE! ott meg aztán végképp nem kötelesek befogadni senkit.

Aki nem tud beilleszkedni, alkalmazkodni, tűrni, és nyalni, annak ott az ajtó! És még a főnökről nem is beszéltem, ezt a kollégák felé kell tanúsítani.

Hajtani kell, keményen dolgozni, kudarcok fogják érni, és mégis tovább kell menni, lesznek különböző korosztályok, társadalmi helyzetek, különböző kollégák, és akit ki lehet kezdeni, azt ki is fognak. Sok helyen van egy-két "kedves kolléga", akinek hobbija, hogy kipécéz magának valakit, és pokollá teszi az életét.

Az is, hogy a főnök teszi pokollá minden bent töltött percét, mert úgy gondolja, attól ő a főnök, ha félnek tőle. Nem olyan ám, mint az osztályfőnök... Magasról lesza.rja, ha problémája van, beteg, gond van a családban, egyéb-kínja baja felmerül. Ezt kint kell hagyni az ajtó előtt, és bent mosolyogni kell az ügyfelekre. Ha beledöglesz, akkor is!


Ez a szép új világ, amire ezek a genetikai hulladékok úgy készülnek fel, hogy a legkisebb konfliktus vagy nehézség esetén jön a "nincs kedvem" meg a "nem akarom".


Inkább lebetegíti magát, eljátssza, hogy beteg, kiíratkozik a suliból, vagy jobb esetben bejár, de sza.rik az egészre, mert akkor jól kiba.szott a kö.csög tanárral.

Ez utóbbi az általános diáknyelv része: kulturáltan nem képesek megszólalni, és elég nehezen hiszem el, hogy szükség esetén képes lenne értelmesen elmondani két mondatot.

Illetve a diákmunkások révén volt már szerencsém nem egyszer tapasztalni, hogy tényleg nem is képesek.


Hofi jut eszembe újra és újra: "Ha ők a jövő záloga, itt gebedjek meg, ha kiváltom!"


Hogy lesz ebből az emberanyagból tanár, orvos, műszerész, mérnök, hentes, pék, nővér, takarító, buszsofőr, vagy bármi más?

Lassan úgy érzem, azért fogok én még 82 évesen is dolgozni, mert nem lesz alkalmas ember a helyemre.



2013. febr. 28. 07:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Ma valaki elfelejtette bevenni a nyugtatóit.


Bár inkább maradjanak lusták, mint rinyáló kisbabák, akik csak panaszkodni tudnak. Abból már van elég az országban. A lustát legalább nem kell hallgatni.

2013. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Problémás gyerekek régen is voltak, de ugye internet nem volt, hogy így terjesszék a problémáikat. Unatkoznak otthon és az a legnagyobb gondjuk, hogy a barátnőjük összeveszett velük tegnap. Hát na, a gyerek azért gyerek, mert nem képes még józan ember módjára döntéseket hozni és egyébként nem is feladata. Szerintem joguk van butuskának lenni ésszerű határokon belül.

Nem mindegyik ilyen h.lye mint ahogy itt lefesti magát.

Kár őket bántani, majd az élet remélhetőleg több rátermettséget nevel beléjük, ha már a szüleik nem tudnak! :)

2013. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Mindennel egyetértek amit leírtál. Azonban azt ne felejtsd el hogy mi és a társadalmunk neveli ezeket az önbizalom hiányos, lelki válságban élő szerencsétleneket! Ha valaki egész nap azt hallgatja otthon hogy "te hülye vagy fiam, te ezt nem tudod, te nem értesz hozzá" akkor ne csodálkozzunk az eredményen. Plusz ha körülnézünk akkor a legkevesebbek nőnek fel igazi teljes családban mindkét szülővel, jó háttérrel, mert az anyukának/apukának fontosabb dolga is akadt annál hogy gyereket neveljen.

Mindemellett tényleg katasztrófa ami megy és amennyire akaratgyengék a gyerekek.

2013. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Le kellene vinni őket vidékre és nyáron haverok-buli-fanta helyett mezőgazdasági munkát végeztetni velük. Nem lehetne kifogás hogy gyerek munka stb... régen is segítettek otthon a gyerekek a szülőknek és nem volt lehetőség nyavajogni. Aki nem dolgozott az nem is evett. A mai gyereknek már ciki ásni, kapálni, kertet gondozni, haszon állatokat tartani. Az állat tartás fogalmáról a szobacirkáló kutyák jutnak eszükbe és itt ki is merült a dolog. Ez a szomorú. De nem ők a hibásak. Hanem a mai felnőtt társadalom, aki úgy akar gyereket nevelni, hogy dunsztja sincs róla hogyan lehet életképes, normális felnőttet faragni a kölkéből.
2013. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt a mi generációnkban is voltak ilyen emberek, sőt az az előttiben is és az az előttiben is.

Másrészt ezeket a gyerekeket mi neveljük. Akkor mégis kinek a hibája ez?

2013. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Javarészt a szülő a hibás. Ha egy gyerek nem kapja meg az alapvető nevelést, irányt, akkor az ítélőképessége sem lesz normális.
2013. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
A szülőket kellene először nevelni. Valahol ez nagyon elromlott és ezt a "mutációt" adjuk át folyamatosan a következő generációnak.
2013. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Azt mondom, 15 évesen ne akarjuk még mindig az iskola-padba dugni azt a gyereket, aki nem akar ott ülni.

Kezükbe kellene adni az ő számukra is egy olyan valami lehetőséget, melynek segítségével lenne valami reális jövőképük saját életüket tekintve, és akkor majd nem lennének ennyire köcsögök, ennyire céltalanok, és ennyire kiábrándultak.


Régen elvégeztük a 8 osztályt, aki akart ment tovább tanulni, aki pedig rühellte az iskolát, az elment "ipari tanulónak", az mégsem volt annyira kötött, mert az elméleti oktatás mellett kint voltak valamelyik cégnél gyakorlati oktatáson a hét meghatározott napjain. Nyüzsgőbb, változatosabb volt az életük, mintha még további 4 évre bedugták volna őket az iskolába.


De most semmi választási lehetőségük nincs. Ülj a padban, tanulj, és mire onnét kikopsz, addigra talán talpraáll a magyar gazdaság annyira, hogy esetleg neked is lesz valami munkahely, addig pedig ne zavarj minket, megvan nekünk is a magunk baja.

Most ülj a padban, tanulj, aztán pedig majd látjuk: talán, esetleg, .... No ezért!


Szerintem kedves kérdező, amiről írsz, az egyfajta figyelemfelhívás részükről: figyeljetek már, mi is itt vagyunk, mi is szeretnénk valami értelmeset csinálni! Adjatok nekünk is teret az életből, mert az gyorsan elmegy a fejünk felett!

2013. febr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egy beteg, depressziós, túlhajszolt és sokszor nemtörődöm, Mónika Show szintjén vegetáló felnőtt társadalom nem fog életrevaló fiatalokat nevelni, ez biztos.
2013. febr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

Ez mind mind a szülő hibája semmi más. Én dolgoztam már ilyen gyermekotthonba, ahol árvák voltak, és sok olyan 15 év körüli gyerek volt bent, akik nagyon neveletlenek voltak, mert nem nevelte őket egyik szóülő sem, mert ők árvák, nevelő szülőknél voltak, de ez most lényegtelen mert nem erről van szó. Na a lényeg az hogy én ott dolgoztam takarítóként, meg időnként be kellett ülnöm a portára, és beszéltem egy nevelővel, aki azt mondta hogy ha a gyereket még nem gyerekkorban nevelik, tehát ilyen kis iskolás korban, akkor már késő lesz visszafordítani mindent. És ezeknek a lógásoknak a főbb problémája, a szülők nem törődéséből van, semmi másból. Nem figyelnek oda a gyerekükre, hogy na most vannak barátai, nem e piszkálják stb... Jó én sem voltam anno nagy sztár az iskolában, de megtudtam állni a helyemet. A lényeg az hogy ebbe a korba már nem lehet nevelni a gyereket, mert már rajta maradt ez a dolog. És az a baj hogy az ilyen csendes, visszahúzódóbb emberek, nehezen fognak boldogulni az életben, én is hasonlóan voltam így, nekem is mondták a szüleim hogy el lettem kényeztetve az ő hibájukból és hogy szerintük élet képtelen is vagyok. Nos 25 éves vagyok, van barátnőm, munkahelyem, albérletben lakunk, jó minden eddig. Én tettem is azért hogy ne legyek "selejt" mert tudtam hogy az ami anno volt az így nem állapot mert akkor az életben sem fognak menni a dolgok.

Ezek engem is irritálnak egyébként főleg a lógósok, mert sokat látni az utcákon, senki nem tesz semmit az ég világon. Olyat is láttam már hogy a konditerembe ami ittvan a sarkon odajártak a 16 éves diákok ökörködni, mert nem tudtak hová menni, én meg ott is hagytam a helyet akkor mert nem lehetett miattuk normálisan edzeni sem, az ott dolgozó pultos, meg mondta hogy ameddig normálisan viselkednek, tehát nem okoznak balesetet meg nem tesznek baleset veszélyes dolgot, és nem játszótérnek használják a helyet addig ő sem csinálhat semmit mert fizettek érte hogy ott legyenek.

Ezek engem is irritálnak, de ez van.

2013. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!