Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni kutyatámadás...

Mit kell csinálni kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljárni futni, de arrafelé amerre mennék, sokan sétáltatják/futtatják a kutyájukat. És én félek a kutyáktól... :$

Mit kell csinálni, ha közelít felém? Hogyan lehet kivédni a ilyen támadást?


2013. febr. 27. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal gáz spray-t. 3-4 méterről is szétszedi az orrát meg a szemét, nyüszíteni fog. Ártani meg csak pár percig ártasz vele, messzire nem fog tudni elmenni, le fog kucorogni valahova nyüszítve.
2013. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat vegyél ami nem egynyomásos, push-n-(all) out-os. Egyrészt az egynyomásos az egészet egy nyomásra ráküldi a kutyára, akkor már nem csak nyüszít hanem gyakorlatilag kinyírod azzal, hogy fél napig nem fog se látni, se érezni semmi szagot. Beesik valahová, elcsapják stb.


A másrészt, hogy félre is mehet, meg túl közel kerülhet a kutya, mert nem fél tőled. Amit többször nyomogathatsz, az azért jó, mert 5-6 méterről felé fújod, és elhúzza a csíkot, ha nem akkor folyamatosan nyomod 5 méternél és a képébe nyomod 1-2 méterre.

2013. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Specus válasza:
20%

A, megpróbálnék elfutni.

B, talpalnék.

C, lebirkóznám.

D, fejbedobnám valamivel.

E, halottnak tettetném magam.

2013. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A gáz spray jó ötletnek tűnik, csak amilyen hülye vagyok, sajnálnám lefújni szegényt... :$ :)

De amúgy ja. Azt hiszem ez lesz, gáz spray...

Köszi! :)

2013. febr. 27. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Az a kutya amelyik emberre támad, azt nem kell sajnálni.


Most lefújod, pár perc, max negyed óra és semmi baja nem lesz, többet arra nem fog menni egy ideig. De ha neked esik, kimarcangol egy jó 20 centis darabot a combodból, aztán nesze neked futás.

2013. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, ha üdvözlöd a feléd tartó kutyát, de mivel félsz tőle, ezt nyilván nem fogod tudni megtenni.

(Az esetek többségében azért azok sétáltatják póráz nélkül a kutyájukat, akik tudják, hogy senkit nem fog megenni....)


Ha barátságosan nem tudsz felé fordulni, vagy ha a kutya egyértelműen támad, akkor az a legjobb, ha megállsz és nem mozdulsz, nem nézel rá. A spray ilyen esetben jó ötlet, de csak akkor használd, ha a kutya biztosan támad. Nyilván, mivel be vagy tojva, ezt nem egyszerűen ítéled meg, de azért törekedj rá :)

Egy dolgot ne tegyél: Ne fuss el!!! Ha elfutsz, felébresztheted a kutya vadászösztönét és még akkor is megtámadhat, ha addig esze ágában sem volt.


És egy végső javaslat hosszú távra: szerezz be egy kölyökkutyát, neveld fel és vele járj futni :) (Megismered a kutyákat és tudni fogod, mikor kell félni és mikor nem :) )

2013. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, igen, amúgy az a durva, hogy nagyon szeretnék már egy kölyökkutyát, mert már gyerekkorom óta nincs kutyám és már szinte el is felejtettem hogyan kell viselkedni velük.


A másik dolog: sajnos errefelé nem csak azok engedik el a kutyájukat akik tudják, hogy úgysem bánt senkit, mert errefelé az a szokás pl. a családi házaknál, hogy kijön az ember a ház elé sepregetni, a kaukázusi, vagy rotweiler kutyája meg addig szépen szabadon van eresztve az utcában és egy ekkora kutyától ember legyen a talpán aki nem ijed meg alapból, szerintem... az ilyen "gazdikat" amúgy nagyon bírom! :S

Na, egy szó mint száz - nem futok el, felülkerekedek a félelmemen, lefújom ha tényleg támad és beszerzek egy kiskutyust (de nem öl-ebet, hanem normális kutyát!)... :)

2013. febr. 27. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana neked egy kölyökkutya, akkor lehet, megszoknád őket és már nem félnél tőlük annyira. Amég nem volt kutyám, én is nagyon féltem tőlük, inkább megkerültem a fél falut, minthogy elmenjek egy kutya mellett.
2013. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fel kell mászni valahova és akkor nem érnek el :D vagy jó erőset bele kell rúgni.
2013. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!