Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi hiányozna neked, ha Magyaro...

Mi hiányozna neked, ha Magyarországon csak nyár lenne?

Figyelt kérdés

Ha 1 évszakossá válna a Kárpát medence neked mi hiányozna a legjobban és mit sajnálnál?


Nekem a bakancsom hiányozna meg a kedvenc bomberem, harringtonom (bár az elsp kettő így is hiányzik mert az enyhe telek miatt egyiket sem hordom).

A hosszú nadrágok is hiányoznának.

A hó nem hiányozna mert most sincsen...

De pl a hajamat lekéne vágatnom mert a fenekemig ér és nyáron 1 nap alatt bezsírosodik, ezért egész nyáron felvan kontyolva és csak ősztől tudom leengedve hordani, mert akkor nem zsírosodik és nem is fulladok meg tőle, tehát a hajamat sajnálnám.

És hát persze az igazi, hamisíthatatlan első madárcsicsergések hiányoznának, amit több hónapos csönd után lehet hallani tavasszal....


22L


2009. szept. 10. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
az ősz, és a tavasz hiányozna
2009. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

a bomber meg a bakancs az nekem is hiányozna....

a hajam viszont nem mivel az már így sem nagyon van :D

az hiányozna legjobban talán, h üresek az utcák....nyáron minden tele van "mexikóiakkal", de télen alig látni 1-2-t, nem ehhez a klímához szoktak, na ez a legjobb a télben, szabadon mehet az ember bárhová, anélkül h kerülgetnie kéne a retkeket

2009. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tavasz hiányozna. Ruhákból a magasszárú csizma, mert már alig várom, hogy felvehessem, ha rosszabb idő lesz.
2009. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor a hideg, meg egy kis hó. Legyen 2hetes tél és kész jöhet a nyár:)
2009. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hiányozna a tavasz, az ősz és a tél is. Kövezzetek meg érte, de én szeretem látni ősszel, ahogy a természet szép lassan, csendben elalszik. Falun lakom. Szeretem, ahogy rendben lepucoljuk, aztán gondosan megtrágyázzuk és felszántjuk a kertet, hogy következő évben bőven teremjen nekünk. Szeretem, hogy zsákban van a termés, hogy teli az éléskamra, hogy van tüzelő a pincében. Szeretem a lassan elköltöző madarak sürgését-forgását, szeretem a simogató, langyos őszi napsugarakat, szeretem a gyönyörű, színes levélforgatagot, a vastag avarszőnyeget, de még a halottak napjai gyertyafényes temetőt is. Szeretem, hogy ismét vehetek fel hosszú ruhákat, zárt cipőt, könnyű kabátot.

Szeretem a telet, a zúzmarás bokrokat, a jégvirágot az ablakon. Szeretem a hóval borított fákat, a csöndes erdei utakat. Könnyekig szeretem a karácsony estéket, amikor kint hull a hó, bent meleg, fenyőillat, diós-mákos kalács, narancs és forralt bor illata van, és együtt éneklünk a Jézuskának. Szeretem, ahogy jégpáncél borítja a tavat-folyót: szeretek korcsolyán végigsiklani a száraz náddal, havas erdővel körülvett folyópart mentén, suhanni a tükörsima, átlátszó boltozaton, amely befedi az élő vizet. Szeretem látni a gyönyörű, kristálytiszta vízben (amely nyáron soha nem ilyen tiszta) az iszapban a kagylók zegzugos nyomait, a cikázó ragadozó halakat. Szeretem látni a jégcsapokat az eresz alatt, amelyek a hósubás tetőkről csüggnek alá. Szeretem a téli vendég madarainkat, meg a kis énekeseket, cinkéket, sármányokat, amint sürögnek-forognak a madáretetők körül. Szeretem, hogy alszik a természet, de mégsem alszik.

És persze szeretem a tavasz első jeleit, az olvadást, a melegedő napokat, a fény visszatértét. Szeretem az első rügyeket, a fák megmetszését, a veteményezést. Szeretem, amikor virágba borul minden, ahogy megérkeznek a vándormadaraink, ahogy megjelennek a levegőben az első rovarok, ahogy újra lüktetésnek indul a kinti világ. Szeretem a tavaszt, mert a nyár ígéretét hordozza magában.

Ezek mind-mind nagyon, de nagyon hiányoznának.

Én nem akarom, hogy Magyarországon mindig csak nyár legyen.


Olvastad talán gyermekkorodban a bájos kis mesét Benedekről, a fehér csillagos kis sündisznóról? Benedek, mikor megszületett, fehér csillagot viselt a homlokán, és kezdettől fogva mindenkitől azt kérdezgette, miért van tél. Senki sem tudott neki válaszolni, de ő addig-addig vándorolt a családjával és kérdezősködött, amíg egyszer csak rájuk nem köszöntött a tél. Akkor beásták magukat a mogyoróbokor tövében az avarba, és téli álomba merültek. És mikor tavasszal Benedek felébredt, álomittasan ezt mormolta magában: "Azért van tél, hogy eljöhessen a tavasz." S hirtelen rájött, hogy igaza van. Hát valahogy így vagyok vele én is. :) Ne legyen mindig csak nyár, mert akkor minden hiányozna, ami nem a nyárhoz kötődik. Üdv! Zsoel (26)

2009. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Mivel gyűlölöm a nyarat, így minden.
2009. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

alig várom, hogy vége legyen a nyárnak, mert nem bírom a meleget és akárhogy öltözködöm, mégha bikiniben flangálok, akkor sem tudom elviselni...


az ősz és a tavasz hiányozna, mivel akkor a legkellemesebb a hőmérséklet, és nem tűz mindig a nap, néha van borongós idő, mikor nem esik az eső, de nem is vakulok el a naptól...olyankor szeretek a leginkább odakint lenni...

2009. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Magyarország hiányozna a legjobban, mert ha csak nyár lenne, kénytelen lennék valami hűvösebb éghajlatra költözni. Nagyon nem bírom a hőséget, a meleget, mondhatni, nem szeretem a nyarat sem.
2009. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha feltesszük, hogy egy ilyen változásnak nem lennének káros következményei az élővilágra nézve, akkor semmi.


Másokhoz képest extrém módon fázós vagyok, 25 és 40 fok között érzem jól magam, októbertől áprilisig szenvedek a hidegtől. Mikor meg mindenki rí, hogy milyen meleg van, én boldog vagyok :)

2009. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évig éltem Egyiptomban (munkáink miatt), van némi fogalmam, milyen a gyakorlatban egész évben "nyaralni"...


Igazából ott sem kellett hiányolnom a karácsonyt, mert remekül megtartottuk ott is és imádom ezt az ünnepet.


Azért nyáron is van madárcsicsergés, ezt sem hiányoltam...


De amikor 1 év után hazajöttem, össze kellett hunyorítani a szemem, annyira élesek voltak itthon a színek : a sötétzöld, harsogó zöld gyep, fák, virágok, amik a nyári tartós hőségben kiégnek és szürkévé válnak...


Utána jöttem rá, hogy milyen csodálatos évszak az ŐSZ (rozsdabarna levelek, lehulló avar, avarból kukkoló fényes gesztenyék)...


Csodálatos évszak a TAVASZ (rügyező fák, cseresznyevirágok, tulipánok, nárciszok, jácint bódító illata, aranyeső bokor, ezüst-bársony barka)...


Csodálatos és semmivel sem pótolható a hóesés, mikor hatalmas pelyhekben hull alá... A ropogó hó, ahogy belelépek és nyomot hagyok magam után... Karácsony éjjel, amikor a sűrű hóesésben az éjféli misére megyünk... Otthon a jó melegben fahéjas forralt bort iszogatunk...


Na, ez mind nincs akkor, ha csak nyár van... :-[


Úgy is lehet élni, de nekem már nagyon hiányoznának a többi évszakok is, mert én már tudom, mit vesztenék.

(Mondjuk, aki soha nem tapasztalta meg a hóesést, annak nem is hiányzik.)

2009. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!