Csak én unom nagyon azokat, akik itt sopánkodnak az országról, hogy mennyire borzalmas itt lakni?
Tisztában vagyok én is azzal, hogy mi folyik az országban, mégis borzasztóan idegesít az, aki egyfolytában panaszkodik és szidja az országot. Holott az emberek egy szűk rétege, a vezetőség tehet arról, hogy épp milyen a gazdasági helyzet. De a legtöbb sopánkodónak nem azért nincs munkája, mert leépítés volt, vagy mert megszűnt a munkahelye, hanem azért, mert lusta és csak nyafogni tud! Miért nem megy el az ilyen külföldre, miért itt rontja a levegőt?
Nem vagyok elfogult, revizionista és egyéb, de ez szerintem nagyon méltatlan a történelmünkhöz. Vajon pár száz évvel ezelőtt gondolták az emberek, hogy egyszer így elkorcsosulnak az emberek? Hát ezért építették fel és tartották meg véres küzdelmeken az országot? Hogy cicanadrágos libsi fiúcskák húzzák a szájukat?
Lehet bírálni mindent, s kell is, de ezek az emberek nincsenek tisztában semmivel. Nulla a tartalmuk.
Én nem unom őket, inkább sajnálom. Azért nem idegesítenek, mert világosan látható, hogy nem lehet elmagyarázni nekik, miről van szó. Jó esetben is bosszantaná őket, mert nem tudnák miről beszélek.
Valóban egy szűk réteg tehet a gazdaság helyzetéről, ha a tevőlegességet vesszük. De a dolog ennél bonyolultabb, mert ebben a működési rendszerben a szűk réteg lehetőségeit a többiek adják. Azok is, akik siránkoznak. Van közöttük egy csoport, amelyik most egy másik szűk réteget akarna felhatalmazni pusztán azon az alapon, hogy még nem piszkáltak bele. Itt egy nagyon bonyolult kölcsönhatásról van szó, amely többek között nemcsak a szűk réteg újratermelését, hanem az őket választók újraképződését is végzi. Ezt a folyamatot kell megszakítani, hogy bármit is új alapokra helyezzünk. De ennek megtételéhez hit kell abban, hogy meg lehet csinálni. A hitet egészen más, alantas célokra használják.
Igen, én is úgy gondolom, hogy nem csak a szűk vezetői réteg a "hibás", és elégedetlenek is mindig lesznek. Nekem csak az a furcsa, hogy adott egy körülmény és siránkoznak felette, ahelyett, hogy valami történne. Akár egy polgárháborús helyzet kialakulása, félreértés ne essék, nem buzdítok senkit, én sem szeretném, ha romokban lenne az ország, de akkor legalább látnám a szándékot.
Szóval azt látom, hogy más országokban, függetlenül az aktuális gazdasági helyzettől, az emberek szeretik a saját országukat és tök mindegy, hogy igazik van, vagy sem egy adott kérdésben, megvédik azt. Míg mi mások előtt is lehordjuk a saját hazánkat és szerintem ez gusztustalan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!