Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem nagyon erős...

Csak szerintem nagyon erős nemzet a magyar?

Figyelt kérdés
Külföldön hihetetlenül összetartanak a magyarok, ezt bizton állíthatom, mivel magam sem vagyok magyar állampolgár. Ha két magyar ember találkozik nyaraláson vagy bárhol máshol, egyből elbeszélgetnek, megisznak valamit, stb. Nagyon nehéz más népnek közénk bekerülnie, mert sok szülő úgy neveli a gyerekét, hogy csak magyarral házasodjon. Ezekután miért állítják sokan, hogy gyengék vagyunk? Ha jó lenne a vezetőség, az egyik legerősebb nemzet lehetnénk a világon! Tényleg Orbánék miatt nevezzük magunkat gyengének?
2013. febr. 9. 21:01
1 2
 11/11 ettro ***** válasza:

Csak szerintem nagyon erős nemzet a magyar?


Nem csak szerinted erős. De "sajnos" az utóbbi száz évben csak lelkében volt erős. Ez tartotta életben. Tapasztalataim alapján a magyar az egyáltalán nem klikkesedő fajta, nem az a bandázós típus. A néplélekben erősen benne van az, hogy mindenkit befogadjunk és mindenkivel el is fogadtassuk magunkat ha idegen közegbe kerülünk. Teljesen más a gondolkodásmódunk nekünk magyaroknak mint más népeknek.


De ha a mai negatív állapotokat nézzük akkor az összefogás csak azokban a magyarokból hiányzik, akik az elmúlt (1950-1980) között születtek. Tisztelet a kivételnek!. Őket nagyon erősen arra nevelték, hogy mindent utáljanak ami magyar, és mindent istenítsenek ami külföldi. Ezért van bennük az, hogy ha kimennek külföldre inkább leköpik egymást. De azt tudni kell a magyar sosem volt ilyen, és nem is lesz. Ez mesterségesen gerjesztett, és persze oktatott, neveltetett társadalmi réteg. Az ilyenek nem is fognak megváltozni.


A magyar kifejezetten lelkében erős, nem kell neki banda, sem külön negyed, ahhoz hogy jól érezze magát a világban. :D

2013. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!