Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki el menekül...

Miért akar mindenki el menekülni az országból?

Figyelt kérdés
Szinte heti szinten hallom valakitől,hogy ki kell húzni a pics.ába külföldre dolgozni,miért gondolják az emeberek,hogy ott majd jobb lesz?
2009. szept. 5. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem bizonyítékom van rá. De mindenhol csak úgy lehet megélni, ha valaki meg is dolgozik érte. A különbség csak az, hogy itt baromira nem az érvényesül, aki tisztességes és tehetséges a munkájában, kint viszont megbecsülik, ha megdolgozol érte.
2009. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A körülmények itthon nem a legideálisabbak, ezt te is tudod. Ha az ember körülnéz, látja, hogy más országban jobban mennek a dolgok, az emberek munkájának eredménye van, jobbak a jövedelmi viszonyok, kevesebb az adóelvonás, stb. Többen meneküldnének, mint amennyinek valójában lehetősége van rá. Hova menekülne pld. az, akinek a nyugdíja 180 euronak felelne meg? Ő marad és reménykedik. Aki azonban fiatal, érez magában erőt és tehetséget, olyan helyen szeretné kamatoztatni, ahol megéri. Ez a hely legritkábban található itthon. Nyakába veszi a világot és elindul. Aki elmegy, annak nagy része meg is találja külföldön a számítását. Hát ezért!
2009. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
mert külföldön nem a cigányoknak keresel, hanem magadnak és így meg tudsz élni...
2009. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert itt vérszomjasan néznek rám,nem tetszik a képem az embereknek(nem vagyok se cigány,se zsidó),ráadás minek pazaroljam ilyen emberekre az időm,mikor kint jobban érzem magam,és jobban is lehet boldogulni,boldognak lenni,nagyon kevés dolog múkodik ebbe az országba.
2009. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Hát én a nyáron külföldön dolgoztam (diákmunka), mint takarítónő egy szállodában. Nagyon jó volt, tisztességesen megfizettek és senki sem röhögött a hátam mögött, hogy mivel foglalkozok. Amikor hazajöttem az egész családom szó szerint kinevetett, hogy csak egy takarítónő voltam, bár még ígyis többet kerestem egy hónapban, mint az ápolónő kereszanyám...

Ezekután egy valamiben biztos vagyok: Külföldön fogok élni és dolgozni! Amikor elmegyek a család miatt biztos nem fogok siránkozni! A munka és a pénz nekem fontosabb és nem akarok itt megőrülni és a cigányok segélyéért dolgozni.... Ezek miatt megy egy csomó ember/család külföldre!

2009. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Szánalmas a magyar nép. Semmi emberiség, semmi segítőkészség, semmi tolerancia, semmi szeretet. Én főként ezért menekülök. Máshol nincs ennyi gyűlölködő ember mint nálunk. Ja és máshol a fizetésből nem csak a rezsire futja hanem élni is tudok belőle.
2009. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Hát, akkor te is ugyanolyan szánalmas vagy, márha a magyar néphez sorolod magad. Én inkább maradok itthon, és teszek azért, hogy a saját hazám jobb legyen, nem külföldre menekülök.
2009. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hát igen magyarországon nincs túl jó helyzet csak néha elgondolkozom,hogy lassan elfogyunk mármint mi magyarok,hiszen mindenki elmegy.Ezen a nyáron 3 ismerösöm ment ki,és vajon még mennyi szeretne akiknek nincs lehetősége rá.
2009. szept. 5. 19:19
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

én azoknak a táborát gyarapítom, akik lelécelnek, már a szerződés is megvan, csak még repjegy kell.

miért? hosszú évekig próbáltam itt 5-ről a 6-ra jutni, helyette nemhogy 0-ra, de mínuszba süllyedtem vissza.

meguntam, nincsenek már illúzióim, itt sosem lesz jobb. :)

2009. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most volt a Naplóban, hogy a budapesti átlagfizetések egy kínai munkás fizetségével vetekszik, de akkor a vidéki meg mivel vetekszik??

Hát többek között ezért meg sajnos ennek az országnak hosszú távon nincs nagy jövője!

2009. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!