Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Feltünt-e mär nektek, hogy az...

Feltünt-e mär nektek, hogy az összes utcän koldulo jotekonysagi szervezet haldoklo, daganatos gyerekeknek gyüjt? Szerintetek mennyit segit a penz ezeken a gyerekeken?

Figyelt kérdés
Megneztem egy ilyen szervezet honlapjät, ahol kb. 12 gyereknek segitettek "steril szobäval" autoval, nyaralässal, stb. Azota ezek a gyerekek meghaltak. Ez az ominozus szervezet egesz nap agressziven koldul az utcän. Nem tudok ugy beväsärolni, hogy ne ütközzek belejük. Amikor en voltam räkos, semmilyen szervezet nem segitett. A korhäz ingyen van. Szerintetek? Ez normälis, hogy luxus dolgokra gyüjtenek räkosoknak? Hogy igy nyomulnak? Ti adtok nekik penzt?

#gyerek #beteg #daganat #csaló #koldus #jotekonysagi szervezet
2013. febr. 9. 02:44
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Igazad van.

És még hány de hány hasonlóan értelmetlen dolgot látok?


Soroljak néhányat? 93 éves embernek külföldi kezelés sok millióért OEP számlára...miközben a megyei gyermekklinikán már nincs egyetlen egy fül-orr-gégész sem már (már mindegyik elment külföldre).


Cica, kutya menhelyeket fenntartani adott kisvárosban havi szinten milliós fenntartási költséggel, miközben ugyanazon kisvárosban nincs pénz egyetlen egy bölcsődére se, se egy anyaotthonra. Viszont van három idősek otthona...


A legkiakasztóbb pedig a Szemem fénye alapítvány, akik havonta 20-30 millióból tartanak fenn két házat, amiben néhány kisgyerek haldokolhat nem kórházi körülmények között.

Miközben szülök ezreinek kell lemondaniuk a gyerekeik neveléséről, mert annyira elszegényedtek, hogy nem tudják őket nevelni...hány egyedül álló anya küzd azzal, hogy nem tud este vacsorát adni az egészséges gyerekének?


Amit még nem értek az a nevelőszülők díjazása. Elveszik a családtól a gyereket, mert nincs pénzük rendesen nevelni. Pedig elég lenne 10-20 ezer forintot adni nekik, hogy túléljenek. Majd ezt az elvett gyereket odaadják idegeneknek és neki fizetnek havonta 60 ezret....???

Normális ez a világ?

2013. febr. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a välaszod nagyon hasznos volt szämomra.
2013. febr. 9. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

egyszer engem is be akartak szervezni valami hasonló munkára. ha jól emlékszem valami szívbeteg gyerekeknek gyűjtöttek. És ha sokat gyűjtök, kapok prémiumot.


A lényege az volt, hogy valami minimális összeget kaptak a szívbetegek, hogy elmondhassák, hogy adtak. De lényegében csak saját maguknak ment a pénzt. Nekem nem lett volna gerincem ahhoz, így szóba se jött, hogy elvállaltam volna.

2013. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit ezek koldulnak, abból semmit vagy csak nagyon keveset kapnak a rászorulók!Sőt! Sok a csaló!

Én is hülyét kapok a képeslaposztogatóktól, akik a metró aluljárókban cserkészik be a gyanútlan áldozatokat. Jó részt "érdekes módon" kisebbségiek. Ha meg nem veszed el vagy visszaadod, akkor átkozódni kezdenek. Egy barátnőmnek például egyszer azt javasolta egy ilyen szemét, hogy "Költsd a pénzed a koporsódra."

Egyszer véletlenül elmentem egy ilyen mellett, és olyan ügyesen varázsolta a kezembe a lapocskáját, hogy csak lestem. Persze azonnal visszaadtam.

Volt ezekről a képeslaposokról egy dokufilm, és kiderült, hogy általában csalók! Meg a többi ilyen, utcán, hozzád becsöngető / ilyen is van ám / is. Nem létező alapítványoknak gyűjtögetnek!

Nagyon meg kéne büntetni őket, hogy így visszaélnek mások jóindulatával és beteg emberekre hivatkozzanak aljas módon!

A telefonos alapítványok meg a másik, ahogy fentebb is írták. Képzelem én is, milyen keveset kapnak a rászorulók, mikor a dolgozók és a tulaj kapják a pénz nagy hányadát.

Meg ahogy fentebb is írták: én állatbarát vagyok, de ennek a rengeteg menhelynek én sem látom értelmét. Az állatok fele úgysem jut gazdához és mindig újabb mennyiség termelődik. Kutyákból, macskákból álló állatkertek. A tartási körülményekről meg sokszor nem is beszélve.

Szóval, én nem adok. Az adóm 1%-át adom olyan helyre, amiről biztosan tudom, hogy létezik, és jó kezekbe kerül a pénz.

Inkább az egészségügyet, a megfelelő intézményeket kéne támogatni.

2013. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,ha valaki segíteni akar akkor menjen és keresse fel személyesen az adott alapítványt,kórházat,stb t . Sosem adok az ilyeneknek,akik elátkoznak ha nem kapnak semmit. Nekem lobogtathatják az igazolványt,én nyomtatok 10 iylet 3 perc alatt itthon bármikor .. egyetlen egyszer adtam 500ftot ,mert a munkahelyemen zaklattak és nem tudtam tőlük dolgozni :S csak azért,hogy húzzák már el a belüket ...de nagyon megbántam :S
2013. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző: én annak idején boltban dolgoztam, és bejött egy hasonló "gyűtögető" / többször beestek ilyenek / és ha már én zsebből nem adok, hát adjak a kasszából! Nem semmi!
2013. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt játszották nálam !!! És miután mondtam,hogy a kasszáért én felelek és természetesen nem adhatok belőle,az volt a válasz,hogy akkor mindegy mit,bármit adjak mert éheznek a beteg gyerekek :S és lobogtatja az igazolványát..
2013. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a pofátlanság télleg határtalan!
2013. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!