Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ezen az oldalon...

Miért van ezen az oldalon ilyen sok rasszista?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 00:28
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

"Nagyon kilóg a lóláb! Ha annyira szereted őket és állításod szerint "laktál köztük" amit én nem hiszek el akkor azért mégis inkább költözz közéjük minthogy itt traktálsz bennüket ezekkel a hülyeségekkel. "


Persze, amiről nem tudsz az nem is létezik, nem hiszed el. Ilyen gondolkodás mellett valóban felesleges a szót fecsérelni, te már eldöntötted hogy maradsz a kis álomvilágodban.


"Egyébként meg akit felemlítettél annak az a mondandója váltotta ki sokak felháborodását, hogy mi is volt, ja " a magyarok moslékban fürdenek". Csak, hogy kicsit felelevenítsük a dolgot. Bezzeg ha a védenceidre mondaná ezt valaki akkor brüsszelig óbégatnátok, meg tüntiznétek a bohóc főnökötökkel, viszont a másik esetben meg mélyen hallgattok ez már nem annyira felháborító szerintetek.

Csak nem kettős a mérce? "


Ha már idézel, akkor tedd pontosan! Ez így még csak egy szövegkörnyezetéből kiragadott mondatnak sem elég, ugyanis Kertész Ákos nem mondott ilyet. Az már más kérdés hogy nektek ez jött le a szövegből, de a hiba a ti készüléketekben van. Na persze Kertész nyilvánvalóan tudatosan fogalmazott így, pontosan tudta hogy be fogtok sétálni a csapdába és nem bírjátok értelmezni a szavait.


"Éppen ezért tartanak benneteket jellemtelen alakoknak, és már ki is bukott a jellegzetes személyeskedés amit elszoktatok sütögetni, szóval nem kellene az erkölcscsőszt játszani!"


Az előbb kettős mércét emlegettél, most meg személyeskedést. Tudod te egyáltalán mit jelentenek ezek a szavak? Mutass már rá kérlek, hol vélsz felfedezni kettős mércét, hol személyeskedtem?

2013. febr. 15. 16:48
 32/39 anonim ***** válasza:

"Ilyen gondolkodás mellett valóban felesleges a szót fecsérelni, te már eldöntötted hogy maradsz a kis álomvilágodban."


Te élsz álomvilágban! Rá akarnátok kényszeríteni a többséget, hogy "szeresse" azt a viselkedésmódot azt amit máshol sem tolerálnak. Nem gondolod, hogy azért nem csak nekünk kellene tenni? Mert a legtöbben a tapasztalatok miatt "rasszisták" és ezt ezzel a mesékkel nem fogjátok úgy hipp-hopp megváltoztatni az emberek óvatosságát.


"Ha már idézel, akkor tedd pontosan! Ez így még csak egy szövegkörnyezetéből kiragadott mondatnak sem elég, ugyanis Kertész Ákos nem mondott ilyet. Az már más kérdés hogy nektek ez jött le a szövegből, de a hiba a ti készüléketekben van."


Ja szóval nem is mondott ilyet?


"A magyar genetikusan alattvaló. (…) A magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire."


Akkor nesze a hiányolt idézésed! Ja szóval ez szerinted "félreértelmezhető"? :D Vajon ha más népekről nyilatkozna így valaki akkor is ezt állítanád, úgy őszintén? Ugye, hogy nem? :) Volt is ilyenre példa, pl a Jeszenszky írásában akiről meg köztudott, hogy nem "magyarkodó" vagy ahogy tetszik.


"de a hiba a ti készüléketekben van. Na persze Kertész nyilvánvalóan tudatosan fogalmazott így, pontosan tudta hogy be fogtok sétálni a csapdába és nem bírjátok értelmezni a szavait."


Bíztóóós? Igen tudatosan az látszik, de ha érdemben akart volna "nyilatkozni" akkor kissé kultúráltabban fogalmazott volna. Persze ekkor tapsikoltatok. Na mindegy nem is lényeges túlzottan!

2013. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Te élsz álomvilágban! Rá akarnátok kényszeríteni a többséget, hogy "szeresse" azt a viselkedésmódot azt amit máshol sem tolerálnak. Nem gondolod, hogy azért nem csak nekünk kellene tenni? Mert a legtöbben a tapasztalatok miatt "rasszisták" és ezt ezzel a mesékkel nem fogjátok úgy hipp-hopp megváltoztatni az emberek óvatosságát. "


Ja, ezek a híres tapasztalatok. Mikor leírtam az enyémet akkor azon voltatok ki akadva, hogy merészelek csúnyát mondani a magyarra. Holott ha én is ilyen előítéletes gondolkodású lennék, akkor most minden magyart utálnom kéne magamat is beleértve. Fel kéne fognod hogy a származás az ég világon semmit nem jelent, az nem érték önmagában és nem lehet egy kalap alá venni másokkal senkit mert ilyen vagy olyan.


"Akkor nesze a hiányolt idézésed! Ja szóval ez szerinted "félreértelmezhető"? :D Vajon ha más népekről nyilatkozna így valaki akkor is ezt állítanád, úgy őszintén? Ugye, hogy nem? :) Volt is ilyenre példa, pl a Jeszenszky írásában akiről meg köztudott, hogy nem "magyarkodó" vagy ahogy tetszik. "


Szerintem nem félreértelmezhető (mondjuk azt az egy mondatot József Attilától miért hagytad ki?), de neked mégis sikerül. Tanulj meg magyarul! A Jeszenszky ügyének meg mi az isten köze van ehhez? Az a baj hogy te tényleg nem érted mi a különbség a kettő között...


"Bíztóóós? Igen tudatosan az látszik, de ha érdemben akart volna "nyilatkozni" akkor kissé kultúráltabban fogalmazott volna. Persze ekkor tapsikoltatok. Na mindegy nem is lényeges túlzottan!"


Szerintem hallgasd meg a témában őt is, ne csak a kuruc.infót: [link]

2013. febr. 18. 14:20
 34/39 anonim ***** válasza:

"Mikor leírtam az enyémet akkor azon voltatok ki akadva, hogy merészelek csúnyát mondani a magyarra. Holott ha én is ilyen előítéletes gondolkodású lennék, akkor most minden magyart utálnom kéne magamat is beleértve. Fel kéne fognod hogy a származás az ég világon semmit nem jelent, az nem érték önmagában és nem lehet egy kalap alá venni másokkal senkit mert ilyen vagy olyan."


Jajj, dehogy nem számít, ne etess már ezzel a dumával!

Hiába adod elő ezt ha a valóságban nem így van, hiába hangzik szépen.

Az meg egy dolog, hogy csúnyát mondtok a magyarokra. Csak akkor ha a kedvenceiteket éri sérelem akkor nem értem miért vagytok annyira felháborodva. Na éppen ezért hoztam fel példának a Jeszenszky-féle írást! Nem köthető a szélsőjobbhoz, aztán micsoda felháborodást váltott ki.

Igaz azt is "meg kéne érteni mint állítólag nekünk azt az ominózus moslékozást". Persze az "nem érthető, hogy mi a különbség a kettő között" (mondod te).


"Szerintem hallgasd meg a témában őt is, ne csak a kuruc.infót: [link]


Hát az atv-t inkább kihagyom, nekem az kb. annyira hiteles mint a szélsőjobb oldalak neked (pedig nem igazán olvasgatom azokat sem). :)


Bár nem értem igazándiból miért is próbálod győzködni az embereket akár egy hittérítő, amíg időseket ölnek meg pár ezer forintjukért, satöbbi addig ez a gondolkodásmód úgysem változik meg! Elvégre "sok a rasszista". Amíg nem történnek pozitív változások addig kár erőlködni!


"de neked mégis sikerül. Tanulj meg magyarul!"


Ettől főleg nem! :)


Így ennek az "eszmecserének" se sok értelme van. :)

Mert amíg ilyen dolgok vannak az országban addig ilyen "átneveléssel" nem fog a "rasszizmus és szélsőjobb" háttérbe szorulni! Még a "művelt nyugaton" is egyre erősödő tendencia van.

2013. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"Jajj, dehogy nem számít, ne etess már ezzel a dumával!

Hiába adod elő ezt ha a valóságban nem így van, hiába hangzik szépen. "


Egyszer remélem elbeszélgetsz egy hozzád hasonlóan gondolkozó osztrákkal, majd lesel csak milyen véleménye van úgy általában a magyarokról. Talán majd akkor leesik miért is nem jó így kategorizálni embereket.


"Az meg egy dolog, hogy csúnyát mondtok a magyarokra. Csak akkor ha a kedvenceiteket éri sérelem akkor nem értem miért vagytok annyira felháborodva. Na éppen ezért hoztam fel példának a Jeszenszky-féle írást! Nem köthető a szélsőjobbhoz, aztán micsoda felháborodást váltott ki.

Igaz azt is "meg kéne érteni mint állítólag nekünk azt az ominózus moslékozást". Persze az "nem érthető, hogy mi a különbség a kettő között" (mondod te). "


1. Én nem a magyarokra mondtam csúnyát, hanem egyetlen emberre aki a házban lakott. Ő ilyen jobbikos nagymagyar volt, többször kellett már rendőrt is kihívni miatta. Rendszeresen ordítozott a kopasz haverjaival a gangon, hétköznap éjszaka részegen, jellemzően 'büdöscigány gyere ki, kibelezlek' és hasonlókat kiabáltak pont annak a személynek akit felhoztam ellenpéldaként. És pont az a probléma hogy te tagadod hogy ilyen létezik, mert hát ő magyar, miért lenne már ilyen, az meg cigány és hát azokról tudjuk hogy.. Na most ez a valóságban nem így működik.


2. A Jeszenszky egy egyetemi tankönyvben mindenféle tudományos alap nélkül azt állította, hogy a cigányoknál elfogadott a testvérrel való szexuális viszony. Ezt összemosni egy irodalmi szöveggel nem túl szerencsés. De továbbra is az az érzésem, hogy te nem érted mit mondott Kertész Ákos, egyszerűen csak a moslék szón rugózol. (A többiek egyébként a 'genetikusan alattvaló' kifejezésért hurrogtak..)


"Hát az atv-t inkább kihagyom, nekem az kb. annyira hiteles mint a szélsőjobb oldalak neked (pedig nem igazán olvasgatom azokat sem). :) "


Én nem tudom mi lehet hitelesebb annál, mikor az érintett személy a saját szavaival mondja el mit gondol a dologról..


"Bár nem értem igazándiból miért is próbálod győzködni az embereket akár egy hittérítő, amíg időseket ölnek meg pár ezer forintjukért, satöbbi addig ez a gondolkodásmód úgysem változik meg! Elvégre "sok a rasszista". Amíg nem történnek pozitív változások addig kár erőlködni! "


És szerinted magyarok nem öltek időseket? Szerinted a Bándy Kata gyilkosa az egyetlen, aki ilyet csinált ebben az országban? Vajon a móri mészárlásnál miért nem jegyezték meg hogy magyar volt? Miért nem kiáltottatok akkor magyarbűnözést?

2013. febr. 18. 15:24
 36/39 A kérdező kommentje:

Ja, és még valami.


"Mert amíg ilyen dolgok vannak az országban addig ilyen "átneveléssel" nem fog a "rasszizmus és szélsőjobb" háttérbe szorulni! Még a "művelt nyugaton" is egyre erősödő tendencia van."


Tudod ebből is nagyon látszik, mennyire igaz Kertész szövege, csak meg kellene érteni. Pontosan az ilyenek miatt "genetikusan alattvaló" ez a nép...

2013. febr. 18. 15:28
 37/39 anonim ***** válasza:

"Egyszer remélem elbeszélgetsz egy hozzád hasonlóan gondolkozó osztrákkal, majd lesel csak milyen véleménye van úgy általában a magyarokról. Talán majd akkor leesik miért is nem jó így kategorizálni embereket"


Mert szerinted nem tudom, hogy pl. némely szomszédország, hogy vélekedik a magyarokkal kapcsolatban? :D LOL


"És pont az a probléma hogy te tagadod hogy ilyen létezik, mert hát ő magyar, miért lenne már ilyen, az meg cigány és hát azokról tudjuk hogy.. Na most ez a valóságban nem így működik."


Ez a fránya "általánosítás". Mintha én nem ismernék alja magyarokat, nagyon úgy akarod beállítani, hogy szerintem közülünk mindenki szent.


"Rendszeresen ordítozott a kopasz haverjaival a gangon, hétköznap éjszaka részegen, jellemzően 'büdöscigány gyere ki, kibelezlek' és hasonlókat kiabáltak pont annak a személynek akit felhoztam ellenpéldaként."


Fordítva meg büdösmagyarozásban, parasztozásban szokott kimerülni ez a nívó (jobb esetben). Rosszabb esetben megvernek, megkéselnek.


"Én nem tudom mi lehet hitelesebb annál, mikor az érintett személy a saját szavaival mondja el mit gondol a dologról.."


Meg annyira nem is érdekel, hogy őszinte legyek.


"Szerinted a Bándy Kata gyilkosa az egyetlen, aki ilyet csinált ebben az országban?"


Mert a gyilkosa mi? De ezt nem firtatom inkább!


"Tudod ebből is nagyon látszik, mennyire igaz Kertész szövege, csak meg kellene érteni. Pontosan az ilyenek miatt "genetikusan alattvaló" ez a nép..."


Ti meg bólogatva helyeseltek neki. Annyit elért vele, hogy biztosan "ismert" lett. :)

De hát mondja ha ettől jobban érzi magát.

Bár részben lehet igaza van, mert a miénktől hitványabb országban sem mondana valaki ilyet a "saját népéről" akármilyen értelmeben is vesszük, és biztos nem bólogatnának rá....

2013. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

"Mert szerinted nem tudom, hogy pl. némely szomszédország, hogy vélekedik a magyarokkal kapcsolatban? :D LOL "


És szerinted ez így jól van? Szerinted jogos? Van alapja?


"Ez a fránya "általánosítás". Mintha én nem ismernék alja magyarokat, nagyon úgy akarod beállítani, hogy szerintem közülünk mindenki szent. "


Nagyon olyan pózból beszélsz pedig.


"Fordítva meg büdösmagyarozásban, parasztozásban szokott kimerülni ez a nívó (jobb esetben). Rosszabb esetben megvernek, megkéselnek. "


A konkrét esetben nem volt ilyen. Bár tudom, szerinted ez nem létezik és ők egyébként is csak visszaütöttek..


"Meg annyira nem is érdekel, hogy őszinte legyek. "


Jaaa, vagy úgy.. De azért határozott véleményed van a témáról ahogy elnézem, sikeres hozzáállás ez. Olyan magyaros. ;)


"Mert a gyilkosa mi? De ezt nem firtatom inkább! "


És akkor ebből mi következik?


"Ti meg bólogatva helyeseltek neki. Annyit elért vele, hogy biztosan "ismert" lett. :) "


Művelt emberek körében eddig is ismert volt.

2013. febr. 18. 16:18
 39/39 anonim ***** válasza:

"És szerinted ez így jól van? Szerinted jogos? Van alapja?"


És ha van ha nincs ez ellen úgysem tud senki se tenni. Nem úgy működik ez. Bár azért a kettő között irreális párhuzamot vonni.

És azért mert a határon túlaik túlnyomó része biztos nem csűrhe módjára viselkedik. És az ominózus némelyik országban sokkan nagyobb a rasszizmus, de inkább a nacionalizmus mint itt, csak érdekes módon az nem aggaszt senkit, pedig ott jóval nagyobb eséllyel fordulhatnak elő etnikai konfliktusok.


"Nagyon olyan pózból beszélsz pedig."


Akkor olvasd el még néhányszor! Bár ez már kezd provokálás-gyanússá válni, meg is fájdul a fejem már tőled. :)


"És akkor ebből mi következik?"


Mert akkor "rászisa" lennék. :)


"A konkrét esetben nem volt ilyen. Bár tudom, szerinted ez nem létezik és ők egyébként is csak visszaütöttek.."


Azért egy kelet, északkeleti részen sűrűbben előfordulhat ez, bár ezt nagyon nem akarod elismerni.

Olyanokat is kérdezz már meg akik ott élnek, kíváncsi lennék hányan értenének veled egyet! :D

Mert ha igaz lenne amikkel itt próbálod a népet traktálni akkor a kanadaiaknak sem gyűlt volna meg a bajuk velü főleg nem ilyen rövid idő alatt, mondhattok akármit, pedig ott nem "üldözték" őket, és az is nyilvánvaló, hogy nem a munkakeresés volt a kiutazási cél. De azért ez miatt majd azok is szívnak akiknek valóban a munkakeresés az elsődleges célja! Aztán jöhet a kérdés, hogy "van alapja, vagy alaptalan"! :)

2013. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!