Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bulizás nélkül nem lehet...

Bulizás nélkül nem lehet barátkozni vagy egyáltalán nem is lehetek része a társadalomnak?

Figyelt kérdés

Ebben az évben vettek fel egyetemre és már most az első héten tudatosult bennem, hogy nem fognak befogadni addig amíg nem járok bulizni. (Átjárós vagyok így ha akarnék se tudnék a többiekkel elmenni szórakozni.) Elég jól eltudok beszélgetni akárkivel mindenki annyira kedves és közvetlen, néhány lánnyal már összebarátkoztam, de kialakult csoportokba nehéz beilleszkedni vagy nem érzem, hogy én oda tartoznék. Sokszor már azt hiszem valami baj van velem, hogy nincs igényem a bulizásra. Néha gyűlölöm magam amiért nem vagyok olyan bulizós, mint a többi lány. Kevesebb gondom lenne ha nem érdekelnének az élet mélyebb dolgai. Nem szeretnék elzárkózni, de már teljesen elszoktam a szórakozástól és nem hiszem, hogy jól érezném magam. Nem tudom van-e egyáltalán valami keresnivalóm az emberek között. 18/L

Légyszi írjatok kort és nemet is.


2009. szept. 3. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is pont ez a helyzet mint veled :(

Tudok beszélgetni meg minden de valahogy én is elszoktam a bulizástól és félek, hogy nem fogok beilleszkedni később a társadalomba:(


19/F

2009. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanígy vagyok, csak már harmadéves.

Hidd el, nem ezen múlik a dolog, hogy be tudsz-e illeszkedni. Csomóan vagyunk, akik nem szeretjük a bulikat (én speciel a füstöt és a zajt nem szeretem). Azok a kapcsolatok, amik partikban köttetnek, mind csak felszínesek.

Sokkal fontosabb, hogy a suliban legyen kihez szólnod. Aki szimpatikus, kérd el az msn-címét, beszélgessetek sokat, ismerkedjetek össze.


Mondjuk én azt gondolom, hogy egyetemen már nem annyira barátkozóak az emberek, mint gimiben. Itt már mindenki a saját életét akarja megalapozni, a legtöbbeknek sok barátja van, és a suli egyfajta "munkahellyé" alakul - főleg ott, ahol nincsenek fix csoportok. Ahol még vannak, ott már gázosabb lehet a helyzet, de szerintem ott is csak a kollégistáknak.


21/L

2009. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell tartanotok semmitől. Én sem vagyok bulizós típus, nem is nagyon jártam oda, de a barátaim is jórészt ilyenek. Beilleszkedni se akarjatok a társadalomba, hiszen a társadalom része vagy, akár akarod, akár nem. Meg aztán az is időbe telik, amíg valakit barátai közé fogad az ember, nem megy az egyik napról a másikra. Hiszen még jószerivel el sem kezdődött a tanév, feltételezem nagyon nem ismertél meg senkit igazán. Időbe telik, míg megismered őket, aztán eldöntöd, ki az, akivel szívesen töltöd az időd. Sokan vannak ám, akik hasonló cipőben járnak, én is így voltam ezzel, de aztán szépen megbarátkoztam másokkal is. Ma is csak akkor megyek buliba, ha hívnak, egyébként meg nem nagyon, az is bőven elég.
2009. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló küldtem privit.

Harmadiknak köszi, még tényleg nem mindenkivel beszéltem, remélem idővel majd kialakul.

2009. szept. 3. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:

A buli a bulizós embereknek csak egy lehetséges érintkezési felület, hogy kapcsolatot teremtsenek egymással.

Ha te nem buliban teremted meg ezt az érintkezési felületet, akkor majd az órák között fog kiderülni egyik-másik lányról/fiúról, hogy azonos az érdeklődési körötök, és szimpik vagytok egymásnak, tehát mért ne mehetnétek elegyütt színházba/moziba/szakkörre, vagy akármi is érdekel titeket.

2009. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy ha nem bulizol, nem vagy értékes ember - hanem arról, hogy ha nem bulizol a csop.társaiddal, nekik lesz egy csomó olyan közös élményük, amiben Te nem leszel benne, és így kevésbé fognak megismerni.

Ráadásul, belegondolok, anno nekem se esett jól, ha lelkesen invitáltam egy csoporttársamat, hogy jöjjön velünk az egyetem melletti kocsmába, és visszautasított - úgy jött le, hogy az illető beképzelt, vagy velem/velünk van baja.


Próbáld másképp közelíteni. Az egyetemi bulikat kár kihagyni. Lehet visszafogottabban is, nem szokta mindenki holtrészegre inni magát, vagy nem mindig :) Viccet félretéve, nem erről szól. Nekünk volt a filozófia szakos csop.társaimmal egy csomó nyugis-beszélgetős estünk is, tény, hogy kocsmában, de csak visszafogottan iszogattunk ezen alkalmakkor.

Azért is kár kihagyni, mert az egyetemnél elfogadóbb közeget az életben nem fogsz találni. (bár ez kartól, szaktól is függ, de nekem a BTK-n nagyon jó volt) Nagyvárosi, falusi, koleszos, saját lakással rendelkező, szerény visszahúzódó, goth, metalos, alternatív, divatos, beszédes, csendes, stb. stb. nem számít, elég nagy nyitottság van! Biztosan jól éreznéd magad, csak tégy egy próbát!

Az is egy nagy tévedés részedről - bocs - hogy a bulizás és az élet mélyebb dolgai iránti érdeklődés kizárják egymást. Ha van hozzá partner, bulikban, borozgatva is el lehet vonulni megváltani a világot. Tudom, sokat csináltam... :D:D:D Néha még most is. :D

28/n

2009. szept. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: Az első részt én is így gondolom.


Nem a kocsmákkal van a bajom, az zavar ha meglátom a részeg vagy cigiző emberek csoportosulását. Ilyenkor teljesen kiábrándulok az emberekből.(Nem mintha nem lenne köztük rendes és értelmes gondolkodású.)


Nem érzem úgy, hogy kár lenne kihagyni. Esetleg csak a fenti rész miatt amit írtál. Hogy őszinte legyek ürességet és kiégettséget érzek amikor a buliban a többiek jól érzik magukat én meg az gondolnám én mit keresek itt? (holott lehet, hogy én is jól érzem magam)

Meg aztán táncolós helyekre alapból nem megyek egyrészt azért mert régen nem voltam másrészt meg úgy érzem nem vagyok elég jó a többieknek. Több okom is van, hogy így gondoljam. Amikor legutoljára táncoltam akkor is kiröhögtek, vagy összesugdostak hát köszönöm én ebből nem kérek.

Lehet majd egyszer ki kéne próbálni hátha jól érezném magam, de a következő gondolat az, hogy mi szükség a szórakozáshoz a bulikra.

2009. szept. 5. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Soha nem mentem bulizni, mert az nem az én világom. Én is bejártam. Ne erőszakold meg magad csak azért, hogy jobban elfogadjanak. Nekem is meglett az a néhány ember, akikkel jól megértettük egymást. Kimaradtam a bulizós társaságból, velük nem volt olyan szoros kapcsolatom, mint nekik egymással, de nekik meg az én barátaimmal nem volt szoros kapcsolatuk. Ennyi.

A középsuli után, ahol midig össze voltunk zárva, olyan szétfolyó volt nekem is a társaság. Ez viszont nagyobb szabadságot is jelent egyben: én keresztény diákkörbe kezdtem járni, és velük is találkozhattam hét közben is, nemcsak a közvetlen csoporttársaimmal. Jó volt.

2009. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sose az a gond, hogy nem jársz bulizni (amit nem értek, hogy miért nem teszel, hiszen olyan nincs, hogy nem tudsz ott aludni valakinél, vagy első busszal menni.)

A gond az, hogy bármit is mondasz, elzárkóztál és magadba fordultál, valószínűleg az új, ismeretlen és félelmetes közeg miatt... De ha végig olvasod amit írtál, te is meglátod a saját gondod.

2009. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A "bulizáspárti" válaszadó vagyok! Előttem szólónak nagyon, nagyon igaza van! Negatív élmények értek, elkeseredtél és túlságosan elzárkózó vagy!

Tudom, hogy a középiskolában milyen gonoszak tudnak lenni az emberek, de hidd el, hogy az egyetemen mindenki sokkal normálisabb és elfogadóbb! (kartól is függ, de alapvetően így van) Nem nagyon emlékszek olyanra, hogy bárkit kiröhögtek vagy kiközösítettek volna. VISZONT, és ezt fontold meg nagyon!!!!, ha valaki ki akarta vonni magát a közösségből, azt, ha sajnáltuk is, hogy nem csatlakozik, de nagyon tiszteletben tartottuk. SENKI NEM FOG NEKED KÖNYÖRÖGNI! Nem fogják látni, hogy Te inkább gátlások miatt nem mégy. Megkérdezik, nem jössz, azt mondod, nem Rád hagyják.

Próbálj nyitottabb lenni! Nem kötelező táncolni, nem fognak kiröhögni! És ne fintorogj az iszogató, cigiző emberekre! EL FOGJÁK FOGADNI, ha Te nem iszol, nem cigizel, max. fura lesz, de kiröhögni, rosszindulattal reagálni nem fognak!!! de akkor Neked is el kell fogadnod, hoyg ők meg élnek ezzel! Az elfogadás kölcsönös.

Valóban vannak egyéb körök, keresztény, kórus, stb. stb. keresd fel ezeket is, hátha pont köreikben találod meg a szolidabb összejövetelek világát. De ott össze-vissza vannak az emberek, nem a csoporttáűrsaid. Velük is jóban kell lenned.

2009. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!