Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van akinek hasonlóan rossz az...

Van akinek hasonlóan rossz az arcmemóriája?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim 90%-át nem ismerem fel ha szembejönnek az utcán vagy csak jóval később esik le,hogy ismertem.Gyakran idegenek köszönnek rám, később persze rájövök,hogy ismerem őket.

Rokonokkal ugyan ez (családtagokat 10/7-8 alkalommal azért felismerem, de az ismerősöket csak 10/1-2 arányban)


Régebben nem voltak ilyen gondjaim, -nem is értem,hogy mi miatt romlott ennyire az arcmemóriám-, de azért nem túl jó elsétálni barátok/rokonok mellett úgy,hogy fogalmam sem volt róla,hogy ismerem őket.Aztán meg csak panaszkodnak,hogy nem köszönök rájuk.(Más kérdés,hogy ők miért nem köszöntek ha láttak -ha egy "idegen" köszön akkor vissza szoktam köszönni-, főleg mióta szembesültem a pocsék arcmemóriámmal)



2013. jan. 29. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

natgeon vagy discoveryn volt egyszer egy nő, akinek meg egyáltalán nincs, aztán ott elemezték, hogy az agy melyik része hibás

ha régebben jó volt, csak most kezdett el romlani, akkor megmondhatnád, mennyi idős vagy, meg amúgy felkereshetnél egy neurológust(azt hiszem, de nem vagyok orvos)

2013. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló..Nekem is nap mint nap mondják közeli ismerőseim haverjaim hogy nem hiszik el hogy nem ismertem meg őket 3szor is a szemükbe néztem meg ilyenek..Nem lehet hogy simán figyelmetlen vagy? Másra koncentrálsz? Mert én nekem például folyamatosan kattog az agyam aztán akkor nem szoktam ráismerni senkire..Meg nem köszönök vissza nem válaszolok satöbbi.:D
2013. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aha, rokont sem ismertem fel. Főleg, ha ritkán látom őket és gyakran változtatják a hajukat, alakjukat.

Viszont ha valakit megjegyzek, akkor főleg a mozdulatait, egyes testrészeit memorizálom, szóval egy szempárból vagy kisujjból is felismerem, csak ehhez idő kell :) Ezen meg mások szoktak fennakadni.

2013. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ők pont ezt kutatják, engem nemrég értesítettek, hogy valószínűleg kutatási alany leszek. Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, mert neked súlyosabb az állapotod, mint nekem. (Én rövid találkozás után nem ismerek fel embereket, illetve nem tudom fényképszerűen magam elé képzelni az emberek - rokonokét sem - arcát, de több találkozás után már felismerem az embereket.)

2013. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!