Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen városi legendákat...

Milyen városi legendákat ismertek?

Figyelt kérdés
Bármi jöhet.
2009. szept. 2. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Honnan ered a fuck szó?


A középkori Angliában az emberek nem szexelhettek, csak a király jóváhagyásával (kivétel a királyi család). Mikor egy család gyereket akart, a királyhoz kellett fordulniuk kérelemmel, aki küldött nekik egy táblát, amit az ajtóra kellett kitűzniük, amikor házas életet éltek. A táblán ez állt:

Fornication Under Consent of the King. ( F. U. C. K. ), azaz paráználkodás a király engedélyével.

Innen ered a mai "fuck" angol szó.



Rúzsnyomok a tükrön


Egy középiskolában nagyon elterjed az a szokás, hogy a lányok a mosdóban kirúzsozzák a szájukat, majd megcsókolván a tükröt, ott hagyják az ajaklenyomatukat. A takarítónő szól az igazgatónak, így az összes lányt, akinek rúzsos a szája, tanítás után behívják a mosdóba.

A takarítónő elméseli nekik, hogy milyen nehéz is a rúzst lemosni a tükörről, majd tart egy bemutatót. Fogja a felmosórongyot, belemártja a legközelebbi WC-kagylóba, és elkezdi letörölni a rúzsfoltokat.

Na, ez volt az utolsó nap, amikor a lányok rúzsnyomokat hagytak a tükrön...



Bot, gumi, ülőhely


Városi legenda a budapesti tömegközlekedési viszonyokról.

Felszáll az autóbuszra egy idős néni. Az egyik ülésen egy fiatal srác terpeszkedik. Az öregasszony odafurakodik, és elkezd kopogni a botjával. A kamasz bosszúsan néz föl rá.

- Nyanya, húzzon gumit a botja végére, mert nagyon hangos.

Az öreglány lenéz a gyerekre, és így felel:

- Húzott volna az apád annak idején, akkor most lenne ülőhelyem.



Rendőrszívató


Legenda egyes szám első személyben. Egyik nap kocsival mentem vásárolni. Amikor jövök ki az üzletből, látom, hogy egy rendőr áll a kocsi mellett és éppen egy parkolási büntetőcetlit írogat. Odamentem hozzá, és barátságosan megkérdeztem:

- Helló, b*ziarcú, szívatjuk a jónépet, mi?

Rám nézett, de nem szólt semmit, csak írta tovább bőszen a cédulát. Gondoltam, kicsit megpuhítom:

- Na mi van, kö*sög, nem is válaszolsz? Te ceruzafaragó paraszt! Erre elővett egy másik cetlit, és elkezdett egy büntetést firkálni rá, mivel az autó gumijai már kopottak voltak. Ekkor mocskos faxtarisznyának neveztem,mire elvett egy harmadik cetlit, és azt is elkezdte kitölteni. Vagy 20 percig játszottuk ezt, én szidtam, ő meg töltötte ki az egyre újabb és újabb büntetéseket. Ekkor meguntam, visszamentem a szomszéd utcában parkoló autómhoz, majd hazamentem...



Összesen 127 db városi legenda:

[link]

2009. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma akkor

nézd a discovery-n a Mythbusters-t (legendavadászokat)

2009. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
59%
2009. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én egy olyan történetet ismerek, hogy régen a BME-n a hallgatók villanykörtét vittek magukkal vizsga során. Onnan volt ez, hogy akkoriban halomra buktatták az embereket és mentőkérdésnek feltették, hogy páros vagy páratlan körte van a teremben.

Válasz esetén az oktató elő húzta a villanykörtét a zsebéből és ment a bukás.

2023. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!