Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Reggel szoktak késni a vonatok?

Reggel szoktak késni a vonatok?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam vonattal utazni, viszont most nemsokára Budapestre kell mennem (Győrből) egy verseny miatt.


Van egy vonat, amivel éppen hogy csak odaérnék, ha nem késik egyáltalán. (Nem szeretnék korábbival menni, mert akkor nagyon korán kéne kelnem)


Szerintetek el merjek ezzel a vonattal menni? Szoktak késni a vonatok, és ha igen, mennyit?


(Csütörtöki napon megyek amúgy, ha ez számít)


2013. jan. 24. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A legtöbb vonat szokott késni, hótól, pályahelyzettől, stb. függően. Úgy, hogy éppen odaérsz, semmiképpen ne indulj neki, nemcsak a vonat, hanem a BKV miatt sem.
2013. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Reggel is késnek. Változó, hogy mennyit.

Főleg így télen, hideg van, mindenféle felsővezeték, sín-probléma stb. lehet. Nem feltétlenül, de jobb, ha valami rémes dolgot képzelsz el (és nem történik meg).


Vonatok esetében előfordul, hogy egy-egy hajnali/éjszakai teherszerelvény késésben van, és akkor azt megvárja a gyors, aztán a gyorsot megvárja a sebes, aztán a sebest megvárja a személy stb.


Se busszal, se vonattal ne menj úgy, hogy "éppen hogy csak odaérnél". Nem szabad. Simán közbejöhet bármi, vagy forgalom, vagy építkezés/pályafelújítás, vagy baleset vagy akármi. Ezt mindig bele kell kalkulálni. Volánnál is, MÁV-nál is. Inkább feküdj le korábban és kelj korán. (Én is így szoktam.) A vonaton meg aludj (csak ne felejts el betenni egy ébresztőt a telefonodba, hogy fel tudj kelni), nyugodtan. :)


Remélem, IC-vel vagy gyorssal, ilyesmivel akarsz menni. Semmiképp sem személlyel. Az a fontos, hogy időben odaérj, ne ácsorogjon a vonatod.

2013. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!