Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az iskolában 45 perces előadás...

Az iskolában 45 perces előadást fogok tartani Londonról, Nagy-Britanniáról. Van még időm bőven felkészülni, úgyhogy szeretnék még pár ötletet gyűjteni, hogy mikről beszéljek az előadásomon? :-)

Figyelt kérdés

Eddig ezeket írtam fel:


-Nagy-Britannia: -látnivalók, -érdekességek (Esetleg ezt jobb volna leszűkíteni csak Angliára?)


-Királyi házaspár: Kate+William (+néhány híresebb felmenő)


-London: -nevének eredete, -érdekesebb történelmi szakaszok (pl. Nagy tűzvész), -nevezetességek, -olimpia, -közlekedés


Van még valamilyen ötletetek ehhez? :)

Az előadástól diáktól lesz diákoknak :)


Előre is köszönöm!



2013. jan. 19. 10:25
 1/7 rajcziz ***** válasza:
100%
Én mindenképpen beleraknám a brit könnyűzenét is, az elmúlt évtizedek legjobb előadói jórészt onnan származtak.
2013. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
London nem európai város.
2013. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia !

én beszélnék még a helyedben a királynőről is bővebben , valamint diana is elégé érdekes téma tud lenni - tehát a királyi családról. valamint lehet beleszőnék még néhány nagyobb királyt is , meg legendákat (pl. arthur legendák) .

2-es , london legjobb tudomásom szerint európai város. kifejtenéd , hogy te mért nem tartod anak ?

2013. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

London nem európai város , ezt nyugodtan beleteheted a kiselőadásodnak.


Egy európai város nem csak attól európai város hogy Európában van ,hanem az etnikai összetétele is számít.

És London már halott.


Az egykor fenséges Brit Birodalom mely a világot uralta , igen mélyre süllyedt.

2013. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket! :)


Ez a brit könnyűzene tök jó ötlet, ott van a Beatles, Queen, gondolom Te is ilyenekre gondoltál, kedves első.


Igen, a királyi családról is szeretnék beszélgetni, mert hát Diana hercegnőt bűn lenne nem megemlíteni :) Meg a legendák is jó ötlet.


Kedves második, és egyben negyedik, hááát... nem tudom, hogy most London európai város-e még, ilyen szálakat nem szeretnék belefűzni a kiselőadásomba.


Ahogy fentebb is írtam, érdekességeket is szeretnék belefűzni az előadásba, angol szokásokról, meg egyebekről... a könyvekben (amiket a könyvtárból kivettem) nem sok ilyen van, esetleg tudtok valami jó oldalt?

2013. jan. 19. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült? :)
2013. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtem én csinálgatni, meg úgy jó is lett volna, de ez az előadás elmaradt :S Az a bizonyos nap, amin tartották volna az előadásokat a diákok diákoknak: "érdeklődés hiányában elmarad" ... :)
2013. júl. 3. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!