Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kisebb rendezvényhez...

Egy kisebb rendezvényhez szeretnék pénzügyi tervet készíteni, hogy a potenciális szponzoroknak ne a levegőbe beszéljek. Van valakinek tapasztalata ebben a témában?

Figyelt kérdés

2013-ban lesz Kassa Európa kulturális fővárosa,és ezen felbuzdulva szeretnénk Miskolc mellett egy kisebb szabadtéri rendezvényt csinálni, mert sajnos a kocsonyafesztivál kivételével semmi közönségcsalogató nincs errefelé. Ez az egész alulról szerveződik, de sajnos semmi tapasztalatunk nincs benne. Sok az önkéntes, de vannak olyan feladatok, amikért mindenképpen fizetni kell. Pl.: biztosítás (biztosnégi szolgálat, mentőkocsi, mobil WC...), rendezvány utáni takarítás, plakátok-weboldal- reklám, színpad és hangosítás bérlet és a többi általános dolgok.

És egyáltalán létre kell-e hozni valamilyen szervezetet a lebonyolításra?



2013. jan. 15. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem árt tapasztalt szervezőt bevonni. Néhány általános dolog, amit célszerű betartani:

Meg kell határozni a célt, a fő eseményeket.

Össze kell írni, milyen anyagi eszközök kellenek (a wc papírtól az esetleges színpadig).

Össze kell írni a potenciális szereplőket, beleértve a szervezőket, rendfenntartókat is is.

Ehhez azt, milyen szakismeretekre van szükség.

Össze kell írni, milyen feltételek kellenek (mekkora és milyen terület, infrastruktúra, mi van jó időben, rossz időben, és hasonlók)

Össze kell írni a szükséges engedélyeket, intézési módját határidejét.

Meg kell határozni a várható részvételi létszámot, ez függ a toborzás módjától.

Fentiekből feladatsort kell készíteni, és minden feladathoz szerepeket (aki elvégzi őket) és létszámot, határidőt rendelni. Ebből derül ki, elvégezhető-e a feladat, mindenre gondoltatok-e.

Végül minden tevékenység költségét, bevételét, időbeliségét megbecsülni. Ez a költségvetés, ami megmondja, mikor kinek mennyit kell fizetni, mikor, hol, mennyi bevétel lesz.

Mindezeket és még sok apróságot rendbeszedve leírni, ez a megvalósíthatósági tanulmány.


És ha megvannak a források, minden kijön, akkor lehet a nyilvánosságot bevonni, azaz a reklámot megkezdeni.


De a jó szervezettség alapvető, különben nagy pofára esés lesz, és még örülhettek, ha nem lesz hozzá nagy pénzügyi csőd is.


Ezért előtte szervezzetek néhány kisebb rendezvényt úgy faluszinten, pl. a helyi fiataloknak, nyugdíjasoknak. és többféle tematikával. ezekkel lehet gyakorlati tapasztalatokat is szerezni. Nagyobb rendezvény sok szakértelmet igényel, és ezek nélkül óriási a pénzügyi csőd veszélye.

2013. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!