Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról?

Figyelt kérdés
Nem értettem a múltkori anyagot, ezért megkértem, hogy mondja el az osztálynak mégegyszer (sokunk nem értette). Erre kihívott abból az anyagból a táblához, és a segítség annyi volt, hogy meg kellett oldanom 1 feladatot abból az anyagból, amit nem tudtam, és beírta az 1-est hogy miért nem megy..
2013. jan. 10. 09:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sajnos sok pszichopata van, aki teljesen alkalmatlan tanárnak, mind szakmailag, mind pedagógiailag.

Ez a tanár is egyértelmű, hogy ilyen.

Nekem volt egy agyilag károsodott kémia tanárom, abból áll az egész óra, hogy a tankönyvet szó szerint lediktálta a füzetbe.

Aki nem írt, annak azonnal bevágta az egyest: és így engem majdnem megbuktatott a rhdk.

A suliban volt laboratóriumi gyakorlat is, ami még keményebb kémia volt, mert ott még számolni is kellett vastagon. Ezt másik tanár tanította, nála meg érdekes módon ötöst kaptam és én voltam az osztály legjobb.

De elfogott a méreg és átmentem másik suliba, ahol normális tanár van, és emelt szintű kémia érettségit fogok tenni!

2013. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
A tanárnak nem az a fő feladata, hogy "leadja" az anyagot, ez egy közkeletű tévedés, amit imádnak egyes diákok hangoztatni. A diákon is múlik, hogy hajlandó-e figyelni és gondolkozni az órán. Az a baj, hogy a legtöbb gyerek úgy gondolja, az is elégséges, ha passzívan ül az órán mint akit odaszartak, ám a tanár közléseiből gyakorlatilag semmit sem kódol, mert vagy nem hajlandó használni az eszét vagy bumburnyákoskodik. Ilyenkor persze a tanár a köcsög, tudom. Ősszel voltam tanítási gyakorlaton "kistanárként" és volt egy ilyesmi élményem. Többször a tanulók szájába rágtam az anyagot, de alkalmaztam a felfedező oktatást is, aztán mikor a 3. órán az egyik gyerek nyavalyogni kezdett, hogy "jajh' Tanárnő, mi ezt nem értjük, tessék már újra elmondani" na akkor bennem is kezdett felmenni a pumpa. Én nem szankcionáltam, de állati mérges lettem.
2013. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem volt jogos, pedig az esetek többségében a felnőttek pártját fogom.

A tanárnak az a dolga, hogy tanítson. Mindezt úgy, hogy a tanítványai meg is értsék. Ha ez nem megy neki, akkor nem való tanárnak, ilyen egyszerű. Hát még ha neki áll feljebb, amiért ő rossz tanár.

A matek meg nem töri, hogy vagy megtanulod, vagy nem (bár persze a töri sem ilyen egyszerű, de most maradjunk ennél a példánál), azt bizony meg kell érteni és magadtól nehezen fog menni. Ha menne egyedül, nem ott ülnél, hanem valami zsenigimiben.

2013. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"A tanárnak nem az a fő feladata, hogy "leadja" az anyagot, ez egy közkeletű tévedés, amit imádnak egyes diákok hangoztatni. A diákon is múlik, hogy hajlandó-e figyelni és gondolkozni az órán. Az a baj, hogy a legtöbb gyerek úgy gondolja, az is elégséges, ha passzívan ül az órán mint akit odaszartak, ám a tanár közléseiből gyakorlatilag semmit sem kódol, mert vagy nem hajlandó használni az eszét vagy bumburnyákoskodik. Ilyenkor persze a tanár a köcsög, tudom."


- Megdöbbentő számomra, hogy ezt pont olyantól olvasom, aki most tanul egyetemen tanárnak.

Éppen a tanárok hangoztatják, hogy "ők már leadták az anyagot", és a diák hibája, ha nem veszi fel. Aktív részvétel kell? Hát, tessék aktivizálni a diákot, tessék folyamatosan figyelni a visszacsatolásra. Egy előadásban, ahol csak a tanár beszél, mégis milyen aktivitást vár el a tanár? Vagy ha annyira a diáktól várjuk el az aktivitást, nincs szükség tanárokra, csak jó tankönyvekre, amelyből egyedül készülhet a diák, hiszen akkor igazáb aktív tud lenni.

Ja, és nekem is van tanítási tapasztalatom, de sosem merült fel bennem, hogy adiák hibája, ha elmondok valamit, és nem érti.

2013. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Julie S ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen tanárokat. Ha csak szívatjátok, akkor sem ez a megoldás a részéről, hanem felnőtthöz méltóan példát mutatni nektek, hogy hogyan kell egy ilyen helyzetet kezelni. És nem viszontszívatással!

Ha meg valóban őszinték voltatok és segítséget kértetek tőle beismerve, hogy nem értitek az anyagot, vagyis felkészülni sem tudtatok belőle, akkor az a minimum, hogy segít nektek megérteni azt, ami nem megy. Hiszen azért van ott, hogy tanítson titeket. Feltehetett volna célzott kérdéseket, és elég hamar kideríthette volna, hogy mely ponttól nem világos az anyag. Nem kell újra leadja, hiszen elég, ha kibogozza a problémás részeket, onnantól általában visszamenőleg is leesik a dolgok lényege a diákok nagy része számára.

2013. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy a motiváció felkeltésére minden eszközt bevetettem és ez a gyakorlatvezetőm szerint is megvalósult. A Tanárnő helyettem tartotta meg az osztálynak a "hegyi beszédet", mert ő is érzékelte, hogy minden kódoláshoz szükséges mozzanat megtörtént a részemről mind módszertani mind rejtett tantervi értelemben. Úgyhogy ne kéne rögtön a torkomnak ugrani.

Számomra pedig ez a mértékű pedagógusellenesség a megdöbbentő, amit tapasztalni lehet. Tapasztalom, hogy az egyszerű átlagember meg van arról győződve, hogy ő tudja, mi a tanár hibája és ő biztos jobban csinálná. Erre írtam, hogy közkeletű tévedés, hogy a tanárnak "annyi" a dolga, hogy "leadja" az anyagot. Az anyag "leadása" a munkánk töredékét teszi ki. Anyagot leadni ugyanis Józsi néni is képes...

2013. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát igen vannak ilyen tanárok, akiket vagy megszoksz, vagy megszöksz, nekem is volt hasonló tanárom (matek) és neki sem az volt a célja hogy megértsük amit tanít hanem hogy ő maga túl legyen rajta és azt mondhassa hogy leadta,hogy 10-12 diák értette az anyagot az nem érdekelte volt hogy tízen mentünk pótvizsgázni amiből jó esetben 5-6 ment át a többi megbukott nála sem lehetett orrot fújni vagy hasonló mert ha megtetted azonnal bevágta az órai munka egyest ne izgulj vannak a te tanáraidnál rosszabbak is volt olyan tanárom aki mindenféle kukásnak elhordott csak azért mert szegény vagyok és mikor már nem bírtam a sértegetését megkértem hogy fejezze be még nekiállt feljebb azt mondom vagy bírd ki ott annál a tanárnál vagy meny egy másik iskolába de előtte panaszold be és mond el az igazgatónak miért is hagyod el az iskolát.
2013. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy a legtöbb gyerek úgy gondolja, az is elégséges, ha passzívan ül az órán mint akit odaszartak, ám a tanár közléseiből gyakorlatilag semmit sem kódol, mert vagy nem hajlandó használni az eszét..."


Az egyetemisták közül is sokan ilyenek, pl. a jövendőbeli tanárok is.


Úgy gondolom, hogy a tanárokkal el van szaladva a ló, de piszkosul. Sokan sportot űznek a diákok megalázásából, sajnos alsó tagozaton is vannak jószerivel ilyenek. Kényszerből jelölték be a tanári szakot, mert pl. fizikára nem vették volna fel.


Kevés valóban olyan tanár van, aki nem sz*rdarabként kezeli a gyereket és nem munkaundoros. Az ilyen emberek igazi PEDAGÓGUSOK. Belőlük kéne, hogy több legyen.

2013. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tényleg nem értettétek az anyagot, úgy nektek van igazatok.

Sajnos manapság nagyon ritka a JÓ pedagógus. A tanári szakma már ténylegesen kényszer szakma lett, láttam egyszer még annó nyílt napon, hogy kik lesznek a "leendő" pedagógusok...hát le voltam döbbenve.

Sok tanár (nekem is volt pár ilyen) úgy vezeti le a napi stresszt, hogy a gyereken tölti le a mérgét (itt most nem a neveletlen, viselkedni képtelen gyerekre értem), gimnáziumba pedig igencsak kics*szhet a gyerekkel, mert ha lerontja ilyen miatt a tanulmányi eredményét, lehet miatta nem veszik fel oda, ahova szeretne menni.


A szomszéd városba is volt olyan kémia tanár (ismerősünk lány abba a gimibe jár) , aki az EGÉSZ osztályt meghúzta. Mint kiderült, szándékosan rontotta le a dolgozatokat, és ki is rúgták egyből. Soha nem értettem, és nem is fogom megérteni, hogy aki nem tud sehogyan se tanítani, nem foglalkozik a diákokkal, nem tud rendet tartani, nem tudja az ilyen helyzeteket (mint a tiédet kedves kérdező) megoldani normálisan, az mi a fenének megy tanárnak....Én alapba nem engednék olyat továbbtanulni a tanárképzőben, aki alapba nem alkalmas a szakmára....

2013. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!