Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zala megyei lakosok, városiak,...

Zala megyei lakosok, városiak, falusiak van munkahelyetek? Láttok ki utat? Itt a szakmunkásokra gondolok elsősorban!

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre egyre szörnyűbb a helyzet Zala megyében, hogy vége itt mindennek, nem lehet elhelyezkedni, és a cégek folyamatosan elküldik a munkavállalóikat! Nem fizetnek útiköltségtérítést ezzel hátrányos helyzetbe hozzák a falún lakókat mondjuk akik 25-30 km-re vannak a városi munkahelyektől, nem alkalmazzák őket mert közel 30 ezer forintos bérletet nem vállalnak! Nagyon kevés fizetés van, annak akinek van esetleg még munkája.

2013. jan. 1. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak szakmunkások vannak bajban. Diplomás munkák ugyanúgy nincsenek. Főleg nőknek. A férfiak még csak-csak elmennek feketén fizikai munkába, de a nőknek szinte semmi nem maradt már.
2013. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, én budapesti lakos vagyok, de nekem se jobb, pláne pályakezdőként. :(
2013. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert ismerőseim körében rengetegen vannak munkanélküliek, és egyre többen vannak, és sajnos kilátástalan a helyzetük, mind a városban de a falun élőket nagyon sújtja, és sajnos anyukám is azzá vált pár napja derült ki, hogy a cég nem hoszabítja a szerződést, ő már 3 évet volt ott, de mindig 1 két hónapos szerződést kapott, mint mindenki más, 1 éve lett volna a 40 éves munkaviszonyig, de a cég elküldte, ő is 30 ezer forint bérletpénzbe került a cégnek, miután augusztus óta messzebbre költözött! Hát sajnos ez a helyzet!
2013. jan. 1. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyud számára, ha nem talál állást az lenne a megoldás, hogy egy ismerős vállalkozóval meg kellene beszélni, hogy 1 évre jelentse be és fizessétek ki a járulékait (akár nagycsaládi összefogással, akár hitellel) utána pedig kaphat rendes nyugdíjat. Ezalatt az egy év alatt pedig próbálkozzon feketén csinálni valamit, akár a határ túloldalán.
2013. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Brutálállat válasza:
Lepusztult itt már minden,nem kell Zalába vagy falura menni!Csak körül kell nézni.Csak egyet nem értek:Miért kellett ezt megvárni?Nem akkor kell elégedetlenkedni amikor már késő!Az a helyzet,örüljetek,hogy van mit enni.Én 20-éve mondom,hogy forradalom,megtisztulás,ujra elosztás kell,és mit mondott mindenki?Majd lesz valahogy.Hát lett.Sajnálok mindenkit,falun vidéken,de sajnos Pesten sem jobb a helyzet.Csak a mocskos politikusok elzavarása,és más értékeken,az-az a valódi értékrend visszaállítása hozhat változást.Kitartás!!!!!
2013. jan. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok én mit nem értek? Hetente hallunk hírt családirtásokról, naponta öngyilkosságokról...de egyetlen egy hírt nem hallottunk arról az utóbbi 20 évben, hogy valaki a kizsákmányoló főnőke ellen, az áruló politikus vagy szakszervezeti vezető vagy bármilyen háttér eminenciás ellen bármit is tett volna.


Aki eljut kétségbeesésében a végsőkig az csak maga és a családja ellen fordul és közben senki sem az igazi bűnösök ellen. Ez vajon miért van?

2013. jan. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!