Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a skinheadek...

Mi a véleményetek a skinheadekről?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 12:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%
A szélsőjobb önmagában anakronisztikus, de még a saját idejében is barom nézet volt. Nem vezet sehova. Azt pedig magyarként kérem ki magamnak, hogy egy jött-ment, nyolc osztályos, viselkedészavaros suttyó azért fenyegessen, mert esetleg balos nézeteket vallok, ne ad' Isten valamelyik nagyszülőm zsidó volt. Ugyanolyan kártékonyak, mint a cigányok, miattuk lett politika a magyar zászlóból, miattuk létezik a "nagymagyar" kifejezés, ők járatták le a hazafias érzelmeket, és a múlthoz kötődést. Elmennek a p*csába. Megnézném a fejét, ha egyszer egy néger orvos menti meg, vagy szegény anyja elárulja, hogy egy ukrán bevándorló dokinál szülte meg a hülye fiát. Tény, hogy baj van a cigókkal, de ezt erőszakkal megoldani állatias, ostoba és végső soron lehetetlen vállalkozás.
2012. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Nah figyelj, teljesen elkavartátok a témát, a skinheadok nem neonácik a 88 pedig, hát ha tisztelegni akár Hitler előtt, akkor tegye, végül is ez egy szabadország nem? Vagy még sem? A magyar alkotmányb az áll, hogy az én szabadságom addíg terjed, amíg ezzel nem kormányozom egy másik ember szabadságát... Azzal, hogy horogkeresztet tetováltatok az alkaromra mért ítélhetnek el, nem gátoltam senkit semmiben, akkor ez még sem egy szabad ország? És a kisebbség? Nah igen ők azok akik sose tehetnek semmiróő a skinheadok megverték jaj szegények lecsukni az összeset, de ha egy cigány horda támad rá, akkor mit mond a rendőr? máskor kerüljúk el... Hol itt a szabadság és az igazság? Ezért tisztelek minden skinheadot, mert képviselnek valamit, egy nézetet, egy kultúrát, akinek nem tetszik ne legyen az, mi csak akkor verekszünk, ha kiprovokálják... De akkor végúüis mindenki....
2012. dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez az! A sok kis hülye nem is tudja, kik voltak régen a skinek, akik meg annyira belemennek, hogy horogkeresztet tetováltatnak magukra, hogy tisztelegjenek Hitler előtt, annyit tesznek, mintha a homlokukra írnák, hogy "Gyökér vagyok". Nekik kéne rendezni egy kis túlélőshowt, kib@sznám őket a Don-kanyarhoz csonttá fagyni a zárótűzben, amíg a szeretett, náci barátaik otthon üldögélnek, vagy hagynám meghalni mindet egy olyan faluban, amit német barátaink kifosztottak a visszavonulás közben. Persze, csak az ellenség miatt, hogy ott döglik éhen a magyar, az már nem számít.

A radikalista, szélsőjobbos skineknél nincs szánni valóbb, butább létforma a földön. Megnézném a családfájukat, lehet, hogy nagyot nevetnék. Persze, arra is kíváncsi lennék, hány pszichológus üvöltene szakdolgozatért, ha egy kicsit beszélgetne velük. Biztosan nincs családi terheltség, elnyomott vágyak, önbecsülési problémák, mind kiegyensúlyozott, jó tanuló, felnőtt korban magas egzisztenciát építő emberek...

2012. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

És a legjobb: Mi van, ha elveszed tőlük ezt a nézetet, "szubkultúrát"? Tudományág, művészetek, önálló gondolatok? A legtöbbjénél semmi, főleg a tiniskineknél. Épp azért, mert nullák, kénytelenek kötődni valamihez, ami harcos, felsőbbrendű gondolatokat táplál beléjük, olyan szép szavakkal, mint a hazaszeretet, becsület, erő, kitartás. Ezek csak szavak, kíváncsi lennék, hányan tudják fejből a Himnuszt...

Elveszett kissrácok, amelyiknek van valamennyi esze, érettségi környékére kinő belőle, aztán az egyetemen pont ő fog füvezni a liberális haverjaival. :) Amelyik szerencsétlenebb, abból melós lesz, és mivel továbbra is szar az élete, igazolni látja az elméleteit, mert sz@r beismerni, hogy ő tehet mindenről. Nem a zsidókat kell szidni, a kopaszoknak sincs megtiltva, hogy ordibálás és karlengetés helyett pénzügyi szakon tanuljanak, és igaz, magyar emberként vezessék a nép pénzügyeit. Ja, hogy az nehéz? Erő, kitartás, testvéreim. :) Nem verekedés.

2012. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Ki beszélt itt nácizmusról? Én csak mondtam egy példát... Teljesen kiforgatjátok a szavaimat. Aztmondjátok, hogy ha valaki skinhead akkor nincs önálló gondolata? És ha csak egyetért? Amúgy az eredeti (69 es) skinheadek rasszisták voltak, nézz utána, én nem akarom hogy jöjjön vissza Hitler, csak az, hogy az ne részesüljön nagyobb előnyben Magyarországon, mint aki magyar... Figyelj, rinyáltok, hogy így megy tönkre az ország ,még úgy megy tönkre, de ha belegondoltok, akkor láthatjátok, hogy magyarországon egyre csak növekszik a kisebbség, a végén már mi magyarok leszünk a kisebbség... Ezt akarjuk megakadályozni, tudatni velúk, hogy amíg élúnk és van vér az ereinkben addíg nem hagyjuk, hogy másé legyen ez az ország....
2012. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

Amit azzal akartok elérni, hogy kiröhögtetitek magatokat. Fel kéne fogni, hogy ha kopaszon, bakancsban, fehér fűzővel, meg a tököm tudja mivel kimentek az utcára ordibálni, meg előadni a keményt, azzal semmit sem értek el. Lejáratjátok azokat, akik tényleg szeretik ezt az országot, nem csak valami homályosan megfogalmazott ideológiák miatt vallják magukat magyarnak. Amíg egy skin srác nem végez egyetemet, vagy nem dolgozza szarrá magát, előttem semmivel sem több, mint egy cigány. Ugyanolyan veszélyesek; ha sokan vannak, be vannak b@szva ugyanúgy kerülik őket az emberek, legszívesebben ugyanúgy leb@szdosnák őket a járművekről. Nem ettől leszel magyar, hanem azzal, hogy szolgálod a hazádat. Hány kopasz szakadt meg eddig homokzsákokkal az árvíznél, hányan lapátoltak vörösiszapot a mentesítésnél? Nem csináltok ti szart sem, csak a szátok nagy, meg verekedtek, ha úgy adódik, aztán még ti vagytok megsértve, ha valaki elküld a p*csába. Igenis károsak vagytok az országra, nem lesz tőletek kevesebb, vagy több dolgosabb cigány, csak az ellentétet, a feszültséget mélyítitek.

Ez már egy régi dolog, idejétmúlt. Harcoskodhattok, megfélemlíthettek másokat (magyarokat is), de fel kéne már fogni, hogy ha félnek is az emberek tőletek (magyarok is), a hátatok mögött mindenki minimum sajnál, de inkább kiröhög. Ha mégis feltűnik, mit csináltok? Fenyegettek, vádaskodtok. Én is megkaptam már itt valami nyomoréktól, hogy biztos cigány vagyok, vagy liberális, köcsög zsidó. Utána nem tekintettem vitapartnernek, talán addig se kellett volna. Ha nincs érv, akkor lehet ordibálni, mocskolódni, mellett verni, fenyegetni. Erről szól a szélsőjobb.

Mi van a bakancs, a bomber, a kopasz fej mögött? Szerintem semmi, legfeljebb egy beijedt kisfiú.

2012. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Egy dologról megfeletkezel, ezek az emberek is (az én ismerőseim persze) dolgoznak, már ne is haragudj, sőt ha érdekel van a villamosmérnöktől kezdve asztalosig minden... Nem hiszem, hogy te mentél volna devecserbe, a vörösiszapsúlytotta településre, amúgy is a háromnegyede cigány... Jah és még valami attól, hogy valaki képvisel valamit, és te nem értessz vele egyet az rossz? Bocsánat, de ez a hihetetlen balkáni reflex, hogy ami benned megfogalmazódik, az szerinted úgy is van... Értelmetlen győzködnöd magad, mert én ugyanezt mondom a liberális szervezetekról... Amit te a kis látszatvilágodban ténynek hiszel, az a valóságban inreálisan negédes dolog... Jah és egy példa, amikor sopronban a pályaudvar elé kiállt 4 skinhead egycigány sem kötekedett, máskor, alig lehet végigmenni....
2012. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki azt hisz, amit akar, bizonyos szemszögből a jobbos arcokat is meg lehet érteni, és a kérdés arról szólt, hogy mi a véleményem a skinheadekről. Az én véleményem ez: viselkedészavaros, szűk látókörű, hangos, veszélyes, nevetséges népség, akiktől nem csak az etnikumok félnek, vagy félhetnek, hanem a magyarok is, mert bizony mindenkinek nekimennek, aki más véleményen van, mint ők.

"Jah és még valami attól, hogy valaki képvisel valamit, és te nem értessz vele egyet az rossz?" Ezt inkább magadtól és a barátaidtól kéne megkérdezni.

"Nem hiszem, hogy te mentél volna devecserbe, a vörösiszapsúlytotta településre, amúgy is a háromnegyede cigány..." Nem mentem, de nem is helyezem magam senki fölé. Hacsak nem nyíltan ostoba az illető. Emellett, ha csak egy magyar is lakik ott, nem kellett volna kimennetek? Testvériség, ilyesmi.

"Egy dologról megfeletkezel, ezek az emberek is (az én ismerőseim persze) dolgoznak, már ne is haragudj, sőt ha érdekel van a villamosmérnöktől kezdve asztalosig minden..." Ez a legkevesebb, ami elvárható valakitől, felesleges kiemelni. Én a srácokról beszéltem, akik verik a mellüket a magyarságukra, közben bukdácsolnak, később meg legjobb esetben is takarítanak, amiért persze másokat tesznek felelőssé. Ők a fehér cigányok.

Ha már így összevesztünk, boldog karácsonyt! :)

2012. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nos, köszönöm ezt a két oldalnyi eszmecseréteket, igazán jó volt olvasni. Bár én inkább a válaszokra lettem volna kiváncsi, amiből kevesebbet kaptunk.


Mi a véleményem róluk?

Vannak ilyenek és vannak olyanok. Igazából skinhead barátaim nincsenek. Pécsi vagyok, és be kell valljam, én nem tom mikor járnak ezek utcára, de a sulimon kívül nem szoktam látni őket. Na persze, nem mintha számolnám, hogy melyik nap hányat láttam, de azért csak megjegyzi az ember ha lát egyet. Belőlük nincs annyi mint a cigányokból. Sajnos....

Azok, akik nem divatból csinálják, hanem komolyan gondolják ezt az egészet, azok tök jó fejek lehetnek.

Akik ennek az ellenkezője, az gáz. Hát kb. enny a véleményem róluk, személyes tapasztalataim nincsenek, sajnos még nem sikerült egyet sem közelebbről megismernem.


Nem tom már melyikőtök, itt a nagy vitatkozásba valamelyik írta: "senki nem választja meg a szármzását...."

(lehet nem szó szerint így volt, most nem fogom visszakeresni és bemásolni)

nos, hát azt nem is. de azt, hogy dolgozik-e, vagy segélyeket él, lop, szúr, öl, stb, stb, azt igen.

és szerintem, ha a cigányok 90%-ára (de lehet keveset mondtam) ez nem lenne igaz, talán nem lenne ennyi előitélet velük szemben.

L/16

2012. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Elfelejtetek valamit a kisebbségekkel szemben, ezt a dolgot úgy hívják: szocializáció..
2012. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!