Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 14-19 éves korosztálynak...

A 14-19 éves korosztálynak honnan van ennyi pénze itlozásra, bulizásra?

Figyelt kérdés
gyakran járok buszon villamoson,ahol ugyanazokba az arcokba boltom,ez így van faluban,városban is.MIndig azt beszélik,hogy hétvégén ki és mennyit fog innit,mennyire fog lerészegedni,ez megy minden héten.Csak azt nem értem,hogyha ennyi idiótaságra van pénzük,akkor miért nem foglalják el magukat értelmesebb dologkkal?
2012. dec. 22. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi idősen mit csináljanak? Olvassanak Kantot?
2012. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
pl sport meg egy csomó értlemes dolog
2012. dec. 22. 15:32
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt a pénzt isszák, bulizzák el, amit a szülők a minimálbéren felül zsebbe kapnak.
2012. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez egyénenként változó, ismerek olyat, aki suli mellett dolgozik, vagy a nyári diákmunkából félretesz, mondjuk ez inkább a 16-20 éves korosztályra jellemző. A 14 évesek minden bizonnyal zsebpénzből, szülők/nagyszülők pénzéből járnak bulizni. Szerintem ne húzd fel magad, én pl. szeretek bulizni, de ez nem azt jelenti, hogy ne olvasnék szépirodalmat, vagy ne szeretném a kultúrát.
2012. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Én is eljártam. Ha kevesebb pénzem volt akkor valami olcsó vodka + fanta és ingyenes bulik. 2-3 ezerből akkor meg is van az este, úgy hogy mondjuk kajálok is.
2012. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fiataloknak gondolom zsebpénzük van, meg vannak diákmelók, 19 évesen meg már lehet, dolgozik. Hogy miért buliznak és miért nem sportolnak mondjuk? Talán mert vannak, akik bulizni szeretnek sportolni meg nem. 14 évesen én is korainak tartom ezt a nagy italozást, de egy 19 éves ha szórakozni akar hétvégenként, akkor szórakozzon.
2012. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy részük csak lódit csak mondja a havernak, hogy ő mekkora nagy partiállat meg ilyesmi... de pl én járok dolgozni nyáron meg hétvégenként néha faterral és spórolok a pénzemmel nem verem el minden szarra néha beülünk kocsmába haverokkal egy két sörre de nem megyek diszkóba meg ilyesmi helyekre ahol több ezer csak a belépő meg 800ft egy sör.... 17/f
2012. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mindig ingyen ittam :D
2012. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor kaptam zsebpénzt, akkor abból szórakoztam, ha az nem volt elég, akkor volt, hogy kértem (ritkán fordult elő, és akkor sem feltétlen italozásra, hanem pl. mozira). 16 éves voltam mikor először mentem nyárimunkára. Annyit kerestem, hogy utána egy évig elvoltam belőle. Bár a zsebpénzt kaptam továbbra is, de ezen felül már nem kellett sosem kérnem a szüleimtől. Ez azóta is így van, most 19 leszek.
2012. dec. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elisszák a karácsonyra, húsvétra, szülinapra kapott pénzt.

Olcsó italokat vesznek. Megveszik a 300 Forintos 2 literes petpalackos "bort", az olcsó vodkát, és párszáz forintból úgy fejreállnak, mint a szemét. Akik meg szórakozóhelyre járnak és ott veszik (mellesleg dupla-tripla áron) az amúgy is drága italokat, azokat meg a szülők pénzelik elég rendesen. Olyannal nagyon ritkán találkoztam, aki diákként rendesen dolgozott és a keresetét itta el. Azt a pénzt amiért meg kellett dolgozni, azt általában jobban megbecsülik. Akik a diákfizut mégis elitták, azoknak rend szerint ez volt az életcéljuk. Nem gyűjtöttek semmire, csak melóztak, hogy este leihassák magukat.

2012. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!