Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyik régi haverom az idők...

Az egyik régi haverom az idők során érezhetően megváltozott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Haverommal (nevezzük Péternek) általános 6. osztálya óta ismerjük egymást, ő utólag jött be az osztályközösségbe, de pár hónap alatt megtaláltam vele az összhangot, minden szünetben dumáltunk, hülyéskedtünk, ami szokás ilyen korban. Másokkal is elvoltam, de vele volt a legjobb beszélgetni, focizni, stb. Iskola után nem egyszer mentünk át egymáshoz, fociztunk, filmeztünk, sőt, közös nyaralás is volt.


Majd elváltak az útjaink, mivel nem ugyanabba a gimnáziumba jelentkeztünk. Egyikünknek se volt gondja a beilleszkedéssel. Az első 1 évben bőven eljártunk ide-oda, buliztunk, kocsmáztunk, ha éppen nem élőben találkoztunk, akkor chateltünk, vagy beszéltünk órákat naponta.


De aztán mikor 10.-es lettem, Péter egyre kevesebbszer találkozott velem élőben. Volt hónap, hogy nem is láttuk egymást, egy dolog viszont változatlan maradt: a napi több órás chatelés és beszélgetés. Ritkán tudtam csak elhívni valahova, függetlenül attól, hogy kettesben, vagy a többi osztálytársammal lettünk volna.

Aztán Péter idén a szilveszteri házibulijára sem hívott el, sőt, nem is említette, hogy rendez. Másnap egyből hívott, és beszámolt nekem a buliról, hogy milyen jól szórakozott és mi történt. Megkérdeztem, nekem miért nem szólt, nagy ööö-zések közepette kinyögött valami kamu szöveget.

Majd idén tavasz elején, márciusban Péter elhívott néhány ismerősével együtt bulizni. Alig szólt hozzám, az ismerőseivel többet dumáltam, mint az állítólagos haverommal. Bár jól elvoltam velük, mégse esett jól.

Tavasz végén beszéltem vele mobilon, és akkor ment át az egyik haverja (nevezzük Zolinak), akit én is ismerek, belehallatszódott a telefonba, hogy Zoli Pétert a barátnőjéről kérdezi, ekkor egyszerűen ki lettem nyomva.

Később kérdeztem Zolit, és elmondta, hogy van Péternek csaja. Azt is megtudtam, ki ő.

Facebookon láttam Pétert a barátnőjével pózolni, rákérdeztem, annyit mondott, hogy áh, csak egy ismerőse. Nem értem, hova ez a nagy titkolózás. Én mindent elmondok neki, ő nekem már semmit se. Sőt, követelőzik, tudni akar mindent. És MINDEN nap felhív, beszél velem órákat.

És egyszer az osztálytársairól beszéltem vele, említettem az egyiket, majd felháborodva kérdezte, hogy én minek nézem az osztálytársait.


A kérdésem az, hogy mit tegyek Péter "haverommal"?

Olvassak be neki, vagy szarjam le a hívásait és az üzeneteit? Régóta ismerem, szóval nem könnyű dönteni. Naponta chatelünk, beszélgetünk, akkor nagyon jófej tud lenni, de már csak olyan, mint egy virtuális barát...


2012. dec. 18. 17:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Majd elfelejtettem, 17/F
2012. dec. 18. 17:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyi mindent összepicsogtál, mint egy 13 éves kislány.

De, hogy érdemleges választ is adjak:

Az emberek változnak. Ezt el kell fogadni.

A barátok néha eltávolodnak egymástól.

Ezt is el kell fogadni.

Neked nem kell tenned semmit.

2012. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Miért nem kérdezed meg, hogy mi ez a változás, mert úgy veszed észre, mintha megváltozott volna és már nem olyan veled, mint régen.

Szóval ne olvass be neki, mert akkor ott abban a pillanatban (valószínűleg) vége lesz még a mostani barátságotoknak is, amit csak bánni fogsz. Ezenkívül egyáltalán ne szard le a hívásait, üzeneteit, habár tehetsz egy próbát -ha van kitartásod ehhez- , hogy nem írsz vissza neki és nem is veszed fel a telefont, akkor milyen lesz veled és fog-e minden nap keresni, hogy beszélhessetek.

Biztos vagyok benne, hogy a haverod a jelenlegi új haverjai miatt lett ilyen, esetleg csak feltűnési viszketegsége van és azt szeretné, hogy sok ember foglalkozzon vele, ezáltal te is egy átlagos haverrá válsz a számára. Na de ne így legyen!


Lényegében, ahogy az elején is leírtam, kérdezz rá, hogy mi a baja és gondolkodjon el, miért is ilyen veled, aztán dönts hogy megéri fenntartani a haverságot/barátságot vagy felesleges.

2013. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!