Mit kérdezhetnék az amerikai nagykövettől?
PL.: Az USA miért nem ratifikálta a Kiotó-i szerződést.
(A Kiotói Egyezmény a fejlett országokat tömörítõ, nemzetközi egyezmény, amelyben a résztvevõ, iparosodott államok kötelezik magukat arra, hogy széndioxid-kibocsátásukat az aláírást követõ évtizedben 5,2 százalékkal az 1990-es szint alá szorítják vissza. - Az Egyesült Államok aláírta, de soha nem ratifikálta az egyezményt.)
A Kiotói Egyezmény:
- A Kiotói Egyezményt kormányok írják alá, az egyezmény betartatása az ENSZ feladata.
- Az aláíró kormányok két kategóriára oszlanak:
Az Annex I államok, akik magukra nézve kötelezõnek fogadták el az üvegházhatású gázok kibocsátásának visszaszorítását.
A Nem-Annex I államok, akiknek ilyen irányú kötelezettségeik nincsenek, de részt kívánnak venni az úgynevezett “Tiszta Fejlesztési Mechanizmus” (Clean Development Mechanism) kialakításában.
- Azok az Annex I államok, amelyek nem tartják be a magukra nézve kötelezõ vállalásaikat, minden tonna üvegházhatású gáz kibocsátása után (a kvótájukon felül) 1,3 kibocsátási egységet kötelesek büntetésként fizetni 2008 és 2012 között.
2008 és 2012 között az Annex I államok átlagosan 5%-kal az 1990-es szint alá kötelesek visszaszorítani az üvegházhatású gázok kibocsátását (ez egyes, fõleg EU-s államoknál a 2008-as szinthez képest tizenöt százalékos visszaszorítást jelent). Az átlagos öt százaléktól néhány állam a saját ratifikációja során eltért, egyesek 8%-os csökkentést irányoztak elõ, de Izland például 10%-os emelést hagyott jóvá. Minthogy azonban ezt az EU-n belüli kvótakereskedelemmel kívánják kompenzálni, és az 5%-ot az EU átlagára értik, más, kevésbé fejlett EU-tagállamoknak még ennél is nagyobb növekedést is megengednek.
- A Kiotói egyezmény tartalmazza az úgynevezett “rugalmas mechanizmust”, ami a tagállamoknak megengedi a kibocsátási kvóták kereskedelmét.
és 2012-ben:
üdv!
-lát-e arra esélyt, hogy a közeljövőben komolyabb amerikai nagyvállalatok befektessenek Magyarországon. vannak-e ilyen jellegű törekvések egyáltalán a mostani magyar kormányzat részéről.
-mit szól a Schiff-, Kertész-féle megnyilvánulásokhoz, melyekben Mo.-t a hitleri Németországgal, a nácizmus burjánzásával azonosítja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!