Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez az új őrület mostanában?

Mi ez az új őrület mostanában?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy a Málna és az Alma nevek mennyire tetszenek az embereknek. Ti elneveznétek egy gyereket egy gyümölcsről?

Nem biztos, hogy megköszönné idősebb korában...:D



2012. dec. 15. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Mert tele van barommal a világ... 10 éve az osztályfőnököm mesélte, hogy a barátnőjének született ikerpárja, ők Eperke és Szederke lettek.

Bele sem gondol a birkája, hogy ugyan nagyon menő lesz 2 évig a játszótéren ezzel de a kölyöknek a maradék 16-17 évét megkeseríti... Amíg meg nem tudja változtatni, vagy kényszerűségből el nem fogadja.


"Most szólítom a színpadra kitűnő minősítésű mérnöki diplomájának átvételére Kovács Szederkét".


Phej...

2012. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Alma régóta létező női név, de csak véletlenül esik egybe a gyümölcs magyar nevével, egészen máshonnan ered.


[link]

[link]


A Málna szerintem is... fura :)

2012. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Alma létező név, olasz és amerikai Almáról már hallottam, bár ezek esetében természetesen szó sincs a gyümölcsről, csak véletlen egybeesés, hogy az Alma név magyarul egy gyümölcsöt jelent. Olyan, mint Barack, az amerikai elnök. Mókás véletlen.

Egyébként tényleg gázok az ilyen nevek. Én két Mandulát és egy Eperkét ismerek, szerencsére egyik sincs még 10 éves. Úgyhogy egyelőre még nem ciki, hanem aranyos. Majd később ez változni fog.

Én sem nevezném el így a gyerekemet.

2012. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alma ismerősöm van, 17-18 éves, nekem sosem tűnt furának a neve valamiért:) De egyébként nem tetszik a név, viszont a Málna igen.

Mért a Napsugár az jobb pl?

2012. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi a helyzet az Ibolya névvel?

Az is hülyeség? Meg még van egy pár, de ez jutott eszembe. A gyümölcs és virág nevek szerintem még a legkisebb hülyeség, amit kitalálnak emberek!

2012. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Amerikában mindig is természetes dolognak tartották, hogy fura neveket adnak a gyereküknek. Amikor az Avatar hódított, sokan Eytukénnek, Neytirinek vagy simán Avatarnak nevezték el a gyereküket.


Egyébként az Alma valóban régóta létező név, csak nagyon ritka! A Málna az tényleg furi! Hallottam pár éve, hogy volt olyan gyerek, akit Bodzának hívták.

2012. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 7 hónapos, nagyon aranyos tricolor macskám és Málnának neveztem el. Nagyon illik rá :)

Gyereknek viszont el sem tudom képzelni, de az Eperkét sem.


Van egy ismerősünk akinek 2 lánya van kis korbeli különbséggel.

A nagyobb ....Mandula Csilla és Mankának szólítják, 10 éves

a huga ....Bodza Anna és Bodzának szólítják, 7 éves.

szerintem ennek a két kislánynak jól áll a név, ha később nem fog nekik tetszeni akkor használhatják az (egyébként a 2 nagymamáról kapott) 2. nevüket.

2012. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!