Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svájc életszínvonala?

Svájc életszínvonala?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozunk,hogy kimennénk Svájcba élni de ez még koránt sem biztos de mivel az én véleményem is fontos a család számára kíváncsi lennék,hogy milyen Svájc életszínvonala ??Szóval gondolok arra,hogy most fogom kezden i jövőre a középiskolát és,hogy milyen az iskolai környezet,gondolok arra,hogy hogy kezelik a diákok,a tanárok a külföldieket és az "újgyerekek"-et ???És,hogy az iskolába a gyerekek mutatnak valamiféle tiszteletet a tanárok felé?és ha igen mennyit??

2012. dec. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kimennél tartani a markodat, ha elég jó a helyzet?
2012. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt,hogy érted??Van ott ismerősünk aki ott él beszéli a magyart meg minden szóval a szálás munka pénz nem probléma csak a beilleszkedés
2012. dec. 11. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt kimentek, alaposan olvassátok el a követség oldalát, ugyanis hasznos információk vannak rajta!


Nem tudom, van-e ott magyar nyelvű iskola.


Ha nincs, akkor sürgősen turbózd fel az idegennyelv ismeretedet. De nagyon.

2012. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs magyar nyelvű iskola (haha), de senki nem lesz ellenséges veled. Normálisak errefelé, csak azért nem fognak kiutálni, mert külföldi vagy, de a beilleszkedés rajtad múlik. Ezt a tiszteletes dolgot nem tudom, hogyan érted, ez alapján kissé ellenszenvesnek tűnsz, bár lehet, hogy tévedek, annyi biztos, hogy itt nincs beszólogatás, lazulás, mert úgy kivágnak még a fizetős iskolákból is, hogy csak pislogsz.


Egyébként itt tanulmányi szint alapján kerülnek középiskolába a gyerekek, de azt már 10 évesen: 3 szint van, ezekből a szintekből csak nagyon ritkán kerülnek át masikba. Azt nem tudom, hogy a külföldieket hogyan szokás átvenni/beosztani.


Az életszínvonal jó, de attól tartok, ti nagyon el vagytok tájolva; nincs olyan, hogy itt egy ismerős, akkor biztosan kaptok munkát. Beadjátok szépen a letelepedési és a munkavállalási kérvényt, aztán vagy megkapjátok, vagy nem. Feketén SENKI nem fog alkalmazni, ez 100%.

Idén májusban szigorítottak egyet a bevándorlók számán, mivel a helyiek munkanélküli rátája 2-ről 4 százalékra nőtt, illetve mert pofátlanul ellepték Svájcot a libiai "menekültek" akik valójában színesbőrű drogdealerek, de ez egy másik téma...


Kérdezz még, ha akarsz, én itt élek régóta, sok sikert kívánok nektek, csak próbálok szólni, hogy az nem úgy működik errefelé, mint az E.U.-ban, hogy kedvetek szottyan ideköltözni, akkor jöttök: hosszadalmas procedúra, ami korántsem biztos, hogy pozitívan végződik majd. Ha már itt lesztek, és normálisan, nyitottan álltok a dolgokhoz, láthatóan próbáltok beilleszkedni, akkor a helyiek kedvesek lesznek veletek, az biztos.

2012. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pont erre voltam kíváncsi hogy rend van e stb ... nem úgy mint Magyarországon ... arra lennék még kíváncsi,hogy fekete bőrűek milyen arányban tartózkodnak az országban??Akár cigányok vagy négerek
2012. dec. 16. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!