Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hely Svájc? Milyenek...

Milyen hely Svájc? Milyenek az emberek stb? És kell ott suliba járnom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

most vagyok 8.os és augusztusba Svájcba költözünk. Úgy tudom ott 15 éves korig kell tanulni és én októberben betöltöm a 15öt. Akkor ha kiköltözünk nem kell ott suliba járnom?

Nem azt várom, h szégyen ha valaki nem tanul tovább, mert nálunk más a helyzet, én nem szeretnék magyarázkodni, ez hosszú..

És milyen Svájc? Milyenek az emberek? A ruhák ára? A munka fizetése? Jól meglehet ott élni? Szép hely? Van valainek tapasztalata?


2012. ápr. 30. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelvet beszélsz a magyaron kívül? Iskolába csak úgy tudnál járni, ha érted, amit mondanak.
2012. ápr. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Szépnek szép,gazdagok,sok az abberált,perverz ember,nem családközpontuak.

2012. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenképpen jó lenne, ha járnál még pár évet suliba, mert a nyelvet ott tudod a legjobban megtanulni.

Sajnos nem elég, ha esetleg tudsz németül, mert a svájci beszélt nyelv a legtöbb helyen "Schwiizerdütsch" ami elég sajátos nyelvjárás, nehéz érteni. Az ország amúgy gyönyörű, minden drága, az élelmiszer is, de nyilván ott többszöröse a fizetés az itteninek. Az emberek kissé hűvösek, nem nagyon barátkozósak, inkább távolságtartóak. És miden szabályt nagyon szigorúan betartatnak (pl. a szelektív hulladékgyűjtést iszonyatosan komolyan veszik)

2012. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát 8 évig tanultam németet, de nem sok minden ragadt rám. Persze azért az alapokat tudom. És igazából nem a suli miatt megyünk ki, hanem mert itt nagyon nincs pénzünk és ott azért tudnánk bőven gyűjteni. Abban reménykedem, hogy nem kell ott suliba járnom, és nem azért, mert iskolakerülő vagyok, hanem mert pszichés betegségem van. Nem vagyok őrült, vagyis csak egy kicsit, de rettentően félős vagyok, rettegek az idegenektől és az biztos, hogy nem mernék bemenni a suliba. Nem is érteném, hogy mit beszélnének, szóval fölösleges lenne bemenni. Inkább pihenni szeretnék, mert sok gondom volt itt. Ki kell őket heverni. Jó lesz kicsit megszabadulni ettől a környezettől. A szelektív hulladékgyűjtés pedig az én mániám is valamennyire. Soha életemben egy rágópapírt nem dobtam még el az utcán:)

2012. ápr. 30. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Romák vagytok? Miféle emberek a szüleid, hogy megengednék neked, hogy abbahagyd a sulit?? Méghogy pénzt gyűjtögetni, egy lóf.... ha ők is ilyen mentalitásúak, amilyennek téged neveltek, hát még takarítani sem veszik fel őket! Nagyon remélem, hogy nem jöttök ide, mert a hozzád hasonlóak miatt nézik "cigánynak" a magyarokat: nyelveket nem beszélsz, tanulni nem akarsz, annyi energiát nem fektetsz az egészbe, hogy Googlen rákeress a svájci magyarok blogjaira...


Annak a válaszolónak pedig, aki szerint itt sok a perverz, azt üzenném, hogy ne a prostituált munkád során megismert kliensek alapján rangsorolj egy egész népet!

2012. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk romák! Anyám egy éve meghalt emiatt súlyos depresszióval küzdök, itthon is csak magántanuló vagyok. Apámmal és a bátyámmal megyünk ki. Apám elfogadja, hogy ilyen állapotba nem tudok tanulni. Járunk pszichiáterhez de semmit nem ér. Nem tudom mi lesz velem. És a te véleményed sem érdekel, kedves utolsó. Tudom, hogy ott nincsenek perverzek, és az sem érdekel, hogy minek tartasz minket.:) Nem nagyon tudok németül, nem tudom, hogy boldogulnék az ottani suliban. Jah, és apám egyetemet végzett bányamérnök és robbantásszakértő. Az önéletrajzában még az is jól mutat majd, hogy semmiféle büntetése nincs még. Sosem kapott 20 forint büntetést sem. Volt katona, bányamérnök, dolgozott a robbantásiaknál és bányamentő volt. Nem hiszem, hogy olyan rossz családom lenne. És ott igen, gyűjtögetni szeretnénk, mert utána hazajövünk és egy farmot szeretnénk csinálni. Apu szerint a következő időkben abból meg lehet élni. Családi vállalkozás lesz amit én is szívesen csinálok.
2012. ápr. 30. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:

"A munka fizetése?"


Ha lenne konkrét állásajánlata, akár csak egyikőtöknek is, akkor tudnád. Én nem akarlak elriasztani, de Svájc nem úgy működik, mint az EU, itt munkavállalási és letelepedési engedélyt kell kérnetek, mert anélkül még albérletet sem fogtok kapni. Arra se számoljatok, hogy majd valaki feletén alkalmazni fog, mert errefelé az nem divat, komolyan veszik, súlyos büntetést kapnak érte, nem éri meg. Arról már nem is beszélek, hogy pont tavasszal szigorították meg a külföldi munkavállalók letelepedését. Mindegy, majd rájöttök.

2012. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!