Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják egyesek Magyaror...

Miért utálják egyesek Magyarországot?

Figyelt kérdés
Sokan lenézően írnak itt az országról és azzal hadonásznak, hogy "bezzeg külföldön". Azt hiszik tán, hogy kint nincs semmi baj csak a jólét van? Miért "köpködik" azt a helyet ahová születtek? Úgy látom ez manapság divat.
2009. aug. 21. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves 11:36! Én vagyok, ki az angliai hozzászólást írta. Köszönöm az elismerést, de sajnos ez nem az én érdemem. Ezt az itteni helyzet tett lehetővé számomra. És sajnos nem, Magyarországon nem tudtam megélni, ezért is jöttem ide ki 7 éve. Itt, Londonban csak az nem tudja megállni a helyét, aki nem akarja és egyébként máshol sem tudná. Valóban a követelmény magasabb az otthoniénál, de nem véletlenül és nem teljesíthetetlenül. Nagyon sokan jönnek ide magyarok ki, sokan haza is mennek, mert nem bírják a munkát vagy honvágyuk van vagy mindkettő. Erről nem az Egyesült Királyság tehet! Ezért mennek sokan haza és ezért "nem jön be" sok embernek, mert erősen fogalmazva úgymond maguknak köszönhetik, de mehetnek akárhová, sehol sem lesz nekik jobb. Igen, ennyiből emberfüggő, aki nem szeret dolgozni, az Magyarországon sem szeret, ez így van. De aki tisztességes és nem gyötri a honvágy, az simán megtalálja itt és sok más Nyugat-Európai országban is azt, amit otthon nem találhatna meg soha. Én személy szerint nem tudok arról, hogy a született angolok bárhová is "menekülnének", hiszen az övék a világ egyik legfejlettebb országa :) De persze az emberi jellemben benne van, hogy az ember mindig jobbat és jobbat szeretne, ez természetes, hát ő is még jobbat és jobbat szeretnének. Az afrikai hasonlatról pedig annyit, hogy mivel én nem Nigériában élek egy fűkunyhóban, ezért nem Magyarországra vágyom, hanem egy Magyarországnál is jobb életkörülményeket biztosító országba. Mellesleg pedig sem a nigériai, sem az akármelyik afrikai ország lakója sem legfőképpen Magyarországot választja vonzó úticéljának, hanem sokkal inkánbb a fejelett országokat. Londonban 10 emberből 7 nem európai ember, ezt te is tudod, ha kinnt éltél. Ebből is látszik, hogy ezek az emberek mind mind oda települnek, nálunk nem látsz ilyen összetételt, Magyarország csak kevesek számára vonzó arányait tekintve, szóval hogy értsd, csak a nagyon csóró országok lakóinak és a kínaiaknak célpont, akik aztán áfa csalásból simán luxusautókat vesznek, de ez már egy más történet. A magyr lányok kérdésében egyetértek, szinte alig akad Londonban olyan nő, aki jól nézne ki. Az éghajlat viszont emberfüggő: én személy szerint nem bírom a nagy meleget, kánikulát és a nagy hideget sem. Nekem tetszik, hogy itt nem ilyen szélsőséges az időjárás, még akkor is ha kicsit sokat esik is az eső, úgyis mindig hamar eláll :)
2009. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Menekulnek azok amerre csak tudnak. Tomegestol nyomulnak Uj Zealandra, Australiaba, Del Europaba,meg ki tudja meg ,hogy merre, mert olyan dragasag van Angliaban,hogy nem tudjak mar fizetni az adot.
2009. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha Angliában, vagy bárhol Nyugaton, olyan jó az élet, akkor miért van annyi nyomornegyed?? Több tízezer ember nem tud, nem képes felemelkedni, nem akar? Na persze...

Bárki, aki utálja az országot, ahová született, a saját nemzetisége országát, az áruló! És most nem a politikai helyzetre gondolok, hanem magára az országra.

És nem igaz, hogy máshol nem támadnak meg! Nem?? Én azért hallottam már a nagy Nyugaton történt gyilkosságokról is, nocsak, nocsak...

2009. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

mert sok magyar ember szeret "utálni".


utálják a politikusokat, a szomszédot, a főnököt, a kollégát, a munkájukat, a közlekedést, a másképp gondolkodókat, a homoszexuálisokat, a multikat, a zöldségest, a többi autóst, az ügyfeleket és részben saját magukat is.


a magyar irigy, szeret szenvedni. így érzi jól magát. ez egy bizonyos szintű mazochizmus.

2009. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

ma 17:07


Te milyen származású vagy?

2009. aug. 22. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!