Milyen kasztokat / rétegeket / köröket állítanál fel a mai magyar társadalomban?
Akárhány lehet, akár pénz, akár szellemi színvonal, akár iskolázottság, bármi egyéb alapján milyen kasztokat tudnál megnevezni?
Sztem egy nagyon érdekes kérdés, kíváncsi lennék.
Amilyen régen is volt.
Nemesség az lenne meg polgárság. Széchenyi , Kossuth ők is nemesek voltak ,a nemesek tették naggyá ezt az országot.
A nemes emberekhez hozzátartozik elsősorban a nagy műveltség , magas szellemi színvonal , tudás és persze a pénz.
hát oké, de sztem ennél azért árnyaltabb a kérdés
kapásból itt már az értelem, okosság, műveltség szavakon is elakadunk sokszor ...
Egyszer olvastam erről egy érdekes tanulmányt, de nem tudom, hol. Mindenesetre sztem meg pont az a helyzet, hogy hatalmas változások vannak, és nagyon nagyok a generációs különbségek is az egyes értelmezésekben.
Széchenyi valóban sokat tett az országért, azonban Kossuth lelépett Amerikába.
A nemesség túlnyomó többsége mindig annak a s*ggét nyalta, aki a többet ígérte nekik. Morális értelemben tehát nemhogy nemesek nem voltak, még emberek sem.
Szerintem így néz ki.
Volt párttagok, akik ma is ott vannak az ország vezetésében. Vagyonos emberek; több kárt okoznak, mint hasznot, mert az igazi szakembereket elnyomják. Melléjük sorolnám a rendszerváltás és az olajozás időszakában hirtelen vagyonosakká vált illetőket.
Diplomások; egy részük valóban azért ment egyetemre, mert a választott szakmájával akart foglalkozni, ők el is tudtak helyezkedni és jó szakemberek. Mások időhúzásként mentek iskolába, hogy ne kelljen dolgozni, és úgy gondolták, majd alakul v.hogy. Mások kényszerből mentek iskolába, és lettek pl. tanárok, mert amúgy nem jutottak volna be a választott szakra.
Ma sok diplomásnak a szerencséjén és az ismerősi körén múlik, hogy lesz-e állása. És még akkor sincs garancia semmire.
A szakképzés teljesen tönkre lett verve, ezért lezüllött. Azonban vannak szakképzőt végzettek, akik valóban kitanulják a szakmát, és általában vállalkozóként dolgoznak. Ma előfordul, hogy többet keresnek, mint egy diplomás, gyakran ugyanannyit/többet dolgoznak. Azonban ahhoz, hogy beinduljon a vállalkozása, eleinte kénytelen ő is az ismeretségeire támaszkodni. Nagyon ki vannak téve a gazdasági változásoknak, bizonytalan lehet a kenyerük.
Közszolgálati dolgozók között sok az eleve emberundoros, élből lenéző bunkó, illetve olyanok, akik kedvvel vágtak bele a munkába, de az évek során megkeseredettek. Vezető gyakran abból lesz, aki a megfelelő időpontban a megfelelő s*gget nyalja.
Segélyből élők; gyakran deviáns életmódot folytatnak, a gyerekeiket nem járatják iskolába, nem tisztelik se a magán-, se a köztulajdont. Ha rájuk mersz szólni, belédkötnek, ha megvéded tőlük a tulajdonodat, téged büntetnek meg. Az adófizetők pénzéből élik világukat.
hát azért ennyire nem egyszerű ez sztem :)
azért az is durva h a 3 diplomás klinikai szakpszichológus 28 ezerért kapirgál az úton közmunkásként, mert ugye más nincs ... szóval nagyon nincsenek a helyén a dolgok ezen a téren.
Azzal nagyon egyetértek, hogy a köztisztviselők egy külön kaszt, az az igazi flegma, mindenkit lenéző, ámde leginkább üres fejű és iszonyat buta réteg, aki az ingyen hatalmánál fogva tud packázni a néppel, és persze ezt nagyon élvezi is. Nekem ők pl nagyon szemet szúrnak, na meg álljon meg a menet, de mintha a mi adónkból élnének, azaz akkor ők is a segélyezettek kategóriája, csak még cserébe keresztbe is tesznek, ahol tudnak általában. Én őket tenném nagyon helyre, nagy változás kell ezen a területen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!