Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csinálják...

Szerintetek miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

16/L

Álltalános iskolában állandóan azért piszkáltak mert kövér voltam, szemüveges, meg csúnya. Aztán lefogytam. Utána mégjobban piszkáltak kiközösítettek engem meg a barátnőmet is. Az egik fiú osztálytársam azt mondta nekem, hogy jól nézek ki megminden, ő nem volt velem buta. De a barátai azzal jöttek, hogy te úristen látod hogy nézki, nagyon csúnya.......... Ez nagyon bántott akor is. Szerencsémre vagyis hát azt hittem, hogy a folyamatos terrornak vége van. Egy jóhírű suliba mentem, azt hittem hogy ott minden más lesz, mivel oda értelmes emberek járnak akik nem azzal vannak elfoglalva, hogy ki hogy nézki. Az első 3 hónap egész jó volt. A fodrász elrontotta a hajamat, nagyon borzalmas volt. És amikor mentem a suliba azon röhögtek, hogy nézek ki. Egy hónap múlva pedig újra megváltoztattam a frizumat, kontaktlencsés lettem és nem kellett fogszabit hordanom.

Sokan mondták, hogy nagyon szép vagyok. Volt néhány lány az osztályból akik ezután sértő megjegyzéseket és képeket tettek fel rólam fb-re. Olyanokat írtak, hoyg "milyen szépséges gyönyörű vagyok". A többiek akikkel jóban voltam már nem is nagyon köszönnek nekem. Tesin hisztiznek, hogy ne velem kelljen dolgozniuk, ha mellém ülteik valamelyiket elkezdenek szitkozódni. Pedig jól ápolt vagyok, naponta 2 fürdők, 3 mosok fogat, a ruháim is tiszták, mindig ujjak, használok parfümöt is meg minden. Úgy kezelnek engem mintha leprás lennék. Amikor elkezdődött a nyár nagyon örültem. Amikor megint elkezdődött a suli első 3 héten nem is volt semmi bajuk velem, utána elkezdődött újra az egész. Olyanokért is belém kötnek ha miért ilyen felső van rajtam, miért ilyen a fülbevalóm, a hajam, miért van rajtam magassarkú........

A szüleim szerint nagyon féltékenyek rám ez a bajuk.

Az osztályban az összes fiú szerint csúnya vagyok, rajtuk kívül sok fiúnak tetszem. Néhány írt nekem, hogy találkozni akar velem, de még visszaírni sem mertem, féltem hogy csak viccből akar velem találkozni, hogy leégessen. A jegyeim is nagyon rosszak lettek, pedig kiűnő tanuló voltam. Felelni sem merek elöttük hátha kinevetnek. Ha tudok valamilyen választ akkor inkább halgatok. Felmérőkor meg nem engedik megírni a sajátomét, mert nekik kell a segítég, ha nem segítek akkor meg piszkálnak. Mit csináljak??? Más suliba nem engednek át. Még 2 évet kell velük kibirnom.:(


2012. dec. 2. 10:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindent csinálni, barátkozni velük de át az hiába. Végsőre arra jutottam talán tényleg nekem nincs helyem sehol, bevettem 12 gyógyszert, azt hittem lagalább meghalok és nem kell szenvednem. De semmi bajom nem lett. Másodszorra is bevettem gyógyszereket azt se tudtam milyeneket veszek be. És azok se váltakbe. Még azt se érdemlem meg, hogy meghaljak:(((
2012. dec. 2. 10:39
 2/6 anonim ***** válasza:

jajj! nem értem az emberi gonoszságot!

de ki nem enged át másik suliba?

én jó messzire elmennék onnan!

engem is piszkáltak általános iskolában, oly annyira, hogy én a várost is elhagytam, és egy fél éve amikor otthon voltam a szüleimnél találkoztam egy volt évolyamtársammal aki felismert, csevegni próbált és én ugy tettem, mintha nem ismerném fel, azóta gondolkodom halálosan komolyan a plasztikán és a névváltoztatáson, - tudom, hogy sok ember butaságnak tarthatja, de már majdnem biztos vagyok, hogy ez lesz, pedig én már 24 vagyok és az áltsuliban volt, és utánna már nem volak ilyen problémáim, legalábbis lényegesen kevesebb, de egész életen elkisér, régebben azt gondoltam, majd elfelejtem, és az életemet nem befolyásolja oly módon, hogy rájuk fogom, hogy én azért vagyok ilyen meg ilyen mert akkor az és az történt, egyszerüen a komfort érzetem lenne jobb ha valamelyest ez által kitörölhetném a kisiskolai éveket

2012. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az előző vagyok

annyit még nyomatékosítanék, hogy miután elhagytam a várost, tényleg megszűnt, tisztalappal indulhattam, és bíztam magamban, és abban, hogy a hiba nem bennem van

és sikerült,

vannak sebek, de ugyérzem jó az életem, sok barátom van és bárhova megyek, mindenhol befogadnak és szeretnek, :) mosolyog rám a világ

2012. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CRF válasza:
Borzasztó, milyenek tudnak lenni az emberek! Pedig egy normális, rendes lánynak tűnsz, nem értem mi bajuk. Pedig én szívesen barátkoznék veled. Én is csak az iskolaváltást tudnám javasolni. :/ És ilyen öngyilkossági kísérleteket többször ne tegyél! Ezzel csak azt mutatod, hogy gyenge vagy. Légy erős, és állj ki magadért!
2012. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sportolj. Kickboxolj, így szép és edzett leszel, a rosszakaróid meg nem mernek majd sértegetni. Én is elit gimibe jártam, hát ne tudd meg mekkora csalódás volt. Bár én kívülálló voltam, nem kiközösített.


Mindenki saját maga szerencséjének a kovácsa, úgyhogy ha valami baj van, akkor tegyél ellene, munka nélkül nincs siker.

2012. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Láttam már hozzád hasonló esetet.


Tulajdonképpen a legtöbb történésnek oka van, legalábbis van egy kiváltó esemény, amely megelőzi a következményláncot és néha elég egyetlen szó, tett vagy megnyilvánulás ahhoz, hogy megpecsételjed, legalábbis egy ideig, ahogyan a környezeted egy bizonyos része viszonyul hozzád és tekint rád.

Viszont akadnak olyan esetek is, amikor nem te tehetsz a helyzetedről. Ilyen legfőképp az, amikor a külsőd valamilyen irányba [ negatív vagy pozitív ] befolyásolja mások viszonyulását feléd.

Valamint van olyan eset is, amikor a kettő keveréke van.


Ezek kellemetlen helyzetek és olykor túl hamar zúdulnak egy fiatal kamasz életébe.


A problémákkal viszont szembe kell nézni. Az élet folyamán nem számít az, hogy ki okozta a problémádat, miért alakult ki, miért nem alakult másképp, stb., persze megvan ezeknek is a jelentősége, de ha van egy problémád akkor azt meg kell oldanod, függetlenül attól, hogy mennyire igazságtalannak, nehéznek és lehetetlennek találod. Sok dologhoz fel kellene nőni, de sokszor nincs idő. Ilyenkor óriási a teher és a nyomás, de fel kell tudni egyenesedni. Még 16 évesen is. Mert egyszerűen nincs más választásod. Vagy erős maradsz és megbirkózol a nehézségekkel, vagy gyarapítod az antiszociálisok, lelki sérültek s egyebek táborát. Ez durván hangozhat, de igaz. Ez a való világ, vagy legalábbis az egyik oldala. Neked elég korán kellett szembesülnöd az emberi rosszindulatúsággal, de használd fel tapasztalatként, mert még rengetegszer fogsz találkozni vele. A világ rút képével nem csak neked kell megbirkóznod, hanem mindenki másnak, csak mindenki másképp kapja meg az adagját.


Te meg jegyezd meg azt, hogy az mindenki a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki magáról.

Ha valaki kinevet téged, akkor az többet mond el róla, mint rólad. Ha valaki szekál téged, akkor ugyancsak. Persze vannak építő jellegű kritikák, de azokat általában felismerhetőek és semmiképp sem keverendőek össze az ócsároló megjegyzésekkel.


Azt sem kell engedned, hogy kihasználjanak téged. Amint írtad, felmérőíráskor segítened kell nekik, mert különben nem hagynak békén. Ezt a hozzáállást ne használd többet. Nem vagy köteles csalással segíteni másoknak. Azok a személyek, akik ilyesmit kérnek tőled, nem érnek annyit, hogy foglalkozzál velük.


Nyilván a gyakorlatban nehezebb felhasználni azt, amit leírtam, de ezeket a dolgokat át kell gondolni, le kell szögezni és alkalmazni kell. Nem lesz egyszerű, de megfogja érni.

És bármennyire kilátástalannak is tűnik most a helyzeted, minden alakútból kivezető út egyetlen lépéssel kezdődik.

2012. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!