Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor mélynyomót/házimozi...

Amikor mélynyomót/házimozi rendszert stb hallgatsz, nem gondolsz arra hogy mások is laknak ott még rajtad kívül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 21:31
 1/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
A kérdés jó, de családi házban lakom, így aztán senkit nem zavar. Feleség, gyerek van rajtam kívül, ők meg bírják.
2012. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén családi ház, akkora teljesítménye meg nincs az 5.1-emnek, hogy a szomszédokat zavarja.
2012. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen olyanokhoz szólt a kérdés,akik társas/panelházban élnek...


Amúgy a mélynyomó hangját a kertes szomszédban is lehet hallani.Akkor is hallod ha csak végigmegy a hülye tinifiú a kocsijával az utcában és dübörög a zene,hát még akkor amikor egy ilyen melletted lakik...

2012. nov. 24. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem pont nem érdekel a szomszéd.
2012. nov. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez elég baj hogy nem érdekel.Gondolom nem is vagy több 25-nél..
2012. nov. 25. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
én üvöltettem néha, mert fölöttem egy hülye balf.asz lakik, aki akár hajnali kettőkor is képes ordenáré módon üvöltözni az aktuális idióta pic.sa barátnőjével, valahogy mindig olyan nőt szed össze, akivel aztán ebből áll a kapcsolatuk. mellettem meg egy süket néni lakott, az úgyse hallotta. de most idősek otthonába költözött a néni, és egy fiatal pár az új tulaj, azokat nem akarom zavarni, de a fenti köcs.ögből már nekik is elegük van.
2012. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ordítozós szomszéd is gáz,de a mélynyomós lakótárs a legrosszabb(a cigány után).
2012. nov. 26. 00:11
 8/8 anonim válasza:

Nem érdekel, saját lakásom, úgy és azt hallgatok benne amit akarok. Persze nem hajnali 2kor. Mondjuk munka időben (8-8ig) előfordul, hogy megtekeredik a hangerő. Nem gyakran, ez heti 1-2 alkalom, 1-2 album, vagy tracklist, max. 1-2 óráig egyfolytában.

Amúgy eleinte úgy voltam vele, minél kisebb a mélynyomó, anál jobb a szomszédot tekintve. Rájöttem ez a legnagyobb baromság... Kis PC-s 2.1, vagy minihifi ilyen 10-20cm átmérőjű mélysugárzóval, baromira idegesítő kis hangerőn is a szomszédnak, aki tőled 2-3m-re van. Egy akkora hangszóró kb. pont akkora futja ki magát, mire átér a szomszédhoz a hanghullám.

Most panelben vagyok, 3. emeleten, egy 46cm-es mélyhangszóró szól a rendszerben, kisebb csarnokba elég lenne. Nagy hangszóró, mire a 3-4. szomszédhoz ér, akkora futja ki magát. Viszont akkora már gyengül annyit a hangerő, hogy nem hallják. Közvetlen szomszéd nem hall belőle semmit, mert 1xűen nem futja ki magát a hangszóró 2-3-4-5 m-en belül.

Persze nem hajtom ki a 1,5kW-os PA végfokkal, akkor bontana rendesen. De ahhoz, hogy az én szobámban akkora hangerő legyen, amit egy átlag kis házimozi, vagy hifi tud produkálni, és már hangosank mondható, ideális, abból a szempontból is, hogy a szomszédot egyáltalán nem zavarom.

2013. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!