Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen homofób a magyar...

Miért ilyen homofób a magyar társadalom?

Figyelt kérdés

17 éves meleg fiú vagyok. Egy budapesti gimibe járok jelenleg. Én nem érzem magam rossz embernek, nem sminkelem magam, nem affektálok, nem járok felvonulásokra, nem hordok női ruhákat, annyi a bűnöm, hogyha valaki rákérdez, hogy miért nincs barátnőm, elmondom, hogy azért, mert nem a lányokat szeretem.

Ez az iskolai pletykaáramlásoknak köszönhetően persze hamar elterjedt. Az iskola egy részét ez persze hidegen hagyja, de egy nem elhanyagolható része viszont csupán a tény miatt mindent megtesz azért, hogy belémrúgjon, leb*zizzon, stb.

Persze senki sem kötelez senkit arra, hogy szeressük a melegeket/cigányokat/zsidókat, stb., csak egyszerűen nem értem, hogy a magyar társadalom egy jelentős részének miért okoz ez örömet, miért érzik azt, hogy attól, hogy belekötnek pl. egy melegbe, miért lesz jobb a napjuk, netalántán az életük?


2012. nov. 24. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A magyar társadalom sok mindenben még maradi gondolkodású. Nem csak gazdaságilag, fejlődésileg vagyunk lemaradva, de ezekben a dologban is. Még szokatlan. Ha megnézed pl az USA-ban, ha valakinek tetoválása van azzal nincs semmi baj. Itthon még azért könnyen találsz olyat, aki furán néz az emberre, ha mégis vmi firkát visel a karján. Ennyi. Egyszerűen még itt tartunk. Szépen lassan ahogy fejlődünk talán ez a maradi gondolkodás is elvész majd.
2012. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rajcziz ***** válasza:
70%

Mindennek oka az, hogy az emberek félnek attól, amit nem ismernek. A homoszexualitásról pedig teljesen ferde kép alakult ki a társadalmunkban. Bízom benne, hogy ez idővel megváltozik.


Kedves első! Senki nem várja el, hogy a deviancia legyen a normális. Az, hogy valamit elfogadunk, és a normálisnak tekintünk, két különböző dolog.

2012. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Mert a többségetek (akik állat módjára viselkednek és riszálják magukat az utcán) miatt szív a kisebbségben lévő csoportotok (akik tök normálisan élnek, és nem mutogatják magukat a parádékon sem). Senkire nincs ráírva, hogy milyen szexuális beállítottságú, és amíg nem kérkedik ezzel, addig nincs is baj.


Egyébként Ceizel mondta - és nem bántó hanggal, mindössze egy teljesen tényszerű megállapítást tett: a homoszexualitás eltér a természet rendjétől. Ergo nem normális.


Amúgy meg, pletykálni undorító dolog. Tökmindegy, kiről van szó.

2012. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Sok dolog van ami nem normális, mégis elfogadjuk. Az emberek olyan dolgokat is képesek tolerálni, ami ártalmas, pl. piálás vödör számra (akinek nem inge...). A melegség sem normális, de senkinek sem árt. Senkinek sem lesz attól rosszabb, hogy a kollégája, iskolatársa meleg, ha amúgy nem rossz ember. Ha meg rossz ember, akkor heteroként is ugyanúgy bajt okozna.


Minden attól függ hogyan fogjuk fel. Sokan kapcsolják össze a melegséget a perverzséggel, rossz indulattal. A magam részéről én több perverz és gonosz heteroval találkoztam már, mint meleggel. És ez adódig abból IS, hogy mi többen vagyunk. Tehát akik a természet rendjét féltik, azoknak sincs miért aggódniuk.

2012. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

a magyar társadalom nem homofób hanem idióta.


igaz egész európa lassan a xenofóbia hazája lesz. van 1 réteg, akit valóban nem izgat, de van 1 olyan, aki mindent jobban tud mindenkinél, és mindenről 2x hangosabban van meg a véleménye. és ez a réteg sokszor megüti a 60-70%ot.


de szerintem ennek nem sok köze van az életükhöz, egyszerűen nem gondolkodnak. nagyon nincsenek tudatos szinten, és képtelenek az empátiára. idegesítő, de valahol nem is tehetnek róla. egy kutya sem gondolja át, hogyan és kire fog ugatni, mikor meglátja. gyakorlatilag ugyanazt a jelenséget látod a homoszexuálisok/szemüvegesek/balkezesek/másik focicsapat/akármi utálatában, kiközösítésében. ez egy primitív szociológiai jelenség.


nem az értelmét kell keresni, hanem pl tenni ellene, ha akarsz. de igazából szerintem részedről volt hülyeség elárulni másoknak. vagy megteheted, csak számolj a következményekkel.

2012. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

"Kedves első! Senki nem várja el, hogy a deviancia legyen a normális. Az, hogy valamit elfogadunk, és a normálisnak tekintünk, két különböző dolog."


egyrészt senki sem mondott ilyet

másrészt meg olyan nincs hogy a deviancia normális, mert van a deviáns meg a normális, de a kettő közt különbség van - vagy a többségbe esel, vagy a kisebbségbe, egyszerre kettőben nem lehetsz.

az elfogadásról és normálisnkalátásról sem volt szó.


"Senkire nincs ráírva, hogy milyen szexuális beállítottságú, és amíg nem kérkedik ezzel, addig nincs is baj. "


vannak bizonyos jelek, amiből észrevehető. legalább is egyeseken, és itt nem a botrányos viselkedésről beszélek.


"a homoszexualitás eltér a természet rendjétől. Ergo nem normális. "


ez nagyon szubjektív kijelentés. mi a természet és mi a rend? hiszen a homoszexuális egyedek rendre előfordulnak a természetben. inkább mondjuk azt hogy a fajfenntartás céljából nem előnyös.

2012. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is átéltem ezt, sőt középiskolában érettségizős évemben, osztálytársnőmről kiderült buliban leszbikussága, így eléggé kemény volt neki, én szolidaritásból előbújtam, szóval , de ez se hatotta meg osztálytársaimat.
2012. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!