Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen alkoholista szomszéddal?

Figyelt kérdés

Panelban lakom, és van egy szomszédom. 40-50 év körüli nőci, aki egy alkoholista. Egy pár éve iszik, elég durván lerobbant az idők alatt, úgy néz ki, mint egy madárijesztő.

Na most, ezzel nem is lenne gond, de a függőség sokszor párosul idegbetegséggel - és nála is ez van. Szomszédról szomszédra jár éjjel, 1-2 óra körül, és félig ittas állapotában bekopog az ajtókon, ablakokon. Múltkor éjszaka arra keltem, hogy néz befele az ablakomon azzal a zombi arcával... Szégyen-nem szégyen, 21 éves létemre halálra rémültem. A földszinten lakó 10 éves kisfiú már nem mer kijönni a lakásból, mert fél a nőtől. Egyik hajnalban, mikor már anyu fent volt és kinyitotta az ajtót, berontott, úgy kellett kipakolnom a házból. Erőszakos, könyörögne 500 Ft-ért kannásborra, de nem fogja fel, hogy senki nem ad neki. Közveszélyes is, mert a csapóajtónk ablakát már kitörte, valamint ököllel veri a redőnyt és az ablakokat, csoda, hogy még bírják.

Itt kiabál magába szinte minden nap. Ma kihívtuk a rendőrséget, felvették a jegyzőkönyvet, de azt mondták, nem vihetik el, mert jogában áll alkoholistának lenni. (Itt teszem fel a kérdést: engem bevisznek egy marihuánás cigivel, holott magamon kívül senkinek sem ártok vele, de az őrjöngő alkoholistának joga van mindenhez? Eddig csak sejtettem, hogy sz*r az igazságszolgáltatás, most már tudom is.) Évente többször van rehabon, de ha kijön, akkor folytatja tovább ugyanúgy...

Mit lehet ilyenkor tenni? Önszántából nem vonul zárt intézetbe, még azt a chipet se engedi, hogy berakják neki, amitől rosszul lenne, ha inna. A családja már elfordult tőle, a házát is árverezik, de hála Orbán papának, legfeljebb márciusban tehetik ki a "védjükmegazalkoholistátnehogytélirekirakjákaházából" törvény miatt.

Kérlek, adjatok valami tanácsot, itt élek/élünk rettegésben, ki tudja, mikor pattan el az agya... Most is szinte remegek férfi létemre, mert nem tudhatom, mikor hozza rám a szívbajt a kopogásával meg kiabálásával...



2012. nov. 4. 21:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy legszívesebben elagyalnám, de akkor megintcsak engem visznek be...
2012. nov. 4. 21:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vihetik be?! Hát milyen fatökű sünök vannak ott, akik nem ismerik a csendháborítás és a garázdaság fogalmát? Egy ilyen alkalommal kapd elő a telefonod, és kezdd el videózni, hogy legyen mit mutogatni a sünöknek, aztán majd csak bedugják valahova, mert ilyen ember nem járkálhat szabadon.
2012. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb őrjöng, öntsd le egy vödör hideg vízzel, hadd józanodjon.
2012. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!