Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan kérhetnénk segítséget,...

Honnan kérhetnénk segítséget, ha nincs mit ennünk?

Figyelt kérdés

Az apám elpereli tőlem a gyerektartást,így csökkentetten ér el hozzám, 25 ezer ft, egy hónapra.

Ez az első ilyen hónap,és mivel jön a hideg vettem magamnak egy cipőt és egy pulóvert,valamint ettünk és elfogyott.

Tanulok. Nem származom rossz családból. Nem vagyok léhűtő. Egyszerűen dolgozni nem tudok,mert minden nap reggel 8tól fél 4ig bent vagyok suliban,kötelezően.

Nem tudom mit tehetnék,már kezdek kicsit kiborulni..

Anyámtól nem kérek,mert a tárgyalás miatt az ügyvédnek perkálnia kell a barátom apja meg nem törődik vele,hétvégén nála dolgoztunk,de ő úgy vette mint egy szívességet és lepattintott minket mosolyogva.


Mit tegyek?

L/20


2012. okt. 8. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

a helyi Vöröskereszt tud biztosítani néhány napi hideg élelmet tészta liszt cukor olaj stb. /tapasztalatból írom/


aztán minden önkormányzatnál lehet igényelni átmeneti segélyt ez nem sok kb 5-10 ezer ft, de talán egy hetet ki lehet ezzel is húzni

ennek kb másfél hét az átfutási ideje /szintén tapasztalat/


de én a te helyedben egy rendes tanárral beszélnék és valamiféle havi fix ösztöndíjat próbálni kijárni

2012. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Várjál, várjál. Amíg nappalin tanulsz, apád kötelezhető a gyerektartásra, ill. rokontartásra, ha az anyagi helyzetetek ezt indokolja (nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy indokolt).


Szeretném látni azt a bírót/bírónő, aki ezt a kérést jóváhagyta az anyagi helyzetetek vizsgálata nélkül... Mert ez nem csak úgy megy, hogy apád lecsökkenteti a tartásdíj összegét.


Szóval ezt ne hagyjátok szó nélkül!

2012. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!