A dél-koreaiak is olyan sekélyes és sznob nép mint a magyar?
Más kultúra, aztán mégis: Dél-Koreában az 1990-es évek óta hitelből élnek az emberek, sokan a kangnami „álomélet” reményében számos hitelkártyát tartanak fenn a látszat kedvéért. A dalban a kávéivásra történő utalás is ehhez kapcsolódik, Koreában a látszatra nagyon adó, a napi szükségletekre alig költő, de luxuscikkekre bármennyit áldozni hajlandó nők elnevezése töndzsangnjo (된장녀). Ezek a nők akár hitelt is képesek felvenni, hogy drága kávéházakba járhassanak (Dél-Koreában a külföldi kávéházláncok, mint péládul a Starbucks termékei rendkívül drágák, egy csésze kávé 5000 vonba (kb. 1000 forintba) is kerülhet.
A magyarok tömegesen vesznek fel hitelt luxuscikkekre és drága kávéházakra? Szerintem nem jellemző.
Házra, kocsira lehet, de azért az mégsem egy kiruccanás a Gerbeaud-ba.
A lakáshitel csak egy példa volt a sok közül! Persze nem kényszerítenek arra se senkit, nyugodtan aludhatsz esténként az utcán vagy aluljárókban is!
Sokan hitel nélkül az öreg, műszaki hibákkal teli kocsijukat nem tudják lecserélni vagy nem tudnak éppen mosógépet vagy gáztűzhelyet venni, ha az már nem üzemképes. Nyílván fekete-afrikai szemszögből ezek a dolgok csak léha luxusok, de egy európai embernek igen is legalább olyan lényeges dolgok ezek, mint az élelem.
Ezért nem szeretem amikor olyan süket dumával állnak elő; "hogy hát akkor nem kéne olyan sok hitelt fölvenni"! ilyenkor azt gondolom magamban; "hogy nem vennénk cs*szd meg, ha nem 100 ezer forint körül lenne egy családos ember átlagkeresete, amiből még rá rohadhat a ház".
Nem muszáj saját tulajdonú lakásban lakni. Németországban pl. 30-35 éves korukig, családalapításig úgy laknak rengetegen, hogy szobát bérelnek vagy sokan együtt kibérelnek egy lakást. Utána pedig elköltöznek albérletbe, és ott élik le az életüket, saját tulajdonú lakást legfeljebb akkor vesznek, ha összejön annyi kp-jük, hogy nem vagy alig kell hitelt fölvenni mellé. Pedig ők nem százezer forintot keresnek, hanem 2-3 ezer eurót.
Magyarországon meg százezer forintos fizetésre 25 éves emberek vettek önrész nélkül tízezrével lakóparki lakásokat, mert úgy érezték, hogy az nekik jár. Egy németnek meg sem fordul a fejében, hogy évtizedekre eladósodjon fiatalon azért, mert ő csak saját lakásban képes élni. A tömérdek hitelre vett plazmatévéről meg más hasonlóról akkor most ugye nem is beszéltünk. Erről beszélt a kérdező.
Az meg, hogy kevés pénz mellett rárohad a ház vagy a kocsi, nem kifogás a hitelfelvételre, sőt, éppenséggel ellene szól.
Nem kell valakinek lakóparkban élnie hozzá, elég Kőbányán egy panelkalitka amit saját erőből nem tudna kinyögni. És szerencsétlen átlag magyar dolgozó se tud mit csinálni, lopni nem lophat, fegyverrel ő se kényszeritheti ki a fietésemelést, viszont talán Karácsonyra már jó lenne meleg étel a tűzhelyből...
Sajnos Németországban, mint általában a nyugati világban a teljes értéknélküliség tendenciája van feltörekvőben és ebbe belejátszik az is, hogy a globalista gazdaságnak direkt kedvez az, ha valakinek nincs gyökere, így családja sem, gyereke sem és 30-35 éves koráig, biztos pont nélkül elhülyéskedi az életét, mert bérelt lakásba vagy szobába senki nem fog családot alapítani. Egy egészséges társadalomban az lenne a normális, ha 30 éves koráig valakinek saját otthona és családja lenne, de mint tudjuk sokaknak ez a dolog szemet szúr és az egész gazdaság szerkezetét úgy kreálják, hogy esélye se legyen egy embernek az értékelvü, családos, konszolidált élethez.
Szerencsére, még a magyar emberek nagy része erre nemet mond és első helyen nálunk még az otthon és a család áll.
Minden társadalomban vannak szégyenletes rétegek és csoportok.
Korea egyébként kulturálisan magasan az Európai szint felett áll. A koreaiak IQ-ja átlagosan kb. 10-15-tel több, mint a magyaroké. (Ez utóbbi még Észak-Koreára is igaz, sztálinista rendszerük ellenére.)
Frank Drebin, a világon Magyarországon a legmagasabb a magántulajdonú lakások aránya. Ha te azt hiszed, hogy ez a magyarok világszerte páratlan család- és értékközpontúságának köszönhető, nem pedig a világszerte páratlan anyagiasságának és a harácsolásnak, akkor te álomvilágban élsz.
Nincs olyan értékfelmérés, ami ne azt mutatná ki, hogy a magyarok anyagiasabbak, és sokkal inkább pénzben mérnek mindent, mint bárki más Európában. Németországban pl. nem szégyen melósként dolgozni - Magyarországon ki vagy, ha kevés pénzből élsz? A legeslegutolsó senki vagy a társadalom szemében. Ideje leszállni a földre, ez Magyarország. Nem a világ beteg, hanem pont hogy mi.
"Németországban pl. 30-35 éves korukig, családalapításig úgy laknak rengetegen, hogy szobát bérelnek vagy sokan együtt kibérelnek egy lakást. Utána pedig elköltöznek albérletbe, és ott élik le az életüket, saját tulajdonú lakást legfeljebb akkor vesznek, ha összejön annyi kp-jük, hogy nem vagy alig kell hitelt fölvenni mellé. Pedig ők nem százezer forintot keresnek, hanem 2-3 ezer eurót. "
Ez mondjuk hülyeség, Németországban élek, és a legtöbb valamire való huszonéves törekszik arra, hogy saját házat/lakást vegyen, vagy van is neki, ugyanis a banki törlesztőrészlet egy családi házra annyi, mint egy 2-3 szobás albérlet. Itt inkább az a szemlélet, hogy ne tömjük más zsebét feleslegesen. Ha van stabil munkahelyük, jó keresetük, a legtöbben inkább hitelt vesznek fel, és saját házba fordítják a pénzüket. Azt mondjuk hozzá kell tennem, hogy huszonéves korukra sokuknak jó párezer euró összejön, tehát akkora összegeket nem kell felvenniük, ráadásul a szülők is nagyon sokat tudnak segíteni. Sokan maguk is építik a házukat, mert itt a legolcsóbb családi házak 100.000 euró körül kezdődnek, a telek viszont még erre legalább 50.000 pluszba, így sok pénzt megspórolnak vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!