Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek gúnyolódni a csúnya embereken? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én ugyan nem vagyok érintett az efféle konfliktusokban (olyan értelemben, hogy én sem gúnyolok senkit, engem sem gúnyolnak) de egyre inkább szemet szúr, hogy az iskolában és egyéb közösségekben szeretik megalázni a csúnyább embereket mindenféle aljas megjegyzéssel és tettel. Van egy osztálytársam, aki csöndes, visszahúzódó, alig szól valakihez, de mégis beszólogatnak neki, elsősorban a külseje miatt. Pedig az esetek nagy részében az ember nem is tehet róla, hogy úgy néz ki ahogy. Szerintetek ez miért lehet? Elképzelhető, hogy ezek a beszólogatós embereknek nyomja valami a lelkét, és így akarják azt kompenzálni?
2012. szept. 5. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mert ilyen a világ. Ilyen az élet. Mindig voltak és lesznek is olyan emberek, akiknek örömet okoz mások kibeszélése, leszólása, becsmérlése, stb. Valószínűleg ezzel növelik az egójukat, hogy a másik milyen szerencsétlen, ők viszont meg hű de jók. Az ilyeneket hívom bunkónak.
2012. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
mert ezek az emberek semmit se vesznek komolyan, ők se veszik komolyan ha az ő külsejüket szidod, csak röhögnek rajta, és úgy gondolják hogy más se veszi komolyan, vagy csak szimplán primitívek és nem találnak jobb elfoglaltságot
2012. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%
Ezt én is észre vettem az utóbbi időkben....az ilyen embereknek semmi sem nyomja a "lelkét" csupán a közzöség miatt mond, csinál ilyeneket..menőnek és jobbnak akar látszani az emberek/osztálytársak előtt...a mi sulinkban is vannak ilyen emberek és van úgy hogy az órán is ezt csinálja és még a tanár is élvezi...ezellen sokmindet nem lehet csinálni, 1-2 olyanon kívűl mint amilyen te is vagy senki mást nem fog érdekelni......
2012. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

17:53


Távolabb jársz az igazságtól, mint hinnéd. Az állatok max megölik az életképtelen egyedeket, de nem gúnyolódnak egymáson. Az emberiség egy agymosás következtében teszi mindazt amit tesz ráadásul önként. Érdekes, 200 éve pl. a kövér férfiakra felnéztek, mert a gazdagság szimbóluma volt... 2500 évvel ezelőtt meg a kövér nőkre izgultak (lásd: Willendorfi vénusz). Egyszerűen arról van szó, hogy van párszáz-pár ezer ember, aki eldönti, hogy mi a jó és mi a rossz, mi a szexi és mi a ronda, amit aztán gyerekkorodtól kezdve belédpumpálnak és igazsággá válik számodra.

Bon Appétit


Ja és a sorok olvasása után amit írtam, bizonyára felmerült benned -csak mert bennem is felmerülne-, hogy én biztosan kövér vagy csúnya vagyok. Hát véletlenül pont megfelelek a mai ideáloknak külsőre, de ez többmillió emberről nem mondható el, akiknek emiatt egy szenvedés az élete. Ha felmerült benned ez amit most írtam, az is az agymosásnak köszönhető, de nyugi, mindannyiunkban benne van.

2012. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érzelmi sivárságnak hívják.
2012. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját hiányosságaikat kompenzálják, pedig csak magukat járatják le.

Nem anyagira gondolok, hanem emberi tulajdonságokra.

2012. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
FÉLNEK a csúnyaságtól, a kitaszítottságtól, így kezelik le. Elég infantilis reakció.
2012. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!