Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy egy boltot Hitlernek neveztek el?

Figyelt kérdés
[link] (most hagyjátok figyelmen kívül a kurucos beszólásokat, a tartalomról érdekel a véleményetek)
2012. szept. 5. 11:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem csodálkozok rajta, sok tisztelője van.
2012. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
a bolt indiai és a tulaj azt mondja hogy nem is hallott Hitlerről, és a horogkereszt se lenne furcsa, mivel keleten ez egy gyakran használt írásjel, bár eléggé nagy véletlen hogy Hitler a bolt neve és a ponton a horogkereszt is meg van döntve mint a náci zászlókon
2012. szept. 5. 11:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha indiai a tulaj, én nem gondolnék bele semmi rossz dolgot. De amúgy meg mindegy, ha a fiatalok flitteres Che Guevarás pólókban rohangálnak és még a sörösüvegen is vöröscsillag van (ami szintén tiltott önkényuralmi jelkép), akkor bizony ezt is lehet.
2012. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha mondjuk Lenin, vagy Sztálin lenne a neve vörös csillaggal a tetején, akkor gondolom nyugodtan maradhatna. Szánalmas...
2012. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

"Ha indiai a tulaj, én nem gondolnék bele semmi rossz dolgot"


Ebbe rossz dolgot nem belegondolni elég nehéz.Ilyen eggyügyű barmokkal jutott épp hatalomra.

2012. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én konkrétan a horogkeresztre gondoltam.
2012. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem véletlen. Elég beteges formája a figyelemfelkeltésnek.
2012. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az addig oké, hogy a horogkereszt eredetileg indiai jelkép, az is elképzelhető, hogy az indiainak tényleg a nagyapját becézték Hitlernek, és amúgy meg történelmi analfabéta a csávó, ezért nem hallott Hitlerről. A dolog ott kezd hiteltelenné válni, mikor a kettő együtt van, elég kevés esélyt látok rá, hogy véletlen legyen.


"és még a sörösüvegen is vöröscsillag van (ami szintén tiltott önkényuralmi jelkép)"


Először is tiltott jelkép Magyarországon, de ez ellentétes az EU-s elvekkel, így a magyar állam amikor ilyen miatt szab ki büntetést, fizeti is a kártérítést ugyanannak az embernek.


Másrészt tudod miért van a Heinekenen vörös csillag? Ha tudnád, nem írnál ilyen marhaságokat.


Az én véleményem az, hogy nyugodtan nevezze a boltot Hitlernek, és én a tiltott jelképeket sem tiltanám, műveket sem tiltatnék be. Egyrészt mert ez éppen a diktatúrák módszere, így ez hatalmas öngól, másrészt pedig sokkal kisebb probléma, ha a neonácik, komcsik, vagy bármely más szélsőségesek nyíltan vallhatják a nézeteiket, mint ha más jelszavakkal, más jelképekkel próbálkozik valaki ugyanazokkal a szélsőséges nézetekkel.

2012. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kihagytam a lényeget, ez nem más mint marketing.
2012. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Hazai szélsőjobb biztos erre verte két napig nagy örömében.
2012. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!