Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy valaki germán vagy zsidó-e?

Figyelt kérdés

Leszögezem, a kérdés nem rasszista/diszkriminatív, pusztán az érdekel, hogy ránézésre mik a jellegzetes eltérések egy germán és egy zsidó arcberendezés között? Vannak-e olyanok, amiből közel biztosra meg lehet mondani, hogy valakiben van közel-keleti zsidó arcvonás?


Amiért kérdezem: a felmenőim között rengeteg német vezetéknevű személy volt, sok -berger-re végződött, de elvben mind a 32 felmenőm amíg visszavezettem a családfát keresztény volt, mégis egész életemben zsidónak néztek. Komoly identitászavarom van emiatt, és ezért érdekelne, hogy antropológiailag mik a fő különbségek egy zsidó és egy germán között? Az én arcom elég necces, nem tudom eldönteni.


2012. szept. 2. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Zsidó: Sötét göndör/hullámos haj, nagy szemek, néha nagy orr, alacsony, nőknél sokszor nagy mell, vastag száj.
2012. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze 1 sem törvényszerű és a zsidó származás is nem csak hit.
2012. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Sötét, göndör hajam van, alacsony vagyok, vastag a szám és egy zsidó felmenőm sincs több száz évre visszamenően. Csak magyar és szlovák felmenőim vannak.

De a nagy orr állítólag igaz, én is hallottam róla.

2012. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

akarom mondani szlovák és magyar keresztény :)

előző voltam

2012. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, nem törvényszerű, én szőke kék szemű kis orrú vagyok és mindkét ágon zsidó. Ezeket mondják és láttam de nem feltétlen látszik bármiből, rajtam senki nem vette észre...
2012. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sötét, göndör hajam van, alacsony vagyok, egy szál zsidó ősöm sincs...amúgy kinézetre sehogy se lehet megállapítani. itt van sok a környéken, ortodox zsidók, szőke tényleg nem nagyon van köztük, de ennyi. nem mind göndör,nem mind alacsony, nem mind nagy orrú, stb. stb.
2012. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakon kívül is van még ismertetőjel, bár ezt nehéz meghatározni.

Mivel a zsidók általában csak egymás között házasodtak, ez különösen régen volt így, kialakultak közös jellemzők, ha kezdettől nem is lett volna.

Több tulajdonság van, pl. hajlamosabbak a cukorbetegségre, jó a humoruk, általában éles eszű, intelligens emberek. Az igazi zsidó szeret üzletelni, hobbyból akár, ilyesmik. Persze kivétel mindig van.

Kinézetre? fene tudja, nézz meg egyet...

De ha zsidó őseid lennének, számít az valami? Magyar vagy, nem?

2012. szept. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!