Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az igazi bátorság?

Mi az igazi bátorság?

Figyelt kérdés

- beleugrani az ismeretlenbe,és sejteni h sok fájdalmat hoz ,de lehet annál nagyobb sikert

előnye a fent említett, hátránya az elszakadás a kiépült kapcsolatoktól


vagy


-napról napra megfontoltan élni kis célokkal kis sikerekkel(előnye a szeretett emberek ,pl család, barátok közelsége-hátránya másoktól mindig érzelmi vagy egyéb függőség)


hát mi az igaz erőpróba ? mert ha az első megbukik semmije nem marad, a második meg talán sohasem próbálja ki önmagát...


2012. aug. 31. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. És ezzel együtt is kipróbálhatom önmagam :)
2012. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mátyás3 ***** válasza:
bátorság volt kíírni ezt a kérdést
2012. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagy bátorság kell beleugrani az ismeretlenbe,és annál nagyobb siker,ha boldogulsz egyedül is.A családod,és a barátaid mindig melletted állnak,még akkor is,ha helyrajzilag távol vagy tőlük.Ha valami nem úgy sikerül,van hová visszatérned, és újrakezdened.
2012. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

van két kifejezés, és ezek keverednek benend, pedig más a kettő.

vakmerőség és bátorság.


Vakmerőség, azt jelenti, ész nélkül, megfontolás nélkül beleugrani valamibe, óriási kockázattal. Benne van a szóban, hogy vak. Ez lényeges.

Túl sok ész nem kell hozzá. Ilyen erővel le lehet ugrani szakadékból, mert van 0,000000001 százalék esélyed, hogy fenn akadsz valamin és túléled.


Bátorság az mindig lát. Nem vakmerő, hanem fel tudja mérni minek mi lesz a következménye. Bátor ember is kockáztat, de ebben a kockázatban van realitás.

Úgy tartják, afélelem legyőzése a bátorság, mert mindenkiben van félelem, csak van aki benne marad, van aki le tudja győzni.

Lényeg tehát, hogy a bátorság, ha még kockáztat is, de a realitás talaján áll. Vállalkozó kedvű.

2012. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted a kérdést, hogy melyik a helyes út, akkor a második. Az elsőt csak azok teszik meg, akik nagyon szorult helyzetbe kerültek: pl. régóta nem talál munkát, így nem tudja eltartani a családját, és kénytelen kimenni külföldre dolgozni. Neki igazából nincs veszteni valója.

De aki nincs ilyen szorult helyzetben, annak értelemszerűen a második utat kell választania - ezt hívják fejlődésnek, és bizony ennek a során nagyon is sokszor, szinte napról napra kipróbálja önmagát: kipróbálja magát több szakterületen, sok emberi kapcsolatban, gyermekként, párként, szülőként, nagyszülőként, stb. Az ember élete során folyamatosan kipróbálja magát.

2012. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nekem semmim nincs. kilátásom csalásra itt.. valahogy jó ideje nem találom a helyem. csak félek már ha az első se jönne be akkor lenne a párkány effektus amit a 4 -es írt.

amúgy nehéz ez, lehet ami nekem vakmerőség az másnak csak rutin ..


amúgy ..a 2es pontban megbuktam 10 évig próbálkoztam és ez a dolog csak felőrölt. mintha nem is a saját céljaimért élnék csak valami látszatért, vagy megfelelésből..-nem jöttek be a dolgok aztán minden szerte foszlott..


de most újra itt a nagy kérdés ..

2012. aug. 31. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!